Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Każdy wie najlepiej, kiedy jest północ - felieton Tomasza Kubaszewskiego

Każdy wie najlepiej, kiedy jest północ - felieton Tomasza Kubaszewskiego

autor: Tomasz Kubaszewski

2.01.2024, 11:31, akt. 11:38

Dla jednych nowy rok zaczął się 5 minut przed północą, dla drugich - tak jak trzeba, a jeszcze dla innych - parę minut po północy. Z balkonu mojego bloku było widać wyraźnie, kiedy odpalano sylwestrowe fajerwerki.

fot. fotolia
fot. fotolia

Każdy wie najlepiej, kiedy jest północ - felieton Tomasza Kubaszewskiego

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Czy zawiodły zegarki, czy głowy? Od pewnego czasu w Polsce zrobiło się tak, że każdy uważa swój zegarek za najlepszy i głowę za najlepszą. 

Niedawno skontaktował się z naszą redakcją pewien jegomość, który nie krył oburzenia, iż na internetowej podstronie Studia Suwałki nie ma nic o powołaniu rządu Donalda Tuska. Odpowiedziałem mu, że trafiają tam tylko lokalne informacje, za poprzedniego rządu było tak samo i łatwo to zweryfikować. "Przecież obaj wiemy, jak jest naprawdę" - odparł jegomość. No właśnie - każdy wie najlepiej, kiedy jest północ. 

Tego typu myślenie może na naszym lokalnym gruncie, ale nie tylko, doprowadzić do sytuacji, że w przestrzeni publicznej będą ukazywały się wyłącznie informacje potwierdzające, iż godzina 23.55 jest tożsama z 0.00 i 0.05, a nawet lepsza. Tak już by było, gdyby przez ostatnie lata nie istniało wspomniane wcześniej Studio Suwałki. O wielu bardzo ważnych sprawach, niewygodnych dla lokalnych władz, mieszkańcy Suwalszczyzny w ogóle by się nie dowiedzieli. Nie mówiąc już o tym, że nie mogliby liczyć na jakiekolwiek wsparcie w starciach z urzędnikami. A do tej pory mogli liczyć 

Zwolenników tego, żeby ludzie nie dowiadywali się o złych decyzjach władzy, żeby byli w jej obliczu bezradni, żeby - w gruncie rzeczy - wrócił PRL, nie brakuje. Mogę sobie więc wyobrazić, że także w kwestii ustalania, kiedy jest północ nastąpią daleko idące zmiany.

| red: kap

ZOBACZ TEŻ:


To powinna być pierwsza droga, a nie trzecia - felieton Tomasz Kubaszewskiego

18.12.2023, 11:34

Poseł strzela słowem, a media kule noszą. Niemal w pierwszych godzinach funkcjonowania nowego rządu w przestrzeni publicznej już pojawiła się wypowiedziana przez parlamentarzystę Koalicji Obywatelskiej z naszego regionu opinia, z której może wynikać, że dwupasmowa droga Białystok - Suwałki nie powstanie.


Nawet kosztem złamania ręki... - felieton Tomasz Kubaszewskiego

11.12.2023, 12:34

Na chodnikach posypane jest tylko w niektórych miejscach. Jak idziesz tą wąską ścieżką, masz szansę, by się nie wywrócić. Ale ani kroku w prawo, ani w lewo. Powinieneś iść tak, jak chciał ten, który piasek sypał.


Brzydkie wyrazy za 200 tysięcy - felieton Tomasza Kubaszewskiego

4.12.2023, 12:24

W Suwałkach pojawił się problem dotyczący tego, czy za miejskie pieniądze można propagować wulgaryzmy. Swego czasu przerabiali to już w Augustowie. Zrobiła się potężna afera.


A wszystko było ustalone... - felieton Tomasza Kubaszewskiego

27.11.2023, 10:39

Wokół polsko-białoruskiej granicy robi się coraz większe zamieszanie. Powstało po publikacji Małgorzaty Tomczak - socjolog i dziennikarki, zajmującej się migracją. Napisała ona, że stworzony w wielu mediach, a także w filmie Agnieszki Holland obraz tego, co się na granicy dzieje, jest przekłamany. W dodatku, tekst ten ukazał się w gazecie, która takie treści lansowała.


A licznik tyka... - felieton Tomasza Kubaszewskiego

20.11.2023, 12:05

Idziemy na kolejne rekordy. Pięć lat od zaistnienia sprawy, dwa od wydania decyzji, rok oczekiwania na wyznaczenie sądowego terminu. No i odsetki karne - 510 złotych dziennie.

ZNAJDŹ NAS

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!

Euro 2024 w Polskim Radiu Białystok

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego
Wycinka drzew na trasie Białystok - Olmonty, fot. Joanna Szubzda
23.06.2024, 12:54, akt. 24.06.2024, 10:09

Zakaz wycinki drzew - obszar zwiększony o 100 procent
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok