Radio Białystok | Sport | Kamila Lićwinko

Kamila Lićwinko

30.07.2023, 21:25, akt. 31.07.2023, 14:05

Za nami Mistrzostwa Polski w Lekkoatletyce. Zawodniczki i zawodnicy Podlasia Białystok przywieźli z Gorzowa Wielkopolskiego 7 medali, w tym pięć złotych. To dało drugie miejsce w klasyfikacji medalowej. Razem z byłą zawodniczką Podlasia, multimedalistką MP, ale też m.in. mistrzynią świata w hali w skoku wzwyż - Kamilą Lićwinko - podsumowujemy poszczególne starty.

Kamila Lićwinko, fot. Marcin Mazewski

0:00
0:00
Z Kamilą Lićwinko rozmawia Marcin Mazewski | Pobierz plik.

Dwa złote krążki zdobyła Natalia Kaczmarek - w biegach na 400 i 200 metrów, złoto w pchnięciu kulą dorzuciła Klaudia Kardasz, nie zawiódł Wojciech Nowicki, który wygrał rywalizację młociarzy, Damian Czykier też "złoty" na 110 metrów przez płotki. Srebro w rzucie oszczepem wywalczyła Gabriela Andrukonis, a brąz Angelika Antoniak.

Podlasie Białystok lekkoatletyką stoi nie od dziś. Poszczególne wyniki i forma zawodniczek i zawodników bardzo cieszą. Natomiast może martwić obecny poziom kobiecego i męskiego skoku wzwyż w kraju. M.in. o tym, a także o szansach na medale na mistrzostwach świata w Budapeszcie z Kamilą Lićwinko rozmawia Marcin Mazewski.