Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Sejny stracą ministerialną dotację, jeśli do końca roku nie otworzą żłobka

Sejny stracą ministerialną dotację, jeśli do końca roku nie otworzą żłobka

autor: Marcin Kapuściński

23.08.2018, 06:01, akt. 09:01

Żaden wykonawca nie zgłosił się do przetargu na przystosowanie miejskiego przedszkola do żłobkowych potrzeb. Postępowanie trzeba było więc unieważnić.

Fot. Marcin Kapuściński
Fot. Marcin Kapuściński

Burmistrz Arkadiusz Nowalski musi ogłosić drugi przetarg. Zapewnia jednak, że jeżeli i tym razem nikt się nie zgłosi, to wykonawca wybrany zostanie w trybie zamówienia z wolnej ręki.

Pod koniec sierpnia zakończy się natomiast remont w szkole podstawowej. Tam trafią przedszkolaki z budynku, w którym powstać ma żłobek. Maluchy do szkolnych sal przejdą z początkiem roku szkolnego.

To właśnie ta przeprowadzka wzbudziła największe kontrowersje wśród mieszkańców i radnych. Według planów burmistrza w przedszkolu przy ulicy Zawadzkiego zwolni się miejsce dla osiemnaściorga dzieci. Na zorganizowanie takiej liczby miejsc Sejny otrzymały 370 tys. zł dotacji z programu Maluch+. Niewykluczone jednak, że kwota będzie dwukrotnie wyższa, bo resort polityki społecznej zaproponował niedawno kolejne pieniądze na edukację najmłodszych mieszkańców Sejn.


| red: mik, zmj

ZOBACZ TEŻ:


Żłobek w Sejnach. Burmistrz wciąż szuka firmy budowlanej

10.08.2018, 07:10

Sejneński Ratusz nie może znaleźć chętnego, który przebudowałby przedszkole na potrzeby nowego żłobka. W pierwszym przetargu nie zgłosił się żaden chętny.


W Sejnach żłobek będzie w przedszkolu. Burmistrz nie posłuchał radnych

3.08.2018, 07:34

Żłobek w Sejnach powstanie w budynku miejskiego przedszkola. Burmistrz zdecydował się na to, mimo sprzeciwu radnych i części mieszkańców. Pierwsze maluchy mają tam trafić już jesienią.


Żłobek w Sejnach powstanie mimo protestów

8.05.2018, 09:55

Burmistrz Arkadiusz Nowalski zdecydował tak mimo wielu obaw, jakie sejnianie zgłosili w czasie konsultacji społecznych. Obawiają się, że miejsce dla 18 maluchów powstanie kosztem starszych dzieci.


Spór o lokalizację miejskiego żłobka w Sejnach – pomogą mediatorzy

23.04.2018, 12:09

Mediatorzy pomogą w rozwiązaniu sporu o lokalizację miejskiego żłobka w Sejnach.


W Sejnach spierają się o lokalizację miejskiego żłobka

12.04.2018, 10:08

Gdzie powinien powstać miejski żłobek oraz co zrobić z budynkiem po likwidowanym gimnazjum? Mieszkańcy Sejn decydują o tym w czasie trwających właśnie konsultacji społecznych.

ZNAJDŹ NAS


REKLAMA


"Kult" Łukasza Orbitowskiego
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok