Radio Białystok | Felieton | Polityczne zakupy – felieton Andrzeja Ryczkowskiego

Polityczne zakupy – felieton Andrzeja Ryczkowskiego


Donald Trump chciałby się wybrać na zakupy – napisał The Wall Street Journal. Duże zakupy. Prezydent rozważał podobno pomysł zakupu… Grenlandii. Temat obserwował w sieci Andrzej Ryczkowski.

ElenaR - Fotolia.com
ElenaR - Fotolia.com

Polityczne zakupy – felieton Andrzeja Ryczkowskiego

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Przez ostatnich kilkanaście godzin #GreenlandPurchase był jednym z pięciu tematów najczęściej komentowanych na amerykańskim Twitterze, zaś narzędzie Google Trends pokazało "przebicie", czyli wzrost zainteresowania internautów o ponad 5 tysięcy procent!

W Polskich mediach elektronicznych informacja zmieniała się z minuty na minutę. Najpierw można było przeczytać, że Donald Trump się zastanawiał, później, że rozważał, następnie, że chciałby, że chce, a w końcu, że kupi albo już kupuje Grenlandię! Trochę jak z dowcipem z Radia Erewań, które podało, że w Moskwie rozdają samochody. Okazało się, ze nie w Moskwie, a w Leningradzie, nie samochody, a rowery, i nie rozdają, a kradną.Niedługo trzeba też było czekać na odpowiedź samej zainteresowanej, zresztą chłodną. Ministerstwo Spraw Zagranicznych Zielonej Wyspy oficjalnie podało, że nie jest ona na sprzedaż. Nic dziwnego – to terytorium zależne Danii, a Dania jest jednym z najszczęśliwszych krajów na świecie. I wątpię, żeby Ameryka uszczęśliwiła ją jeszcze bardziej.

Analizy mnożą się, jak wpisy na Twitterze, ekonomiści wietrzą wielki interes, a mnie przyszło do głowy, że Donald Trump zaczyna w ten sposób swoją kampanię. Wybory prezydenckie w USA już za rok, a Twitter jest narzędziem, które w walce politycznej jest przerażająco skuteczne. To nie przypadek, że właśnie tu toczą się największe współczesne bitwy, to nie przypadek, że Donald Trump jest tu wyjątkowo aktywny, to nie przypadek, że temat jest tak gorąco komentowany na tej platformie społecznościowej.Siłę rażenia Twittera widzą też i coraz częściej doceniają polscy politycy. U nas kampania wyborcza właściwie już się rozpoczęła – listy kandydatów prezentują kolejne siły polityczne. Ta kampania prawdopodobnie nie będzie walką „na programy”, tylko „na obietnice”. A to znaczy, że nie raz usłyszymy pewnie o podobnych, a może nawet jeszcze bardziej śmiałych „pomysłach”.  

Przypomnę, że już raz mieliśmy być Zieloną Wyspą – zbieżność nazw przypadkowa – wtedy chodziło o Irlandię. A może wcale nie o Grenlandię, tylko Irlandię, nie o zakup, tylko wynajem, i nie wyspy, tylko domku na wakacje?
| red: rbonStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Miłość Ci nic nie wybaczy" Alek Rogoziński

Bilety na koncert Limp Bizkit w Kownie!


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok