Radio Białystok | Wiadomości | 57-latka straciła ponad 100 tys. zł - chciała zainwestować w akcje paliwowe

57-latka straciła ponad 100 tys. zł - chciała zainwestować w akcje paliwowe

autor: Grzegorz Pilat

15.04.2024, 13:12, akt. 13:22

Podlascy policjanci przypominają, że inwestowanie w Internecie może być niebezpieczne i skończyć się utratą pieniędzy. Ponad 100 tys. zł straciła mieszkanka powiatu białostockiego po tym, gdy chciała inwestować w akcje koncernu paliwowego.

Fotolia.com
Fotolia.com

Kobieta padła ofiarą manipulacji ze strony oszustów - podających się za koordynatorów inwestycyjnych. Dodatkowo 57-latka zainstalowała oprogramowanie do zdalnej obsługi komputera.

Kobieta powiedziała policjantom, że pod koniec stycznia znalazła ogłoszenie w Internecie dotyczące inwestowania w akcje Orlenu.


Po pewnym czasie zadzwoniła do niej osoba przedstawiająca się jako pracownik akademii inwestowania w koncernie paliwowym. Przybliżyła jej ofertę dotyczącą inwestowania w ropę, złoto i kryptowaluty. Gdy kobieta zdecydowała się na inwestowanie dowiedziała się, że skontaktuje się z nią analityk, który dokładnie zapozna ją z możliwościami inwestowania. Po krótkim czasie zadzwonił do niej rzekomy analityk. Polecił jej zainstalowanie oprogramowania do zdalnej obsługi, dzięki której mógł nadzorować czy prawidłowo wykonuje działania. Kobieta zaczęła przelewać pieniądze na wskazane konta - mówi mł. asp. Malwina Trochimczuk z białostockiej policji.


Początkowo 57-latka przelewała małe kwoty. Oszuści wciąż przekonywali kobietę, że za każdym razem pomnaża zysk.


Gdy dowiedziała się od oszustów, że zaczęła zarabiać, wpłacane kwoty były coraz wyższe. Dzwoniący oszuści wciąż przekonywali ją, że jeśli chce zarobić więcej, musi wpłacać więcej pieniędzy. Gdy 57-latka chciała wypłacić zarobione pieniądze, dowiedziała się, że konto jest zablokowane. Aby je odblokować, musi wpłacić kolejne pieniądze. Wówczas zorientowała się, że padła ofiarą oszustów. Straciła ponad 104 tys. zł - dodaje mł. asp. Malwina Trochimczuk.


Po raz kolejny podlascy policjanci ostrzegają przed niepewnymi inwestycjami w sieci. Podkreślają, że każda decyzja finansowa musi być dobrze przemyślana, a inwestycja - sprawdzona.


| red: gl

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


84-latek stracił blisko 46 tys. zł - chciał zainwestować w koncern paliwowy

3.04.2024, 15:22

Podlascy policjanci ostrzegają przed niepewnymi inwestycjami w Internecie. Blisko 46 tys. zł stracił starszy mieszkaniec Białegostoku, który chciał zarobić inwestując w koncern paliwowy.


Małżeństwo i ich wspólnik z Bielska Podlaskiego podejrzani o wyłudzenie około 350 tys. zł

13.01.2023, 15:21

O wiele oszustw podejrzanych jest troje mieszkańców powiatu bielskiego. Małżeństwo i współpracujący z nimi mężczyzna mieli przez kilka lat m.in. wyłudzać paliwo, materiały budowlane czy biurowe od firm z całego kraju. Usłyszeli w sumie blisko 80 zarzutów.


Nie pomagają policyjne apele i ostrzeżenia - oszuści wciąż skuteczni

26.04.2022, 17:29

Ponad 12 tys. złotych straciły dwie mieszkanki woj. podlaskiego, które uwierzyły w historie oszustów.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr Historia Jakuba – spektakl

REKLAMA
OiFP BRZYDKI KACZOREK

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

REKLAMA
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO OIFP

REKLAMA
CARMINA BURANA KONCERT ORATORYJNY OIFP

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok