Radio Białystok | Wiadomości | Białostocki "Mechaniak" przystępuje do projektu Smart Education. Będą nowe kursy i szkolenia

Białostocki "Mechaniak" przystępuje do projektu Smart Education. Będą nowe kursy i szkolenia

autor: Ryszard Minko

24.06.2024, 10:43, akt. 12:06

Zespół Szkół Mechanicznych przystąpi do projektu Smart Education dla przemysłu 4.0. Rada Miejska w Białymstoku zgodziła się przeznaczyć na to blisko 400 tysięcy złotych, jako wkład własny do projektu z dotacji unijnych. Szkoła zmodernizuje swoje pracownie naukowe tak, by kształcić uczniów w poszukiwanych zawodach.

100-lecie Zespołu Szkół Mechanicznych, fot. Joanna Szubzda
100-lecie Zespołu Szkół Mechanicznych, fot. Joanna Szubzda

Zespół Szkół Mechanicznych to popularna w Białymstoku szkoła zawodowa. By kształcić poszukiwanych fachowców, musi stale nadążać za zmianami technologicznymi. Teraz - dzięki zgodzie Rady Miejskiej na przystąpienie do projektu - placówka będzie miała szansę na modernizację wydziału mechanicznego, tak by dostosować go do uruchomienia pracowni przemysłu 4.0. 


Techniki spawalnicze, druk trójwymiarowy i programowanie robotów

Zmieni się m.in. funkcja pracowni obróbki cieplnej, gdzie uczniowie poznają wkrótce nowoczesne techniki spawalnicze. To z kolei umożliwi uruchomienie serii kursów i szkoleń z zakresu poszukiwanych przez pracodawców specjalizacji. Nie chodzi tu tylko kursy z nowoczesnych technik spawalniczych, ale też o kursy druku trójwymiarowego czy programowania robotów przemysłowych.

Liderem projektu jest Centrum Promocji Innowacji i Rozwoju, które w ten sposób chce doprowadzić do wzrostu jakości kształcenia na rzecz branży metalowo-maszynowej. Zespół Szkół Mechanicznych jest partnerem projektu. Prace nad jego wdrożeniem rozpoczną się na początku przyszłego roku.


| red: at, sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Elektrycy świętowali swój dzień na politechnice

11.06.2024, 08:57

Targi pracy, stoiska promocyjne kół naukowych i organizacji studenckich - to wszystko we wtorek (11.06) na Wydziale Elektrycznym Politechniki Białostockiej. Zorganizowano tam Dzień Elektryka - święto, które łączy uczelnię z firmami z branży.


Sukces uczniów białostockiego "Mechaniaka" na ogólnopolskich mistrzostwach

15.04.2024, 16:34

To ogromny sukces uczniów Zespołu Szkół Mechanicznych w Białymstoku. Z 13. Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników, które co roku odbywają się podczas targów Poznań Motor Show, wrócili z pięcioma statueatkami: jedną złotą, trzema srebrnymi i jedną brązową.


Białostocki "Mechaniak" ma 100 lat - uroczyste obchody [zdjęcia]

10.12.2021, 15:31

Zespół Szkół Mechanicznych w Białymstoku świętuje 100-lecie powstania. Z tej okazji odsłonięto dwie tablice: jedną w budynku szkoły upamiętniającą jubileusz, a drugą w Centrum Kształcenia Zawodowego upamiętniającą Zbigniewa Lenarta.

ZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok