Radio Białystok | Wiadomości | Przedstawiamy kandydatów na burmistrzów w powiatach: białostockim i monieckim

Przedstawiamy kandydatów na burmistrzów w powiatach: białostockim i monieckim

autor: Piotr Pietruczuk

26.03.2024, 14:13, akt. 16:46

W większości są bezpartyjni i przekroczyli czterdziesty rok życia. Dwudziestu siedmiu mężczyzn i jedna kobieta. Przedstawiamy dwudziestu ośmiu kandydatów na burmistrzów gmin w powiatach: białostockim i monieckim.

Wybory 2023, fot. Sylwia Krassowska
Wybory 2023, fot. Sylwia Krassowska

W powiecie białostockim burmistrzów wybierać będą mieszkańcy gmin Łapy, Suraż, Choroszcz, Tykocin, Zabłudów, Michałowo, Supraśl, Wasilków i Czarna Białostocka


W gminie Łapy startuje dwóch kandydatów. Obecny burmistrz Krzysztof Gołaszewski (50 lat, startuje z komitetu KWW "NASZE PODLASIE", nie należy do partii politycznej) i Piotr Łapszo (32 lata, startuje z komitetu KWW INICJATYWA ŁAPY, nie należy do partii politycznej).

W gminie Suraż startuje czwórka kandydatów. Krzysztof Bibułowicz (43 lata, startuje z komitetu KWW RAZEM KU ZMIANOM, nie należy do partii politycznej), Julita Dziemianiuk (37 lat, startuje z komitetu KWW ŁĄCZY NAS ZMIANA, nie należy do partii politycznej), Sławomir Halicki (61 lat, startuje z komitetu KWW NOWOCZESNA GMINA SURAŻ, nie należy do partii politycznej) i obecny burmistrz Henryk Łapiński (61 lat, startuje z komitetu KWW DOBRO WSPÓLNE MIESZKAŃCÓW GMINY).

W gminie Choroszcz startuje dwóch kandydatów. Wojciech Jastrzębski (38 lat, startuje z komitetu KWW WOJCIECH JASTRZĘBSKI "CHOROSZCZ NASZ DOM", nie należy do partii politycznej) i obecny burmistrz Robert Wardziński (49 lat, startuje z komitetu KWW ROBERT WARDZIŃSKI ROZWÓJ NA LATA, nie należy do partii politycznej).

W gminie Tykocin startuje jeden kandydat. Jest to obecny burmistrz Mariusz Dudziński (48 lat, startuje z komitetu KWW "DOBRO NASZYCH MIESZKAŃCÓW", nie należy do partii politycznej).

W gminie Zabłudów startuje trzech kandydatów. Łukasz Suchowierski (32 lata, startuje z komitetu KWW MIESZKAŃCY GMINY ZABŁUDÓW, nie należy do partii politycznej), Piotr Szot (36 lat, startuje z komitetu KWW WSPÓLNIE ZJEDNOCZENI, nie należy do partii politycznej) i obecny burmistrz Adam Tomanek (59 lat, startuje z komitetu KWW JESTEŚMY Z GMINĄ ZABŁUDÓW, nie należy do partii politycznej).

W gminie Michałowo startuje dwóch kandydatów. Obecny burmistrz Marek Nazarko (55 lat, startuje z komitetu KWW MIESZKANIEC JEST NAJWAŻNIEJSZY, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP) i Zdzisław Bartłomiej Worona (55 lat, startuje z komitetu KWW ZJEDNOCZONA GMINA MICHAŁOWO, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość).

W gminie Supraśl startuje również dwóch kandydatów. Obecny burmistrz Radosław Dobrowolski (47 lat, startuje z komitetu KWW DALSZY ROZWÓJ GMINY, nie należy do partii politycznej) i Radosław Sakowski (41 lat, startuje z komitetu KWW NASZA GMINA GRABÓWKA, nie należy do partii politycznej).

W gminie Wasilków także startuje dwóch kandydatów. Tomasz Jacek Halicki (55 lat, startuje z komitetu KWW WASILKÓW ZJEDNOCZONĄ GMINĄ, nie należy do partii politycznej) i obecny burmistrz Adrian Łuckiewicz (37 lat, startuje z komitetu KWW NASZ WASILKÓW - NASZA GMINA, nie należy do partii politycznej).

W gminie Czarna Białostocka startuje jeden kandydat. Jest to obecny burmistrz Jacek Chrulski (58 lat, startuje z komitetu KWW JACKA CHRULSKIEGO, nie należy do partii politycznej).

 

W powiecie monieckim burmistrza wybierać będą mieszkańcy gmin Goniądz, Mońki i Knyszyn


W gminie Goniądz startuje dwóch kandydatów. Marcin Bielski (38 lat, startuje z komitetu KWW MARCINA BIELSKIEGO, nie należy do partii politycznej) i obecny burmistrz Grzegorz Andrzej
Dudkiewicz (58 lat, startuje z komitetu KWW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE GMINY GONIĄDZ, nie należy do partii politycznej).

W gminie Mońki również startuje dwóch kandydatów. Obecny burmistrz Zbigniew Karwowski (59 lat, startuje z komitetu KWW CHPS, nie należy do partii politycznej) i Michał Julian Kubas (46 lat, startuje z komitetu KKW KOALICJA OBYWATELSKA, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP). Debata kandydatów na burmistrza gminy Mońki we wtorek (26.03) tuż po godzinie 20:00.


W gminie Knyszyn startuje pięciu kandydatów. Krzysztof Chowański (61 lat, startuje z komitetu KWW KRZYSZTOFA CHOWAŃSKIEGO DZIAŁAMY WSPÓLNIE, nie należy do partii politycznej), Radosław Dec (43 lata, startuje z komitetu KWW BMN AKTYWNY SAMORZĄD, nie należy do partii politycznej), Jan Dobrzyński (65 lat, startuje z komitetu KWW JANA DOBRZYŃSKIEGO, nie należy do partii politycznej), Grzegorz Józef Zajkowski (63 lata, startuje z komitetu KWW GMINA PRZYJAZNA MIESZKAŃCOM, nie należy do partii politycznej), Sebastian Zdanowicz (47 lat, startuje z komitetu KWW OBUDŹMY GMINĘ KNYSZYN, nie należy do partii politycznej). Obecny burmistrz Antoni Jarosław Chmielewski nie startuje.

| red: pp, tk, mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Przedstawiamy kandydatów na burmistrzów w powiatach: augustowskim i sejneńskim

25.03.2024, 13:48

W większości są bezpartyjni i przekroczyli czterdziesty rok życia. Jedenastu mężczyzn i jedna kobieta. Przedstawiamy dwunastu kandydatów na burmistrzów miast i gmin w powiatach: augustowskim i sejneńskim.


Kolejne debaty wyborcze w Polskim Radiu Białystok - tym razem kandydatów do sejmiku województwa z okręgów 3 i 4

21.03.2024, 09:17

Były już debaty z kandydatami do sejmiku województwa podlaskiego z okręgów nr 1 i 2, a w czwartek (21.03) czas na debaty z kandydatami z okręgów nr 3 i 4. W Polskim Radiu Białystok kolejne debaty wyborcze.


Wybory samorządowe - debata wyborcza kandydatów na burmistrza Hajnówki [wideo]

19.03.2024, 15:03

7 kwietnia wybierać będziemy radnych różnych szczebli samorządu, ale też wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Wcześniej pytania zadawaliśmy kandydatom m.in. na radnych Białegostoku, Łomży i Suwałk, a we wtorek (19.03) w Polskim Radiu Białystok rozpoczęliśmy cykl dyskusji z kandydatami na włodarzy miast powiatowych w naszym regionie.


Przedstawiamy kandydatów na burmistrzów w powiatach: hajnowskim, bielskim i siemiatyckim

18.03.2024, 00:18

W większości są bezpartyjni i przekroczyli czterdziesty rok życia. Czternastu mężczyzn i cztery kobiety. Przedstawiamy osiemnastu kandydatów na burmistrzów miast i gmin w powiatach: hajnowskim, bielskim i siemiatyckim.


Znamy już kandydatów na prezydentów trzech największych miast w woj. podlaskim

15.03.2024, 11:15

Mają od 34 do 65 lat, prawie wszyscy wyższe wykształcenie i są to sami mężczyźni. Po pięć osób w Białymstoku i Suwałkach oraz trzy w Łomży ubiegają się o stanowiska prezydentów największych podlaskich miast.


W Polskim Radiu Białystok ruszają debaty z kandydatami do Sejmiku Województwa Podlaskiego [zdjęcia, wideo]

14.03.2024, 09:10

Po debatach z udziałem kandydatów na radnych Białegostoku, Suwałk i Łomży - czas na debaty z kandydatami do Sejmiku Województwa Podlaskiego. W czwartek (14.03) w Polskim Radiu Białystok dwie wyborcze debaty. O 13:10 dyskusja z kandydatami do sejmiku z okręgu nr 1 obejmującego Białystok. Tuż po niej, ok. 13:35 debata z kandydatami z okręgu nr 2, czyli z północnej części regionu.


Wybory samorządowe - debata wyborcza kandydatów do Rady Miejskiej Łomży [wideo]

13.03.2024, 14:50

Zadłużenie i sposoby na jego zmniejszenie, pomysły na rozwój przedsiębiorczości, ale też na to jak dbać o zieleń w mieście. M.in. o tym mówić będą kandydaci na radnych Łomży. W środę (13.03) o 21:10 w Polskim Radiu Białystok kolejna debata przed wyborami samorządowymi zaplanowanymi na 7 kwietnia.

ZNAJDŹ NAS

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!

Euro 2024 w Polskim Radiu Białystok


Edward Redliński podczas wręczenia nagród marszałka województwa podlaskiego w 2013 roku, fot. Joanna Sikora
KULTURA
11.07.2024, 17:15, akt. 20:47

Edward Redliński nie żyje


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok