Radio Białystok | Wybory prezydenckie | Prezydent: Mam nadzieję, że instytucja sędziów pokoju zostanie wprowadzona

Prezydent: Mam nadzieję, że instytucja sędziów pokoju zostanie wprowadzona

4.07.2020, 10:03, akt. 10:05

Mam nadzieję, że instytucja sędziów pokoju zostanie wprowadzona i na pewno będę tego orędownikiem; chciałbym tylko wypracować taki projekt, który nie będzie budził wątpliwości - zadeklarował w piątek (3.07) starający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda.

Fotolia.com
Fotolia.com

Andrzej Duda był pytany podczas sesji "Q&A" na Facebooku o to, czy jest za wprowadzeniem w Polsce instytucji sędziego pokoju.

Prezydent podkreślił, że w tym wypadku jest wiele "problemów konstytucyjnych, które w jakiś sposób trzeba by pokonać". Jednocześnie wskazał, że idea związana z tym pomysłem jest mu bliska i traktuje ją bardzo poważnie. " I mam nadzieję, że utworzymy instytucję sędziów pokoju jako powiedziałbym takich sędziów zaufania, dodatkowo jeszcze, takich sędziów, którzy są blisko ludzi" - powiedział.

Duda zastrzegł, że nie wie, czy zostanie ustanowiony taki system, że ci sędziowie byliby wybierani w powszechnych wyborach. "Zastanawialiśmy się nad tym, dyskutowaliśmy" - mówił, dodając, że wprowadzenie takiej instytucji musiałoby być przeprowadzone po konsultacjach z resortem sprawiedliwości. Zapewnił, że "działania w tej sprawie są w toku", a sprawa "nie przepadła ani nie została całkowicie porzucona".Mam nadzieję, że instytucja sędziów pokoju zostanie wprowadzona i na pewno będę orędownikiem jej wprowadzenia, chciałbym tylko wypracować taki projekt, który nie będzie tutaj budził wątpliwości, ale może pani być pewna, że jeśli chodzi o instytucję sędziów pokoju, z mojej strony jest absolutne tak - oświadczył, zwracając się do autorki pytania. 


źródło: PAP | red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Wolontariusze inicjatywy "Podlaskie dla Dudy" będą rozdawać sadzonki Dębu Prezydenckiego

4.07.2020, 07:16

Będą rozdawać sadzonki Dębu Prezydenckiego i zachęcać do głosowania na Andrzeja Dudę.


Prezydent: Pałac Prezydencki nadal będzie otwarty, każdy będzie w nim przyjmowany

3.07.2020, 21:25

Pałac Prezydencki nadal będzie otwarty i każdy będzie w nim przyjmowany, czy jest zadowolony, czy jest niezadowolony - zapewnił w piątek (3.07) prezydent Andrzej Duda w Bolesławcu (woj. dolnośląskie). Chcę, żebyśmy wspólnie budowali piękną i silną Polskę - podkreślił.


Wiceszef MON: głos oddany na Andrzeja Dudę to głos oddany na polskie bezpieczeństwo

3.07.2020, 16:21

Głos oddany na Andrzeja Dudę jest głosem oddanym na polskiej bezpieczeństwo - ocenił w piątek (3.07) w Toruniu wiceprezes Porozumienia, wiceminister obrony narodowej Marcin Ociepa. Stwierdził, że urzędujący prezydent ma wiele osiągnięć na polu obronności, których nie neguje nawet opozycja.


Gowin: Wybór prezydenta Andrzeja Dudy daje szansę na trzy lata stabilności

3.07.2020, 16:04

Wybór prezydenta Andrzeja Dudy na kolejną kadencję daje szansę na trzy lata stabilności, na dobrą, harmonijną współpracę między rządem a ośrodkiem prezydenckim – powiedział w piątek (3.07) w Lublinie lider Porozumienia Jarosław Gowin.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo

W 9 tygodni po Podlasiu


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok