Radio Białystok | Wiadomości | Poseł elekt Michał Połuboczek zapowiada otwarcie biura poselskiego w Suwałkach

Poseł elekt Michał Połuboczek zapowiada otwarcie biura poselskiego w Suwałkach

autor: Areta Topornicka

17.06.2024, 15:15, akt. 15:34

Otwarcie biura poselskiego w Suwałkach oraz działania na rzecz miasta zapowiedział podczas poniedziałkowej (17.06) konferencji poseł elekt Michał Połuboczek z Konfederacji. Mandat do sejmu przyjął on po tym, jak Grzegorz Braun został europosłem.

Michał Połuboczek, fot. Areta Topornicka
Michał Połuboczek, fot. Areta Topornicka

Miastem rodzinnym Michała Połuboczka są Suwałki, ale w wyborach parlamentarnych startował z podkarpacia. Mimo to, zadeklarował, że będzie aktywnie angażował się w sprawy Suwałk, zapowiedział też otwarcie biura poselskiego w mieście.


Chciałbym otworzyć tutaj swoje biuro poselskie, które będzie oddziałem biura w Rzeszowie, gdzie zostałem wybrany. Jednak jako poseł chcę działać dla mojego rodzinnego miasta, z którym jestem związany. Nie wchodzę tutaj jako jakaś opozycja, tylko chcemy działać wspólnie dla naszego miasta. Jestem w tej kwestii bardzo otwarty - mówi Michał Połuboczek.


Michał Połuboczek spotkał się z prezydentem Suwałk, politycy omówili najważniejsze tematy współpracy.


Ustaliliśmy, że będziemy się regularnie spotykać. Jako poseł będę wspierał inicjatywy miasta, chociażby teraz budowę trasy S8 do Białegostoku. Zamierzam zawiązać zespół parlamentarny wraz z pozostałymi posłami z Suwałk. Wspólnie będziemy walczyć o to, żeby poprawić stan życia mieszkańców miasta - mówi Michał Połuboczek.


Biuro poselskie Michała Połuboczka znajdzie się najprawdopodobniej przy ul. Sikorskiego w Suwałkach. Oprócz tego powstaje też nowa fundacja, która będzie wspierała osoby wykluczone w celu ich aktywizacji.


| red: gl

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Wiadomo już, kto będzie tworzyć Radę Miasta Suwałki

8.04.2024, 07:22

40,47 proc. głosów i 12 mandatów zdobył KWW Razem dla Suwałk Czesława Renkiewicza. Prawo i Sprawiedliwość osiągnęło 29,65 proc. poparcia i 8 mandatów, KWW Wspólne Suwałki - 16,69 proc. i 3 mandaty.


Wybory samorządowe - debata wyborcza kandydatów na prezydenta Suwałk [wideo]

4.04.2024, 15:44

Wybory samorządowe już w tym tygodniu - w niedzielę 7 kwietnia. Tego dnia wybierzemy naszych reprezentantów w radach miast, gmin i powiatów, w sejmiku województwa podlaskiego, a także wójtów, burmistrzów i prezydentów. W czwartek (4.04) na nasze pytania odpowiadać będą kandydaci na prezydenta Suwałk.


Konfederacja wystartuje z Bezpartyjnymi Samorządowcami - ich kandydatem na prezydenta Białegostoku jest Rafał Greś

2.03.2024, 15:57

Konfederacja do wyborów idzie razem z Ruchem Bezpartyjni Samorządowcy, a ich wspólnym kandydatem na prezydenta Białegostoku jest Rafał Greś.

ZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok