Radio Białystok | Felieton | Facebookowe profile białostockich liceów - felieton Edyty Wołosik

Facebookowe profile białostockich liceów - felieton Edyty Wołosik

Fotolia.com
Fotolia.com

Facebookowe profile białostockich liceów - felieton Edyty Wołosik

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


To trudny czas nie tylko dla nas dorosłych, ale też dla dzieci i młodzieży. Choć niektórzy uczniowie jeszcze kilka tygodni temu pewnie marzyli, żeby nie wstawać do szkoły, to teraz pewnie wielu z nich, chętnie by się do niej wybrało. Oczywiście są zdalne lekcje, ale też - jak się okazuje - także ten mniej oficjalny kontakt między nauczycielami, a uczniami. Dowodem na to są m.in. profile facebookowe białostockich liceów. Przejrzała je Edyta Wołosik.

Niemal na wszystkich profilach jest zachęta do oglądania spektakli on-line, słuchania koncertów, czytania książek, ale też takie informacje, jak: "w przypadku zgubienia przez ucznia loginu lub hasła do dziennika elektronicznego, proszę o kontakt z wychowawcą klasy". Ale są też posty mniej oficjalne. I tak np. V LO wspierając akcję "Zostań w domu" zachęca do wstawiania zdjęć ilustrujących to, co uczniowie robią. 

Oczywiście widać, że się uczą, ale też grają w karty i w domowych warunkach robią zabiegi upiększające. X LO ogłosiło plebiscyt na najlepszy utwór muzyczny ubiegłego roku, I LO proponuje ciekawostki żywieniowe, a VII LO umieściło zdjęcia z budowy sali widowiskowej i obserwatorium astronomicznego. Czytamy, że budowa trwa i tu cytat: "jak wrócimy do szkoły będzie co podziwiać". 

Na profilu III LO czytamy natomiast: "Dla przywrócenia uśmiechu na twarz i tu wyznanie osoby, która prowadzi ten profil: "Moje dzisiejsze potemowe imię to: "piękny policjant niepijący" i pytanie: a jakie jest Twoje? To zachęta do zabawy, z której i ja skorzystałam. Na podstawie dnia urodzin, koloru koszulki i pierwszej litery imienia stwierdzam, że moje dzisiejsze potemowe imię to: "uparty fortepianista śpiewający swój miłosny song". I powtórzę pytanie: A jakie jest Twoje? Każdy może się przekonać na profilu III LO.

Nauczyciele umieszczają też pozdrowienia  zarówno w wersji tekstowej, jak i nagrań. A na profilu IX LO są takie słowa skierowane do uczniów: "Nie uwierzycie, ale naprawdę za Wami tęsknimy" i obrazek z napisem "Belfer tęskniący", czyli smutny nauczyciel wpatrzony w zdjęcie uczniów. I nie sposób oprzeć się wrażeniu, że jest to szczere wyznanie.

Szkoły, ale też żłobki i przedszkola nieczynne będą do połowy kwietnia. Nie ma na razie decyzji, czy ta przerwa będzie jeszcze wydłużona.

| red: maj

ZOBACZ TEŻ:


Dariusz Piontkowski

2.04.2020, 08:25

"Maturzyści i ósmoklasiści powinni przygotowywać się do egzaminów, nawet gdyby była jakaś ewentualnie korekta terminu to i tak te egzaminy się odbędą" - mówi szef MEN.


Przerwa świąteczna w szkołach od 9 do 14 kwietnia, nie będzie nauki zdalnej

1.04.2020, 18:07

Od 9 do 14 kwietnia w szkołach będzie przerwa świąteczna w związku z Świętami Wielkiejnocy. Oznacza to, że 9 i 10 kwietnia szkoły nie będą prowadzić zajęć z uczniami w formie kształcenia na odległość - wyjaśnia MEN.


Piontkowski: w okolicy Świąt Wielkanocnych decyzja dot. zamknięcia szkół

1.04.2020, 10:32

W okolicach Świąt Wielkanocnych, na podstawie rekomendacji ministra zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego, premier i cały rząd podejmą decyzje dotyczące zamknięcia szkół oraz innych sfer życia publicznego - powiedział w środę (1.04) minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo

W 9 tygodni po Podlasiu


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok