Radio Białystok | Wiadomości | Wiemy już, jakie kompetencje będą mieć członkowie zarządu województwa podlaskiego

Wiemy już, jakie kompetencje będą mieć członkowie zarządu województwa podlaskiego

autor: Renata Reda

22.05.2024, 13:02, akt. 13:26

Wiemy już jakie kompetencje będą mieć niedawno wybrane osoby wchodzące w skład Zarządu Województwa Podlaskiego. Przypomnijmy - marszałkiem jest Łukasz Prokorym z Koalicji Obywatelskiej, wicemarszałkami (byli członkowie Zarządu z ramienia Prawa i Sprawiedliwości) Wiesława Burnos i Marek Malinowski, członkami Zarządu - Bogdan Dyjuk z PSL i Jacek Piorunek z KO.

źródło: podlaskie.eu
źródło: podlaskie.eu

Marszałek Łukasz Prokorym będzie nadzorował m.in. Departament Rozwoju Regionalnego. Jest radcą prawnym, w poprzedniej kadencji samorządu był przewodniczącym Rady Miasta Białystok.

Wicemarszałek Wiesława Burnos zajmie się sprawami, którymi zajmowała się jako członek Zarządu w poprzedniej kadencji, czyli związanymi z geodezją, gospodarką nieruchomościami czy zamówieniami publicznymi. Z wykształcenia jest prawnikiem i geodetą.

W jej kompetencjach znalazł się jeszcze Departament Ochrony Środowiska i Departament Zdrowia. Nadzór nad tym ostatnim departamentem w latach 2014-2018 sprawował członek Zarządu Województwa Bogdan Dyjuk z PSL. Z kompetencji z tamtych lat pozostał mu Departament Europejskiego Funduszu Społecznego. Przybył natomiast m.in. nadzór nad Departamentem Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich, Biurem Promocji Województwa, czy Biurem Projektów Zrównoważonej Turystyki Polski Wschodniej. Bogdan Dyjuk z zawodu jest nauczycielem.

Wicemarszałek Marek Malinowski (w poprzedniej kadencji członek Zarządu z ramienia PiS) ponownie odpowiada za Departament Infrastruktury i Transportu oraz Departament Edukacji, Sportu i Turystyki. Doszedł mu jeszcze nadzór nad Departamentem Innowacji i Przedsiębiorczości. Marek Malinowski z wykształcenia jest prawnikiem.

Jacek Piorunek z Koalicji Obywatelskiej powraca na stanowisko członka Zarządu po 10 latach. W latach 2008-2014 sprawował nadzór nad instytucjami kultury podległymi samorządowi województwa. Teraz znów ma to w swoich obowiązkach. W jego kompetencjach jest też m.in. Departament Współpracy Międzynarodowej. Jacek Piorunek z wykształcenia jest prawnikiem.

| red: dl

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Łukasz Prokorym [wideo]

8.05.2024, 08:38

- Każdego radnego, który w mojej ocenie przechodzi na dobrą stronę mocy, będę nazywał bohaterem i będę gratulował odpowiedzialności za losy województwa. I uważam, że to są właściwe słowa dla państwa marszałków Wiesławy Burnos i Marka Malinowskiego - mówi marszałek.


Podlaskie ma nowego marszałka - został nim Łukasz Prokorym z Koalicji Obywatelskiej

7.05.2024, 14:29

Łukasz Prokorym z Koalicji Obywatelskiej został wybrany we wtorek (7.05) na nowego marszałka województwa podlaskiego. W tajnym głosowaniu otrzymał 16 głosów w 30-osobowym sejmiku. PiS zgłosiło na to stanowisko dotychczasowego marszałka Artura Kosickiego, którego kandydaturę poparło 13 radnych; jeden głos był nieważny.

ZNAJDŹ NAS

Euro 2024 w Polskim Radiu Białystok

Podlaskie Centrum Produktu LokalnegoWycinka drzew na trasie Białystok - Olmonty, fot. Joanna Szubzda
REGION
23.06.2024, 12:54, akt. 24.06.2024, 10:09

Zakaz wycinki drzew - obszar zwiększony o 100 procent80. rocznica bitwy pod Czerwonym Borem, 23.06.2024, fot. Paweł Wądołowski
REGION
23.06.2024, 09:03, akt. 14:55

80. rocznica bitwy w Czerwonym Borze
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok