Radio Białystok | Gość | Łukasz Prokorym [wideo] - marszałek województwa podlaskiego

Łukasz Prokorym [wideo]

marszałek województwa podlaskiego

8.05.2024, 08:38, akt. 12:29

- Każdego radnego, który w mojej ocenie przechodzi na dobrą stronę mocy, będę nazywał bohaterem i będę gratulował odpowiedzialności za losy województwa. I uważam, że to są właściwe słowa dla państwa marszałków Wiesławy Burnos i Marka Malinowskiego - mówi marszałek.

Łukasz Prokorym, fot. Joanna Szubzda
Łukasz Prokorym, fot. Joanna Szubzda


0:00
0:00
Z Łukaszem Prokorymem rozmawia Adam Janczewski | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Do sensacji doszło w sejmiku województwa podlaskiego. Choć to Prawo i Sprawiedliwość miało po wyborach więcej mandatów, to Koalicja Obywatelska i Trzecia Droga przekonały dwóch radnych PiS do głosowania przeciwko swojemu dotychczasowemu ugrupowaniu.

Na nowego marszałka województwa podlaskiego we wtorek (7.05) został wybrany Łukasz Prokorym z Koalicji Obywatelskiej. W tajnym głosowaniu otrzymał 16 głosów w 30-osobowym sejmiku. PiS zgłosiło na to stanowisko dotychczasowego marszałka Artura Kosickiego, którego kandydaturę poparło 13 radnych. Jeden głos był nieważny. Tym samym PiS straciło władzę w podlaskim sejmiku.

Z Łukaszem Prokorymem rozmawia Adam Janczewski.


Adam Janczewski. Panie marszałku, kto odpowiadał za negocjacje z radnymi sejmiku województwa podlaskiego?


Łukasz Prokorym: Polityka lubi ciszę i przez miesiąc, który był od wyborów samorządowych do pierwszej sesji, można powiedzieć, że wokół sejmiku województwa podlaskiego było bardzo cicho. Na pewno nie będę zdradzał kulis, ale myślę, że mogę powiedzieć, że autorem, reżyserem tego sukcesu jest poseł Krzysztof Truskolaski, który jest szefem podlaskiej Platformy Obywatelskiej.


Trzeba przyznać, że pan poseł dokonał bardzo sprawnego politycznego, samorządowego ruchu, o którym mówi cała Polska.


Tak. Do współpracy zaprosił również pana ministra Stefana Krajewskiego. I to na tym szczeblu odbywała się reżyseria tego spektaklu, który wczoraj wydarzył się w Białymstoku i o którym, tak jak pan powiedział, mówią media ogólnopolskie.


Głównymi aktorami w tym spektaklu są Wiesława Burnos i Marek Malinowski - dotychczas samorządowcy, którzy działali w Prawie i Sprawiedliwości, a teraz przeszli na stronę Koalicji Obywatelskiej i Trzeciej Drogi. To jest czysta polityka, zręczna, ale jest też w tym wątek ludzki i pewne wątpliwości - czy Wiesława Burnos i Marek Malinowski nie oszukali swoich wyborców? Bo ludzie głosowali na Prawo i Sprawiedliwość, na konkretną listę, na konkretny program polityczny i światopogląd, a ci politycy odwracają się do nich plecami?


Po pierwsze myślę, że bohaterami to byli wszyscy radni, którzy poparli tę zmianę w podlaskim sejmiku. Jeżeli chodzi o państwa marszałków Wiesławę Burnos i Marka Malinowskiego, to współpracowałem z nimi również jako przewodniczący Rady Miasta i ta współpraca była bardzo dobra.

Mandat radnego zgodnie z ustawą o samorządzie wojewódzkim jest mandatem niezależnym. Pani marszałek nawet nie jest też członkiem partii Prawo i Sprawiedliwość. W mojej ocenie ich zachowanie jest godne jak największego szacunku, ponieważ myślę, że swoim zachowaniem wykazali największą odpowiedzialność. Odpowiedzialność za to, aby rozwój naszego regionu odbywał się we współpracy z władzami centralnymi, bo ta współpraca będzie kluczowa, aby rozwój, który w dużej mierze będzie oparty o finansowanie ze środków europejskich z Krajowego Planu Odbudowy, mógł się odbywać jak najbardziej skutecznie i w sposób właściwy i historyczny dla naszego regionu.


Innego zdania są ich dotychczasowi koledzy z Prawa i Sprawiedliwości, którzy określają to jako zdradę i pójście po stołek.


Ja dla każdego radnego, który przechodzi na dobrą stronę mocy, a w mojej ocenie tą dobrą stroną mocy jest drużyna koalicji 15 października, drużyna, która przywraca w Polsce demokrację, przywraca praworządność, która odblokowała historyczne środki dla naszego kraju, w tym też dla naszego regionu. Każdą z tych osób będę nazywał bohaterem i będę gratulował odpowiedzialności za losy województwa. I uważam, że to są właściwe słowa dla państwa marszałków Wiesławy Burnos i Marka Malinowskiego.


A czy jest to ruch w porządku w stosunku do doświadczonych samorządowców z Koalicji Obywatelskiej i Trzeciej Drogi? Karol Pilecki, Jerzy Leszczyński, Jarosław Dworzański czy Anna Naszkiewicz - oni nie są w zarządzie województwa, stanowiska dostały osoby zupełnie niezwiązane dotychczas z waszym obozem politycznym.


Jak powiedziałem w moim pierwszym zdaniu, ta drużyna, która doprowadziła do zmiany w sejmiku podlaskim, wymagała różnych ról. Tak jak w drużynie piłkarskiej mamy rozgrywającego, mamy obrońcę, tak również w tej wczorajszej grze, którą toczyliśmy w sejmiku województwa, każdy miał swoją rolę.

Wielki szacunek i wielkie podziękowania dla państwa marszałków Jarosława Dworzańskiego, Karola Pileckiego, Anny Naszkiewicz, którzy potrafili odnaleźć się w tych rolach. Spotkaliśmy się wczoraj na koniec dnia ze wszystkimi radnymi i mam wrażenie, że każdy jest szczęśliwy, każdy uważa, że wczorajszy dzień był dla nas wszystkich największym sukcesem, jaki sobie mogliśmy wyobrazić.


Jest też wątek relacji na szczeblu politycznym, samorządowym. Czy będzie miał pan zaufanie do Wiesławy Burnos i Marka Malinowskiego po takiej, jak to określają politycy PiS, zdradzie?


Gdybyśmy tego zaufania nie mieli do siebie, to byśmy nie umawiali się na współpracę, która zapewne będzie trwała pięć lat. Więc jak najbardziej współpraca w zarządzie województwa będzie oparta na wzajemnym zaufaniu i szacunku do drugiego człowieka.


A jak wyglądało przejęcie władzy od dotychczasowego marszałka Artura Kosickiego, który zapowiada, że będzie od teraz zdecydowaną, twardą i merytoryczną opozycją?


Przekazanie władzy nastąpiło w sposób jak najbardziej kulturalny i prawidłowy. Odbyliśmy krótką rozmowę. Pan marszałek zapowiedział, że będzie opozycją merytoryczną, i również deklarował, że będzie chciał współpracować. Spotkanie miało charakter jak najbardziej kurtuazyjny.


Co z dotychczasowymi projektami samorządu województwa typu Xylopolis, Dolina Rolnicza? Czy będzie kontynuacja tych projektów? Czy może zaczynacie od audytu?


Dzisiaj jest pierwszy dzień pracy nowego zarządu województwa. Myślę, że taki audyt otwarcia jest pomysłem, nad którym jako zarząd dzisiaj będziemy dyskutować. Myślę, że jest to coś dobrego dla takiej czystości życia i otwarcia w nowym miejscu. Odnośnie projektów, o które pan pyta, to dzisiaj nie jest moment, żeby mówić o tych decyzjach w sposób kategoryczny.

Tak jak powiedziałem wczoraj na sejmiku województwa podlaskiego, będę osobą, która będzie kierowała w sposób drużynowy, zespołowy. Na pewno te decyzje będziemy podejmowali wspólnie i z zarządem województwa, ale też wspólnie z 16 radnymi, którzy tworzą nasze zaplecze polityczne w sejmiku województwa podlaskiego. Bo bez tego zaplecza nas by nie było w zarządzie, więc te decyzje, również takie kierunkowe, będziemy podejmować wspólnie.


Jak będzie wyglądać współpraca marszałka województwa podlaskiego z prezydentem Białegostoku w sprawie lotniska na Krywlanach? Bo bywało dość burzliwie.


Współpraca z panem prezydentem Tadeuszem Truskolaskim na pewno będzie się odbywała bardzo dobrze. Przez 5,5 roku współpracowaliśmy jako przewodniczący Rady Miasta i prezydent Białegostoku. O współpracy z panem prezydentem mogę mówić wyłącznie w słowach bardzo dobrych. Myślę, że w sprawie lotniska również ta współpraca będzie bardzo dobra.

Również jako radny Rady Miasta wspierałem pomysł budowy lotniska w Białymstoku. Na pewno miasto Białystok będzie miało partnera w województwie podlaskim, w zarządzie województwa, w osobie marszałka, a nie przeciwnika.


A co z halą widowiskowo-sportową? Poprzedni zarząd województwa podlaskiego wydaje się, że popierał bardziej projekt budowy hali na Politechnice Białostockiej. Czy pan opowiada się za projektem uczelnianym, czy jednak tym miejskim przy ulicy Ciołkowskiego?


To nie jest też decyzja marszałka jako jednej osoby, więc takiej deklaracji panu dzisiaj nie złożę. My z panią rektor Martą Kosior-Kazberuk znamy się z relacji zawodowych. Myślę, że w ogóle budowa hali w Białymstoku nie jest wyłącznie zależna od pana prezydenta czy od marszałka, ale również od szerszej współpracy z rządem Rzeczypospolitej, z Ministerstwem Sportu, może również z  ministerstwem zajmującym się funduszami europejskimi. I myślę, że taki ekosystem współpracy tych wszystkich instytucji jest potrzebny, aby hala powstała.


| red: zmj


Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

Euro 2024 w Polskim Radiu Białystok

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego
prof. Urszula Wróblewska, fot. Sylwia Krassowska

prof. Urszula Wróblewska [wideo]

trenerka uważności i technik relaksacyjnych z Wydziału Nauk o Edukacji Uniwersytetu w Białymstoku
20.06.2024

- Urlop jest nam potrzebny po to, żeby uzupełniać nasze zasoby energetyczne, żebyśmy lepiej funkcjonowali. Podchodźmy do tego czasu z luzem i spokojem - mówi prof. Urszula Wróblewska.

Wojciech Strzałkowski, 20.06.2024, fot. Barbara Sokolińska

Wojciech Strzałkowski [wideo]

przewodniczący rady nadzorczej Jagiellonii Białystok
19.06.2024

FK Paneveżys i HJK Helsinki są w naszym zasięgu - uważa Wojciech Strzałkowski. Jedna z tych drużyn będzie rywalem Jagiellonii w 2. rundzie eliminacji piłkarskiej Ligi Mistrzów. - Można powiedzieć, że los był dla nas łaskawy, ale pewnie tak samo myślą w klubach z Litwy i Finlandii - mówi.

dr Marek Jedynak, fot. Barbara Sokolińska

dr Marek Jedynak

dyrektor białostockiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej
19.06.2024

Zbliża się XV jubileuszowa edycja Nagrody Honorowej „Świadek Historii”. Do 30 czerwca można zgłaszać kandydatów - instytucje, organizacje i osoby.


Jacek Dobrzyński, źródło: archiwum prywatne

Jacek Dobrzyński [wideo]

rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych
19.06.2024

- Żołnierz czy funkcjonariusz musi wiedzieć, że państwo za nim stoi i daje mu takie narzędzia, które są niezbędne do tego, żeby mógł skutecznie strzec naszej wschodniej granicy - mówi Jacek Dobrzyński.

Grzegorz Kuczyński, fot. Joanna Szubzda

Grzegorz Kuczyński

prezes Fundacji Białystok Biega
18.06.2024

Charytatywna sztafeta maratońska Plum Ekiden to przede wszystkim integracja, która jest ważniejsza od rywalizacji, to dobra zabawa w aktywny, sportowy sposób. To przyciąga uczestników najbardziej - mówi Grzegorz Kuczyński.

Iwona Kulesza-Woroniecka, fot. Joanna Szubzda

Iwona Kulesza-Woroniecka [wideo]

wiceprzewodnicząca OPZZ w Podlaskiem
17.06.2024

Wzrost płacy minimalnej. - Pracodawcy nie mogą używać argumentu, że ich na to nie stać, dlatego że wszystkie dane poświadczają wzrost gospodarczy, a skoro jest wzrost gospodarczy i skoro zyski pracodawców są wyższe, to wypadałoby się tymi zyskami podzielić z pracownikami - mówi wiceprzewodnicząca OPZZ w Podlaskiem.


Adrian Siemieniec, fot. Sylwia Krassowska

Adrian Siemieniec [wideo]

trener Jagiellonii Białystok
16.06.2024

- Zobaczymy, co nam los przydzieli. Na pewno nie zejdziemy ze swojej drogi, nie zmienimy swojej tożsamości. Niezależnie od tego, z kim będziemy grali, będziemy chcieli grać na swoich warunkach - mówi Adrian Siemieniec.

prof. Michał Żmihorski, screen z rozmowy

prof. Michał Żmihorski [wideo]

dyrektor Instytutu Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk
13.06.2024

- Te dwa interesy, czyli obronność kraju i interesy przyrodnicze są zbieżne. Jeżeli pomyślimy o zredukowaniu zagęszczenia dróg, o unaturalnieniu lasów, to są to czynniki, które wpływają pozytywnie zarówno na obronność, jak i mają bardzo pozytywny wpływ na przyrodnicze walory tych ekosystemów - mówi prof. Michał Żmihorski

gen. Sławomir Klekotka, fot. Joanna Szubzda

gen. Sławomir Klekotka [wideo]

komendant Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej
12.06.2024

- Na pewno żadnych utrudnień dla mieszkańców w związku z wprowadzeniem strefy buforowej nie przewidujemy. Chciałbym też podkreślić, że w chwili obecnej całe niebezpieczeństwo, które jest, koncentruje się wyłącznie na granicy. Poza tą strefą jest bezpiecznie, więc można śmiało na Podlasiu wypoczywać - podkreśla komendant POSG.


Mariusz Madejczyk, fot. Piotr Pietruczuk

Mariusz Madejczyk

zastępca dyrektora NASK
12.06.2024

Celem naszych działań jest zwiększenie bezpieczeństwa cyfrowego mieszkańców województwa podlaskiego, między innymi poprzez działania edukacyjne – w tym organizację konferencji - mówi Mariusz Madejczyk, zastępca dyrektora NASK i pełnomocnik wojewody ds. cyberbezpieczeństwa.

prof. Marta Kosior-Kazberuk, fot. Barbara Sokolińska

prof. Marta Kosior-Kazberuk [wideo]

rektor Politechniki Białostockiej
11.06.2024

"Trzeba będzie młodych ludzi przekonać, żeby wybrali - jeżeli chodzi o studiowanie - właśnie Politechnikę Białostocką. Dlatego też stale modernizujemy naszą ofertę edukacyjną" - mówiła w Polskim Radiu Białystok prof. Marta Kosior-Kazberuk.

prof. Adam Bartnicki, fot. Barbara Sokolińska

prof. Adam Bartnicki [wideo]

dziekan Wydziału Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu w Białymstoku
10.06.2024

- Musimy pamiętać o swoich żołnierzach i pomagać im, jak tylko możemy - mówi prof. Adam Bartnicki.


dr Sławomir Bartnicki, fot. Marcin Gliński

dr Sławomir Bartnicki

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
10.06.2024

W województwie podlaskim, tworzącym w wyborach do Parlamentu Europejskiego jeden okręg z Warmią i Mazurami - zdecydowanie wygrało Prawo i Sprawiedliwość, zdobywając 42 proc. głosów. W skali całego okręgu nr 3 lepszy wynik miała jednak Koalicja Obywatelska. Mandaty zdobyli Jacek Protas (KO) i Maciej Wąsik (PiS).

dr Maciej Białous, fot. Sylwia Krassowska

dr Maciej Białous [wideo]

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
9.06.2024

- Tutaj nie było takich nazwisk, które byłyby jakoś wyjątkowo elektryzujące. Poza dosłownie kilkoma wyjątkami - komentuje wyniki wyborów do Europarlamentu dr Maciej Białous.

Klaudia Rosińska, źródło zdjęcia: archiwum prywatne

Klaudia Rosińska

specjalistka ds. przeciwdziałania dezinformacji
7.06.2024

- Trzeba być czujnym, bo dezinformacje, fake newsy czy manipulacje mogą zaburzyć nasze decyzje wyborcze - mówi specjalistka ds. przeciwdziałania dezinformacji dr Klaudia Rosińska.


Jacek Brzozowski, 7.06.2024, fot. Barbara Sokolińska

Jacek Brzozowski [wideo]

wojewoda podlaski
6.06.2024

- Granica jest święta i ona ma być bezpieczna - mówił w Polskim Radiu Białystok Jacek Brzozowski.

Jarosław Galej, fot. Sylwia Krassowska

Jarosław Galej

kandydat Komitetu Wyborczego Normalny Kraj do Parlamentu Europejskiego
6.06.2024

To ostatnia z cyklu rozmów w Polskim Radiu Białystok z kandydatami do Europarlamentu z okręgu nr 3, który obejmuje województwa podlaskie i warmińsko-mazurskie. W czwartek (6.06) - zgodnie z kolejnością list wyborczych na kartach do głosowania - komitet nr 8 - Komitet Wyborczy Normalny Kraj.

kpt. Marcin Burzyński, fot. Sylwia Krassowska

kpt. Marcin Burzyński [wideo]

oficer wychowawczy 18. Pułku Rozpoznawczego w Białymstoku
5.06.2024

- Rezerwy są potrzebne. Im więcej przeszkolonych ludzi, którzy po prostu wiedzą, z czym mogą mieć do czynienia, potrafią posługiwać się podstawową bronią, reagować na alarmy i po prostu być przygotowanym na wszelkie zagrożenia, tym lepiej - mówi kpt. Marcin Burzyński.


Adam Andruszkiewicz, fot. Joanna Szubzda

Adam Andruszkiewicz

poseł, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego
5.06.2024

- Zawsze polityk pracuje na to, żeby być docenionym przez wyborców, żeby mieszkańcy postawili przy naszym nazwisku "krzyżyk". Najważniejsze jest to, żebyśmy wygrali jako formacja te wybory - mówi Adam Andruszkiewicz.

Maciej Żywno, fot. Sylwia Krassowska

Maciej Żywno [wideo]

wicemarszałek Senatu
5.06.2024

Kompletnie zbędną czynnością nazywa wicemarszałek Senatu wprowadzenie strefy z zakazem przebywania przy granicy z Białorusią. - Czas najwyższy nie traktować tej sprawy biało-czarno, że przez granicę idą źli albo dobrzy. Można dbać o bezpieczeństwo, szczelność granic, ale trzeba mieć na uwadze aspekt humanitarny - podkreśla.

Edyta Kondzior, fot. Marcin Gliński

Edyta Kondzior

kandydatka Nowej Lewicy do Parlamentu Europejskiego
4.06.2024

- Uważam, że Unia Europejska powinna mieć własne siły wojskowe - mówi Edyta Kondzior.


Andrzej Skiepko, fot. Marcin Gliński

Andrzej Skiepko [wideo]

starosta hajnowski
3.06.2024

- W imieniu samorządowców wystosowaliśmy pismo do pana premiera, aby jednak skorygował te plany, które przewidywały bardzo dużą strefę buforową przy granicy - mówił w Polskim Radiu Białystok starosta hajnowski Andrzej Skiepko.

Tomasz Frankowski, fot. Joanna Szubzda

Tomasz Frankowski

europoseł, kandydat Koalicji Obywatelskiej do Parlamentu Europejskiego
3.06.2024

- Bezpieczeństwo i obrona polskiej granicy jest tym samym, co bezpieczeństwo i obrona granicy całej Unii Europejskiej - mówi Tomasz Frankowski.

Jacek Słoma, fot. Sylwia Krassowska

Jacek Słoma [wideo]

rolnik z Krynek
3.06.2024

- Z perspektywy czasu uważam, że stan wyjątkowy w 2021 roku zdał egzamin. Mam nadzieję, że dzisiaj ta strefa buforowa też pomoże w walce z nielegalną migracją i w zarządzaniu kryzysem - mówi Jacek Słoma.


Taras Romanczuk, fot. Joanna Szubzda

Taras Romanczuk

piłkarz Jagiellonii Białystok i reprezentacji Polski
2.06.2024

- Cieszę się z tego, że trener Probierz docenił moją pracę w tym sezonie - mówi Taras Romanczuk.

Agnieszka Czarkowska, fot. Marcin Gliński

Agnieszka Czarkowska

kierownik Redakcji Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia Białystok
2.06.2024

To będzie prawdziwe święto, wypełnione drobiazgowym słuchaniem wybranych reportaży. W poniedziałek (3.06) zaczynają się Ogólnopolskie Warsztaty Reportażu Radiowego w Tykocinie, które od kilkudziesięciu lat organizuje Polskie Radio Białystok.

Miłosz Kuziemka, fot. Barbara Sokolińska

Miłosz Kuziemka

lider Komitetu Wyborczego Polexit z okręgu nr 3
31.05.2024

- Jesteśmy w takim punkcie, że kończy nam się możliwość wetowania. Sam proces weto jest już podważany, a za chwilę będzie nielegalny. Skończy się to takim status quo, że nigdy nie będziemy w stanie wyjście z Unii Europejskiej - mówi Miłosz Kuziemka.


Prof. Anna Moniuszko i prof. Marek Konopczyński, źródło: PRB/Kazimierz Adamczewski-Uniwersytet Zielonogórski

prof. Anna Moniuszko i prof. Marek Konopczyński

z Uniwersytetu w Białymstoku
31.05.2024

Twórcza resocjalizacja z arteterapią to zupełnie nowy w Polsce pomysł na kształcenie specjalistów-pedagogów. Od września taki kierunek będzie na Uniwersytecie w Białymstoku.

dr Katarzyna Siemion, fot. Barbara Sokolińska

dr Katarzyna Siemion [wideo]

z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku
31.05.2024

- Zastrzeżenie numeru PESEL ma zapobiegać niektórym skutkom związanym z kradzieżą tożsamości - mówiła w Polskim Radiu Białystok dr Katarzyna Siemion.

Gen. Wiesław Kukuła, fot. Joanna Szubzda

gen. Wiesław Kukuła [wideo]

szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego
29.05.2024

"Tarcza Wschód przyczyni się do uszczelnienia granicy" - mówił w Polskim Radiu Białystok gen. Wiesław Kukuła.


fot. Piotr Pietruczuk

Rafał Kosno

Kandydat z listy Bezpartyjnych Samorządowców – Normalna Polska w Normalnej Europie
29.05.2024

"Osoby działające społecznie też powinny mieć szansę uczestnictwa w życiu politycznym. W polityce też przydałyby się nowe twarze" - mówi Rafał Kosno.

fot. Dominik Lubowicki

Karol Kiciński

Kandydat Konfederacji do Parlamentu Europejskiego
28.05.2024

- Moje hasło to jest "Polak w Polsce gospodarzem" - mówił w Polskim Radiu Białystok Karol Kiciński.

Krzysztof Jurgiel, fot. Marcin Gliński

Krzysztof Jurgiel [wideo]

europoseł PiS
28.05.2024

- Szczególnie poseł Jacek Sasin, ponieważ nieudolnie prowadził negocjacje i doprowadził do tego, że PiS nie ma władzy w województwie podlaskim, to szukał tzw. kozła ofiarnego. Czuję się zniesławiony i pomówiony - mówi Krzysztof Jurgiel.


Stefan Krajewski, fot. Piotr Pietruczuk

Stefan Krajewski

poseł, wiceminister rolnictwa, kandydat Trzeciej Drogi do Parlamentu Europejskiego
27.05.2024

"Dzisiaj w Unii Europejskiej trzeba przywrócić normalność i zasady zdrowego rozsądku" - mówi Stefan Krajewski.

Wojciech Strzałkowski, fot. Marcin Gliński

Wojciech Strzałkowski [wideo]

przewodniczący rady nadzorczej Jagiellonii Białystok
27.05.2024

"Przez chwilę mi łzy popłynęły, ale więcej było tej radości. Można powiedzieć, że całe życie czeka się na takie wydarzenie, wymarzone, nawet wymodlone, bo przecież nasi kibice śpiewali: "Słuchaj Jezu, jak cię błaga lud, z Jagiellonii mistrza Polski zrób". I w końcu mamy to zwycięstwo." - mówił w Polskim Radiu Białystok przewodniczący rady nadzorczej Jagiellonii Białystok Wojciech Strzałkowski.

fot. Sylwia Krassowska

Magdalena Cielecka

aktorka
26.05.2024

- Sztuka jest nośnikiem przeżyć, które mogą nas oderwać od nas samych, a przez to zreinterpretować nasze własne problemy i życie. Wierzę w to, że sztuka może zmieniać - mówi Magdalena Cielecka.
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok