Radio Białystok | Wiadomości | W ramach Polskiej Strefy Inwestycji OstroVit może zainwestować nawet 43 mln zł

W ramach Polskiej Strefy Inwestycji OstroVit może zainwestować nawet 43 mln zł

19.04.2024, 15:44, akt. 16:56

Zainwestowanie 43 mln zł i zatrudnienie 10 osób deklaruje firma OstroVit sp. z o.o., która chce zbudować nowy zakład produkcyjny w Zambrowie i skorzystać z ulg w ramach Polskiej Strefy Inwestycji - podała w piątek Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna przyznała firmie OstroVit tzw. decyzję o wsparciu. Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna poinformowała w piątek (19.04) na swojej stronie internetowej, że przyznała firmie tzw. decyzję o wsparciu. Decyzja taka określa warunki, jakie musi spełnić przedsiębiorca, aby skorzystać z ulg i zwolnień podatkowych, które mu przysługują w danym miejscu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.

OstroVit sp. z o.o. jest producentem suplementów diety i żywności dietetycznej. Firma skorzysta z ulg podatkowych.


Decyzji o wsparciu jest więcej

Z wcześniejszych danych SSSE wynika, że to trzecia wydana w tym roku decyzja o wsparciu. Wcześniej wsparcie dostał przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą Obróbka Drewna w miejscowości Nowe Szpaki w powiecie łosickim. Rozbuduje zakład inwestując ponad 4 mln zł i zatrudni dwóch nowych pracowników. Firma produkuje elementy palet.

Wsparcie otrzymała także mikro-firma PARBET z Grajewa, producent elementów z betonu. Ma zainwestować 250 tys. zł i zatrudnić jedną osobę, kupić maszyny i urządzenia, aby zwiększyć zdolności produkcyjne.


Polska Strefa Inwestycji obejmuje teren całego kraju

Przepisy o Polskiej Strefie Inwestycji obowiązują od 2018 r. Na ich podstawie cała Polska jest strefą ekonomiczną, zróżnicowana jest jedynie terytorialnie wysokość ulg, z jakich mogą korzystać różnej wielkości firmy.

Suwalska SSSE zarządza obszarem wspierania nowych inwestycji w ramach PSI w województwie podlaskim oraz w powiatach ełckim i gołdapskim, a także w czterech powiatach w woj. mazowieckim: łosickim, ostrowskim, sokołowskim i węgrowskim.


Firmy mogą liczyć na częściowe zwolnienie z podatku dochodowego

Na terenie, którym zarządza Suwalska SSE - z wyjątkiem powiatu ostrowskiego - duże firmy mogą liczyć na 50 proc. zwolnienie z podatku dochodowego CIT lub PIT, średnie - 60 proc., a mikro i małe 70 proc. W powiecie ostrowskim to zwolnienie wynosi odpowiednio 40, 50 i 60 proc. wartości kapitału, który zainwestuje firma. Zwolnienia są przyznawane na 14 lub 15 lat. SSSE podkreśla w swoich komunikatach na stronie internetowej, że jest to najwyższa pomoc publiczna w skali kraju.


Ze wsparcia korzystają m.in. firmy produkcyjne

Ze wsparcia mogą korzystać firmy produkcyjne i wybrane - świadczące usługi dla biznesu. Chodzi o nowe inwestycje, zwiększanie produkcji w już istniejących, wprowadzanie nowych produktów i zmianę procesu produkcji.


Dzięki Strefie Inwestycji w Polsce powstało ponad 370 nowych miejsc pracy

W 2023 r. SSSE wydała 23 decyzje o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji - były to głównie firmy z branż: metalowej, meblarskiej i tworzyw sztucznych, ale też spożywczej, szkutniczej, poligraficznej czy papierniczej. 16 spośród tych firm to przedsiębiorstwa z polskim kapitałem, inwestowały też firmy z kapitałem zagranicznym. Za 2023 r. firmy zadeklarowały łącznie inwestycje rzędu ponad 362 mln zł, utworzenie 371 miejsc pracy i utrzymanie blisko 2,6 tys. miejsc pracy.


źródło: PAP | red: gl

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Od pięciu lat Polska Strefa Inwestycji wspomaga przedsiębiorców - także z woj. podlaskiego

31.08.2023, 17:47

To wsparcie firm w całym kraju, również w naszym regionie. W czwartek (31.08) w Kurianach podsumowano 5 lat działalności Polskiej Strefy Inwestycji.


Suwałki: Modernizacja strefy przemysłowej Papiernia

30.05.2014, 12:27

Urząd Miejski w Suwałkach chce podnieść atrakcyjność strefy przemysłowej Papiernia, by przyciągnąć nowych inwestorów.


Region: Trzy nowe zezwolenia w Suwalskiej SSE

30.12.2013, 16:37

26,3 mln zł mają zainwestować trzy firmy, które właśnie uzyskały zezwolenia na rozpoczęcie działalności w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej - podała w poniedziałek SSSE.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr Historia Jakuba – spektakl

REKLAMA
OiFP BRZYDKI KACZOREK

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

REKLAMA
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO OIFP

REKLAMA
CARMINA BURANA KONCERT ORATORYJNY OIFP

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok