Radio Białystok | Wiadomości | Znęcał się nad 90-letnią matką - teraz grozi mu do 12 lat więzienia

Znęcał się nad 90-letnią matką - teraz grozi mu do 12 lat więzienia

autor: Paweł Wądołowski

2.04.2024, 15:29, akt. 15:39

Syn znęcał się nad 90-letnią matką. Najbliższe miesiące spędzi w areszcie. Jak mówi mówi starszy aspirant Karolina Wojciekian z Komendy Miejskiej Policji w Łomży, dyżurny dostał informację, że w jednej z miejscowości w powiecie łomżyńskim ktoś siłą zamknął staruszkę na strychu.

fot. KMP ŁOMŻA
fot. KMP ŁOMŻA

Pobił i zamknął 90-letnią matkę na strychu 

"Na miejscu policjanci nie mogli dostać się do środka, gdyż wszystkie drzwi były zamknięte. Usłyszeli jednak nawoływanie i prośbę o pomoc. Nie zwlekając, wyłamali drzwi do domu i odnaleźli 90-letnią kobietę zamknięta na strychu. Kobieta była w słabej kondycji, miała na głowie ranę, która mocno krwawiła. Powiedziała policjantom, że jej syn uderzył ją w głowę czymś metalowym, zabrał jej emeryturę i siłą zamknął na strychu, a sam gdzieś pojechał" - mówi mówi starszy aspirant Karolina Wojciekian.

Kobieta trafiła do szpitala. A policjanci szybko zatrzymali jej 62-letniego syna. Jak się okazało, znęcał się nad matką od dłuższego czasu.


Mężczyzna znęcał się nad matką od dłuższego czasu

"Popychał ją, uderzał, straszył pozbawieniem życia i zdrowia, wyganiał z domu. Pod groźbą przemocy zabierał kobiecie pieniądze. Mężczyzna usłyszał zarzuty znęcania się, rozboju oraz pozbawienia człowieka wolności. Decyzją sądu najbliższe miesiące spędzi w areszcie, a o jego dalszym losie zdecyduje sąd"  - dodaje mówi starszy aspirant Karolina Wojciekian.

Mężczyźnie grozi do 12 lat więzienia.

| red: pp

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Przed białostockim sądem zakończył się proces apelacyjny 59-latka oskarżonego o zabójstwo żony i teściowej

18.01.2024, 18:27

Przed Sądem Apelacyjnym w Białymstoku zakończył się w czwartek proces odwoławczy 59-latka, nieprawomocnie skazanego na dożywocie za zabójstwo żony i teściowej. Do zbrodni doszło w maju 2022 roku w Wyszkowie (Mazowieckie). Wyrok pierwszej instancji zaskarżył obrońca.


36-letni białostoczanin wielokrotnie znęcał się nad żoną - grozi mu 7 lat więzienia

12.01.2024, 12:19

Nawet 7 lat więzienia grozi białostoczaninowi, który miał znęcać się nad żoną. Okazało się, że mężczyzna już wcześniej był karany za podobne przestępstwa.


Areszt dla 64-latka znęcającego się nad partnerką

13.12.2023, 18:22

Na trzy miesiące trafił do aresztu mieszkaniec Suwałk, który znęcał się nad swoją partnerką. 64-latek nie uspokoił się nawet wtedy, gdy do mieszkania przyjechali policjanci. Mężczyzna był agresywny, wyzywał kobietę i groził jej śmiercią.


Młody białostoczanin trafił na trzy miesiące do więzienia - od dłuższego czasu znęcał się nad rodziną

5.12.2023, 10:19

Na trzy miesiące trafił do aresztu młody białostoczanin, który od dwóch lat znęcał się nad rodziną. Nawet przy policjantach 22-latek był agresywny, wyzywał bliskich i szarpał się. Okazało się, że był pijany.


Znęcał się nad rodzicami - grozi mu do 5 lat więzienia

17.11.2023, 11:03

Do 5 lat więzienia grozi mężczyźnie, który pijany miał zaatakować swoją matkę i być wobec niej agresywny. Do zdarzenia doszło w jednej z miejscowości w gminie Tykocin.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr OXFORD DRAMA - koncert

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok