Radio Białystok | Wiadomości | W Łapach dwóch mężczyzn uprowadziło 5-latkę - teraz usłyszeli zarzuty

W Łapach dwóch mężczyzn uprowadziło 5-latkę - teraz usłyszeli zarzuty

autor: Grzegorz Pilat

17.06.2024, 14:50, akt. 15:05

Zarzuty uprowadzenia dziecka usłyszało dwóch mężczyzn, którzy w Łapach mieli siłą odebrać kobiecie 5-latkę. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że jeden z nich to ojciec dziewczynki, na co dzień mieszkający we Francji.

Fotolia.com
Fotolia.com

Jak ustalił dziennikarz Polskiego Radia Białystok - w Łapach do idącej chodnikiem kobiety z 5-letnim dzieckiem podjechał samochód, z którego wysiadło dwóch mężczyzn.

Zdarzenie to potwierdza asp. sztab. Barbara Maciejewska-Ksepko z białostockiej policji.


14 czerwca ok. 17:35 policjanci otrzymali informację, że w Łapach do kobiety idącej z 5-letnią córką podjechał pojazd, z którego wysiadł m.in. mężczyzna znany kobiecie. Zaczął się z nią szarpać, po czym wyrwał jej dziecko, wsadził do samochodu i odjechał w nieznanym kierunku. W takiej sytuacji bardzo ważny jest czas i szybka informacja. Policjanci w całym kraju zostali natychmiast poinformowani o zdarzeniu i w okolicach przejścia granicznego w województwie dolnośląskim samochód wraz z dwoma mężczyznami i dzieckiem został zatrzymany. Mężczyźni usłyszeli zarzuty. Dziecko trafiło pod opiekę matki - wyjaśnia asp. sztab. Barbara Maciejewska-Ksepko.


Śledczy nie informują czy faktycznie jeden z mężczyzn jest spokrewniony z 5-latką. Za uprowadzenie dziecka grozi do 3 lat więzienia.


| red: gl

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Sąd Najwyższy oddalił kasację ws. skazanego za bezprawne pozbawienie wolności żony i córki

22.04.2024, 15:00

Sąd Najwyższy oddalił kasację obrońcy mężczyzny skazanego na karę półtora roku więzienia za bezprawne pozbawienie wolności żony i córki. Uznał kasację za oczywiście bezzasadną, obciążył skazanego kosztami postępowania.


Zakończył się proces apelacyjny w sprawie porwania i zabójstwa mieszkańca Suwałk 25 lat temu

20.03.2024, 19:16

Sąd Apelacyjny w Białymstoku rozpoznał w środę apelacje w procesie mężczyzny nieprawomocnie skazanego na dożywocie, za udział w porwaniu i zabójstwie z 1999 roku. To jego kolejny proces, już raz był skazany na dożywocie, ale wyrok ten uchylił Sąd Najwyższy.


Algierczyk oskarżony o podżeganie do zabójstwa byłej żony i teściowej uniewinniony

22.07.2022, 16:58

38-letni obywatel Algierii, który stanął przed białostockim sądem pod zarzutem podżegania do zabójstwa byłej żony i teściowej, został prawomocnie uniewinniony.

ZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok