Radio Białystok | Wiadomości | Łomżyńska Caritas ma nową karetkę - pojazd był wcześniej wykorzystywany przez pogotowie ratunkowe

Łomżyńska Caritas ma nową karetkę - pojazd był wcześniej wykorzystywany przez pogotowie ratunkowe

autor: Paweł Wądołowski

3.04.2024, 12:58, akt. 15:19

Caritas diecezji łomżyńskiej ma od środy (3.04) nową karetkę. Jest to ambulans, który przez wiele lat jeździł w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Łomży.

fot. Paweł Wądołowski
fot. Paweł Wądołowski

Od teraz karetka będzie służyła podopiecznym łomżyńskiej Caritas - mówi jej dyrektor ks. Andrzej Mikucki.


Ta karetka będzie służyła podopiecznym i chorym, którym na co dzień służymy w naszym Centrum Rehabilitacji w Łomży. Prowadzimy bardzo szeroką działalność w tym zakresie, również i medycznym. Są wykonywane różnego rodzaju usługi, są różnego rodzaju potrzeby. Na pewno ta karetka przyda się naszym podopiecznym, którzy korzystają z Centrum Rehabilitacji - mówił ks. Andrzej Mikucki.


Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Łomży przekazała karetkę bezpłatnie. Jak mówi dyrektor stacji Ewelina Potaś, to sprawny samochód, ale zbyt stary jak na potrzeby codziennych wyjazdów.


 Dysponujemy takim ambulansem, który został już wycofany z systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego. Jest to dla nas zbyt wysłużony pojazd, natomiast przyda się w działalności statutowej, charytatywnej, którą prowadzi Caritas Diecezji Łomżyńskiej. Jest to ambulans z 2014 roku, Volkswagen Crafter, który przez wiele lat służył naszym zespołom, wyjeżdżając do pacjentów w stanie zagrożenia życia - mówi Ewelina Potaś.


W środę także prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski przekaże szpitalowi w Łomży 275 tysięcy złotych z budżetu miasta. Są to pieniądza przeznaczone na zakup karetki dla tej placówki 

| red: dl

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Łomżyński Klub Karate świętuje 30-lecie istnienia

30.03.2024, 10:57

Ponad tysiąc osób trenowało w ciągu ostatnich 30 lat w Łomżyńskim Klubie Karate. W piątek (30.03) wieczorem odbyło się uroczyste spotkanie z okazji tego jubileuszu.


Władze Łomży zapowiadają przebudowę skrzyżowania alei Piłsudskiego z ulicą Kazańską

25.03.2024, 11:09

Wydzielenie osobnych pasów do skrętu w prawo i poszerzenie wjazdów - przebudowę jednego z najbardziej kłopotliwych skrzyżowań ulic w Łomży zapowiadają władze miasta. Chodzi o miejsce zbiegu ul. Kazańskiej z al. Piłsudskiego.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr OXFORD DRAMA - koncert

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok