Radio Białystok | Wiadomości | 50-latka straciła blisko 120 tys. zł - zaufała "amerykańskiemu inżynierowi"

50-latka straciła blisko 120 tys. zł - zaufała "amerykańskiemu inżynierowi"

autor: Grzegorz Pilat

18.04.2024, 12:08, akt. 16:12

Podlascy policjanci ostrzegają przed zawieraniem znajomości w Internecie i przekazywaniem pieniędzy nieznajomym. Blisko 120 tys. zł straciła mieszkanka powiatu siemiatyckiego, która uwierzyła, że w sieci poznała amerykańskiego inżyniera z Teksasu.

fot. KPP Kolno
fot. KPP Kolno

Oszukana na blisko 120 tys. zł 50-latka pisała z nieznajomym - przez cztery miesiące - na jednym z portali społecznościowych.


Tłumaczył, że ma polskie korzenie. Od tego czasu prowadzili korespondencję przez internetowy komunikator. Christopher, bo tak się przedstawiał, zapewniał kobietę, że chce przyjechać do Polski i rozpocząć z nią wspólne życie. Pewnego dnia, oszust poprosił kobietę o pomoc. Twierdził, że musi jechać do Niemiec, aby odblokować w banku dużą sumę pieniędzy. "Amerykański inżynier" obiecał kobiecie oddać te pieniądze, zaraz po tym jak wróci do Polski - mówi sierż. sztab. Agnieszka Skwierczyńska z zespołu prasowego podlaskiej policji.


50-latka zgodziła się i przelała wskazaną kwotę.


Po pewnym czasie oszust znowu poprosił kobietę o pomoc finansową. Przekonywał, że został zatrzymany w Niemczech i potrzebuje pieniędzy na prawników i opłaty celne. Zdesperowana 50-latka wykonała łącznie 23 przelewy na kwotę blisko 120 tys. zł - dodaje sierż. sztab. Agnieszka Skwierczyńka.


Podlascy policjanci przypominają, że zawierając nowe znajomości w Internecie trzeba być bardzo ostrożnym. Zwłaszcza, jeśli poznana przez Internet osoba, prosi o pomoc finansową.


| red: gl, pp

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


57-latka straciła ponad 100 tys. zł - chciała zainwestować w akcje paliwowe

15.04.2024, 13:12

Podlascy policjanci przypominają, że inwestowanie w Internecie może być niebezpieczne i skończyć się utratą pieniędzy. Ponad 100 tys. zł straciła mieszkanka powiatu białostockiego po tym, gdy chciała inwestować w akcje koncernu paliwowego.


Białostoczanin przyklejał ceny z tańszych produktów do droższych - teraz grozi mu do 8 lat więzienia

15.04.2024, 12:53

Do 8 lat więzienia grozi mężczyźnie, który w sklepie budowlanym w Białymstoku miał przyklejać ceny tańszych produktów do droższych rzeczy. W ten sposób 38-latek miał oszukać obsługę na łączną kwotę ponad 4500 zł. Mężczyzna usłyszał cztery zarzuty oszustwa.


31-latka chciała zarabiać w Internecie - straciła 40 tys. dolarów

9.04.2024, 15:08

Podlascy policjanci ostrzegają przed niepewnymi ofertami pracy w Internecie. Ponad 40 tys. dolarów straciła białostoczanka, która chciała zarabiać w sieci. Jej zadaniem było subskrybowanie kont biznesowych. Za każde naciśnięcie ikony "subskrybuj" miała dostawać 5 dolarów.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr Historia Jakuba – spektakl

REKLAMA
OiFP BRZYDKI KACZOREK

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

REKLAMA
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO OIFP

REKLAMA
CARMINA BURANA KONCERT ORATORYJNY OIFP

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok