Radio Białystok | Wiadomości | W Białymstoku najbardziej zasłużeni krwiodawcy otrzymali specjalne odznaki ministra zdrowia i wyróżnienia

W Białymstoku najbardziej zasłużeni krwiodawcy otrzymali specjalne odznaki ministra zdrowia i wyróżnienia

autor: Ryszard Minko

14.06.2024, 16:26, akt. 18:38

Dla jednych to forma spłacenia długu, inni odpowiadają na potrzeby poszkodowanych, a dla jeszcze innych to po prostu nawyk - mowa o honorowych dawcach krwi, którzy w piątek (14.06) mają swoje święto.

W Białymstoku najbardziej zasłużeni krwiodawcy otrzymali specjalne odznaki ministra zdrowia i wyróżnienia, fot. Marcin Mazewski
W Białymstoku najbardziej zasłużeni krwiodawcy otrzymali specjalne odznaki ministra zdrowia i wyróżnienia, fot. Marcin Mazewski


0:00
0:00
W Białymstoku najbardziej zasłużeni krwiodawcy otrzymali specjalne odznaki ministra zdrowia i wyróżnienia - relacja Ryszarda Minko | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Z tej okazji najbardziej zasłużeni krwiodawcy otrzymali specjalne odznaki ministra zdrowia i wyróżnienia. 

W tym gronie znalazło się kilkanaście osób, które oddały ponad 40 litrów krwi. W grupie jest też reporter Polskiego Radia Białystok Marcin Mazewski, który zawodowo zajmuje się między innymi promocją krwiodawstwa.

Jak mówi dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku profesor Piotr Radziwon, przyznane odznaki to symboliczne „dziękuję” dla dawców krwi. Podkreśla, że podlascy krwiodawcy są liderami w Polsce. 

W ubiegłym roku w białostockim centrum pobrano prawie 80 tysięcy donacji krwi i jej składników, to znacznie więcej niż średnia krajowa.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Trwa wiosenna edycja Wampiriady - udział wzięło już ponad 300 osób

12.06.2024, 11:31

To kolejna odsłona wspólnej akcji Niezależnego Zrzeszenia Studentów i regionalnego centrum krwiodawstwa. Na białostockich uczelniach trwa wiosenna edycja Wampiriady.


W RCKiK w Białymstoku można już oddawać komórki krwiotwórcze

27.05.2024, 15:59

W Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku, jako pierwszym ośrodku w północno-wschodniej Polsce, można oddawać komórki krwiotwórcze pobierane z krwi obwodowej, wykorzystywane w leczeniu pacjentów z chorobami szpiku.


W Dniu Straży Granicznej pracownicy podlaskiego oddziału oddają krew i zachęcają do tego innych

16.05.2024, 12:38

Oddają krew i zachęcają do tego innych - tak Dzień Straży Granicznej świętują strażnicy i pracownicy podlaskiego oddziału tej formacji.

ZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok