Radio Białystok | Wiadomości | Przy polsko-białoruskiej granicy ktoś uszkodził karetkę wojskową

Przy polsko-białoruskiej granicy ktoś uszkodził karetkę wojskową

14.06.2024, 16:22, akt. 16:25

W rejonie Dubicz Cerkiewnych karetka wojskowa została uszkodzona ciężkim przedmiotem, który został rzucony przez niezidentyfikowaną osobę z terytorium Białorusi - poinformowało na portalu X Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych.

fot. Joanna Szubzda
fot. Joanna Szubzda

Do incydentu doszło w rejonie Dubicz Cerkiewnych - wsi położonej w powiecie hajnowskim, w województwie podlaskim, przy granicy z Białorusią. 

"Nasi żołnierze jak co dzień muszą się mierzyć z agresją. W rejonie Dubicz Cerkiewnych, karetka wojskowa została uszkodzona ciężkim przedmiotem, który został rzucony przez niezidentyfikowaną osobę z terytorium Białorusi. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń" - napisało Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych na portalu X.
Od czwartku rozporządzeniem MSWiA, strefa buforowa obowiązuje na ok. 60 km granicy z Białorusią w Podlaskiem, z czego na ok. 40 km nie wolno przebywać na pasie 200 metrów od linii granicy, a na ok. 16 km na ok. 2 km. 

źródło: PAP | red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Policja szkoli żołnierzy i funkcjonariuszy SG służących na granicy

14.06.2024, 13:38

Policja prowadzi szkolenia dla żołnierzy WP i funkcjonariuszy SG służących na polsko-białoruskiej granicy, które mają usprawnić i wzmocnić wspólne działania służb. W piątek (14.06) takie ćwiczenia odbyły się w Dubiczach Cerkiewnych - wzięło w nich udział ok. 200 żołnierzy i pograniczników.


Wicemarszałek Maciej Żywno apeluje do rządu o wsparcie szpitala w Hajnówce, gdzie trafiają migranci i osoby strzegące granicy

13.06.2024, 18:56

O finansowe wsparcie Powiatowego Szpitala w Hajnówce apeluje wicemarszałek Senatu Maciej Żywno. Jak podkreśla - placówka jest w bardzo trudnej sytuacji, ponieważ to tam trafiają zarówno migranci, jak i funkcjonariusze strzegący granicy, którzy wymagają pomocy lekarskiej.


Jak strefa buforowa przy granicy wpłynie na życie mieszkańców i turystykę?

13.06.2024, 15:00

Jak wygląda sytuacja przy polsko-białoruskiej granicy i funkcjonowanie w strefie buforowej? Podlascy samorządowcy i przedsiębiorcy boją się, że turyści przestaną odwiedzać nasz region. - Przyjeżdżajcie, tu jest bezpiecznie - podkreślają.


Strefa buforowa już obowiązuje - zakaz wstępu do wyznaczonych miejsc

13.06.2024, 07:46

Strefa buforowa przy granicy polsko-białoruskiej już działa. Od czwartku (13.06) obowiązuje zakaz przebywania na odcinku granicy o długości około 60 km. Wkraczanie do strefy jest możliwe jedynie po uzyskaniu zgody komendanta jednostki Straży Granicznej.

ZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok