Radio Białystok | Wiadomości | Spotkania z mieszkańcami sposobem kandydatów Trzeciej Drogi na uzyskanie jak najlepszego wyniku w wyborach do sejmiku

Spotkania z mieszkańcami sposobem kandydatów Trzeciej Drogi na uzyskanie jak najlepszego wyniku w wyborach do sejmiku

autor: Edyta Wołosik

3.03.2024, 15:19, akt. 15:48

Stawiają przede wszystkim na spotkania z mieszkańcami, by uzyskać jak najlepszy wynik i rządzić w sejmiku województwa podlaskiego.

fot. Edyta Wołosik
fot. Edyta Wołosik

Kandydatów Trzeciej Drogi wspierał w niedzielę (03.03) w Białymstoku wiceminister rolnictwa, poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego Stefan Krajewski.


To jest moja deklaracja, że obecny rząd chce konsultować ważne kwestie z samorządem, chce przygotowywać rozwiązania, które mają służyć nam wszystkim; i to jest bardzo ważne, żeby ci, którzy mają pomysły na rozwój swoich lokalnych społeczności mieli silne przedstawicielstwo w sejmiku województwa podlaskiego - mówi wiceminister Stefan Krajewski.


Liderka listy do sejmiku województwa podlaskiego w okręgu nr 4 Agnieszka Zawistowska podkreśla, że wszyscy kandydaci to ludzie z doświadczeniem, działający w wielu obszarach. Zachęca też do głosowania na kobiety.


Chciałabym, żeby głos kobiet był słyszalny. Bardzo mi zależy też, żeby w małych miejscowościach rozwijała się profilaktyka zdrowotna, żeby był równy dostęp do niej jak też do komunikacji i edukacji, żeby nie było wykluczenia tylko dlatego, że ktoś nie mieszka w dużym mieście - mówi Agnieszka Zawistowska.


Podobna konferencja odbyła się w Łomży, również z udziałem wiceministra Krajewskiego. Zaprezentowani zostali tam kandydaci na radnych sejmiku województwa z listy Trzeciej Drogi z okręgu nr 3.

W wyborach samorządowych zaplanowanych na 7 kwietnia Polskie Stronnictwo Ludowe i Polska'2050 wystawia kandydatów na wspólnych listach jako Trzecia Droga. Tak jak miało to miejsce podczas ostatnich wyborów parlamentarnych.

| red: pp

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Henryk Dębowski kandydatem PiS na prezydenta Białegostoku

3.03.2024, 14:20

Szef klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości w białostockiej Radzie Miasta Henryk Dębowski będzie ubiegał się o stanowisko prezydenta miasta.


Wiemy już, kto znalazł się na listach Trzeciej Drogi do sejmiku województwa podlaskiego

28.02.2024, 19:29

Dotychczasowi radni, działacze społeczni i polityczni znaleźli się na listach Trzeciej Drogi do sejmiku województwa podlaskiego. W środę (28.02) tworzący ją przedstawiciele Polskiego Stronnictwa Ludowego i Polski'2050 je zarejestrowali.


Posłowie PiS spotykają się z mieszkańcami małych miejscowości w Podlaskiem

17.02.2024, 11:45

Zamiast dużych konwencji - spotkania z mieszkańcami w małych miejscowościach. Tak kampanię wyborczą przed wyborami samorządowymi prowadzi Prawo i Sprawiedliwość.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok