Radio Białystok | Wiadomości | Rozpoczął się proces oskarżonej o spowodowanie wypadku, w którym zginęło jej 3,5-letnie dziecko

Rozpoczął się proces oskarżonej o spowodowanie wypadku, w którym zginęło jej 3,5-letnie dziecko

19.06.2024, 12:38, akt. 13:12

Przed Sądem Rejonowym w Bielsku Podlaskim rozpoczął się w środę (19.06) proces kobiety oskarżonej o spowodowanie - będąc pod wpływem alkoholu - wypadku, w którym zginęło jej 3,5-letnie dziecko, a kierowca innego samochodu doznał poważnych obrażeń.

Fotolia.com
Fotolia.com

Do wypadku doszło 1 lutego 2023 roku na drodze krajowej nr 19 między Bielskiem Podlaskim a Siemiatyczami w okolicach miejscowości Dziecinne. Uczestniczyły w nim trzy auta, zginęło podróżujące z matką 3,5-letnie dziecko.

Ze wstępnych informacji wynikało, że kierująca lexusem zjechała na przeciwległy pas ruchu, gdzie jej auto otarło się o jeden samochód, a potem uderzyło w kolejny - oba jadące z naprzeciwka. Jeden z tych samochodów był dostawczy, strażacy musieli użyć specjalistycznego sprzętu, by uwolnić zakleszczonego w środku kierowcę.


Matka miała we krwi ponad 2 promile alkoholu

Kobieta została oskarżona o spowodowanie, w stanie nietrzeźwości, wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym oraz ze skutkiem w postaci ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Z ustaleń śledztwa wynika, że kierując lexusem w sposób umyślny naruszyła zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym: wsiadła za kierownicę po pijanemu (miała we krwi ponad 2 promile alkoholu), jechała z nadmierną prędkością (biegły ocenił, że było to co najmniej 140 km/h) i doprowadziła do wypadku.


Oskarżona przyznała się do zarzutów

Oskarżonej grozi do dwunastu lat więzienia. Zarówno w śledztwie, jak i w środę (19.06) przed sądem przyznała się do zarzutów. Jak mówiła, miała bardzo ciężki dzień w domu, postanowiła wypić alkohol, potem wsiadła do samochodu.

Oskarżycielem posiłkowym w procesie jest jej mąż. Kobieta odpowiada z wolnej stopy, ale w pierwszych trzech miesiącach śledztwa był wobec niej stosowany areszt. Kończąc wyjaśnienia przed sądem przepraszała poszkodowanego kierowcę i męża za to, co się stało.


| red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


W Łapach dwóch mężczyzn uprowadziło 5-latkę - teraz usłyszeli zarzuty

17.06.2024, 14:50

Zarzuty uprowadzenia dziecka usłyszało dwóch mężczyzn, którzy w Łapach mieli siłą odebrać kobiecie 5-latkę. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że jeden z nich to ojciec dziewczynki, na co dzień mieszkający we Francji.


Jest akt oskarżenia ws. wypadku drogowego niedaleko Bielska Podlaskiego, w którym zginęło małe dziecko

27.12.2023, 09:26

Przed Sądem Rejonowym w Bielsku Podlaskim stanie kobieta oskarżona o spowodowanie - będąc pod wpływem alkoholu - wypadku, w którym zginęło jej 3,5-letnie dziecko, a kierowca innego samochodu doznał poważnych obrażeń.


Śmiertelny wypadek w Białymstoku - zginęło dziecko

20.06.2023, 19:18

3,5-letni chłopiec został śmiertelnie potrącony przez auto na jednej z białostockich ulic - poinformowała we wtorek podlaska policja. Funkcjonariusze podają, że chłopiec był na jezdni poza przejściem dla pieszych.

ZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!


źródło: pexels.com
Z POLICJI
16.07.2024, 14:09, akt. 17.07.2024, 05:45

Kolejny oszukany na "inwestycję w kryptowaluty"


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok