Radio Białystok | Wybory prezydenckie | Kalendarz przed drugą turą wyborów prezydenckich

Kalendarz przed drugą turą wyborów prezydenckich

6.07.2020, 09:31, akt. 09:35

Zgodnie z kalendarzem wyborczym, do wtorku (7.07) jest czas na składanie wniosków o dopisanie do spisu wyborców w wybranym przez siebie obwodzie głosowania.

fot. Monika Kalicka
fot. Monika Kalicka

Z kolei do piątku 10 lipca można pobrać zaświadczenie o prawie do głosowania z urzędu gminy, w której wyborca figuruje się w spisie wyborców. Grzegorz Gąsior z Krajowego Biura Wyborczego powiedział IAR, że piątek 10 lipca to termin, do którego osoby, które zgłosiły chęć głosowania korespondencyjnego, powinny odesłać swoje pakiety wyborcze albo do skrzynki nadawczej na obszarze gminy, albo do właściwego urzędu gminy. Ekspert KBW dodał, że koperty zwrotne będzie też można doręczyć do obwodowych komisji wyborczych w dniu głosowania.

W piątek o północy rozpocznie się cisza wyborcza, która potrwa do niedzieli 12 lipca do zamknięcia lokali wyborczych. Głosowanie będzie się odbywało od 7.00 do 21.00.

W drugiej turze wyborów prezydenckich zmierzą się urzędujący prezydent Andrzej Duda i kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski.


źródło: IAR | red: mak

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Szumowski: środki ochrony i dystans dają gwarancję, że udział w wyborach jest bezpieczny

5.07.2020, 22:07

Środki ochrony i dystans dają gwarancję, że udział w wyborach jest bezpieczny - ocenił szef resortu zdrowia Łukasz Szumowski. Stwierdził, że po analizie wszystkich powiatów w Polsce sytuacja epidemiczna w naszym kraju się poprawiła.


KBW zawiadomi prokuraturę ws. podszywania się w internecie pod organy wyborcze

3.07.2020, 16:28

KBW złoży w prokuraturze zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa ws. podszywania się pod organy wyborcze oraz wywoływania błędnego przeświadczenia o wydaniu przez członków PKW komunikatu dotyczącego głosowania w II turze wyborów - poinformowała w piątek (3.07) szefowa KBW Magdalena Pietrzak.


Szef MSWiA: w II turze wyborów kolejna edycja Bitwy o Wozy

3.07.2020, 16:18

Przed II turą wyborów prezydenckich ogłosimy kolejną edycję akcji Bitwa o Wozy - poinformował szef MSWiA Mariusz Kamiński. W drugiej rundzie do wygrania będzie łącznie 49 wozów dla Ochotniczych Straży Pożarnych. Promesy trafią do gmin z najwyższą frekwencją na terenie dawnych województw.


Wiceminister zdrowia: wybory są w pełni bezpieczne, zachęcamy do wzięcia udziału w II turze

2.07.2020, 13:06

Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w drugiej turze, bo wybory w naszej ocenie są w pełni bezpieczne – podkreślił w czwartek (2.07) wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński. Wskazał, że liczba zachorowań w porównaniu z czerwcowym szczytem spada.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nowy tytul


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok