Radio Białystok | Sport | Mamrot przed meczem z Lechią: zrobimy wszystko, by wygrać

Mamrot przed meczem z Lechią: zrobimy wszystko, by wygrać

11.08.2019, 12:49, akt. 12:55

W ocenie trenera Jagiellonii Ireneusza Mamrota, Lechia Gdańsk, z którą białostoczanie zagrają w czwartej kolejce, to jeden z głównych faworytów piłkarskiej ektraklasy w tym sezonie. W poprzednim wszystkie starcia tych drużyn wygrała Lechia.

Ireneusz Mamrot, Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok, 19.05.2018 fot. Joanna Szubzda
Ireneusz Mamrot, Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok, 19.05.2018 fot. Joanna Szubzda

Trzeba powiedzieć jasno - Lechia to jeden z głównych faworytów rozgrywek o mistrzostwo Polski. W zeszłym sezonie gdańszczanie próbowali przekonywać, że kto inny jest faworytem, tak teraz to oni nim są

-  uważa trener Jagiellonii. Cytowany przez oficjalną stronę klubu Mamrot zwrócił uwagę, że w letniej przerwie kadra tej drużyny jeszcze się wzmocniła.

"To modelowy przykład budowy mocnego zespołu" - dodał, wymieniając Lechię, obok Legii Warszawa, w gronie faworytów ekstraklasy.

Po trzech kolejkach Lechia ma pięć punktów, Jagiellonia jeden mniej. Statystyki ubiegłego sezonu wskazują, że zespół z Gdańska jest dla białostoczan bardzo niewygodnym rywalem; drużyny grały ze sobą cztery razy i za każdym lepsza była Lechia.

Najbardziej bolesna dla zespołu trenera Mamrota była przegrana 0:1 w tegorocznym finale Pucharu Polski, po bramce zdobytej w doliczonym czasie przez Artura Sobiecha.

To były spotkania, które wyglądały podobnie i teraz trzeba zrobić wszystko, aby tym razem wynik był inny. Niełatwe zadanie, ale wierzę, że pojedziemy do Gdańska z czystymi głowami. Jedziemy na trudny mecz, ale on też jest do wygrania

- dodał szkoleniowiec Jagiellonii. Oceniając najbliższego przeciwnika zwrócił uwagę na grę defensywną całej drużyny Lechii i jej dużą skuteczność, bo gdańszczanie nie potrzebują zbyt wielu sytuacji, by zdobyć bramkę.

Jagiellonia ma w tym sezonie trzy zupełnie różne mecze za sobą. Po świetnym początku sezonu z Arką w Gdyni, przyszła porażka u siebie z Rakowem Częstochowa i zremisowany mecz w Lubinie z KGHM Zagłębiem, w którym białostoczanie prowadzili już 2:0. Odnosząc się zwłaszcza do tego ostatniego spotkania Mamrot podkreślił znaczenie koncentracji przez cały mecz.

Trzeba umieć zachować koncentrację przez pełne 90 minut, szczególnie  z Lechią, która jest zespołem bardzo skutecznym. Nie możemy sobie w  poniedziałek (początek o godz. 18) pozwolić na element rozluźnienia

-  przyznał. Sytuacja kadrowa Jagiellonii przed wyjazdem do Gdańska jest dobra, choć niektórzy gracze dopiero wracają do pełnej dyspozycji po kontuzjach. Wśród nich jest chorwacki stoper Ivan Runje, który w tym sezonie nie wystąpił jeszcze ani razu.

źródło: PAP | red: rbon

ZOBACZ TEŻ:


Jagiellonia Białystok wywalczyła remis w Gdańsku [zdjęcia, wideo]

12.08.2019, 23:58

Piłkarze Jagiellonii Białystok zdobyli jeden punkt w wyjazdowym meczu z Lechią Gdańsk. W poniedziałkowy (12.08) wieczór zremisowali na Wybrzeżu 1:1 (1:0).


Wiemy kiedy Jagiellonia zagra mecz w Kielcach

7.08.2019, 16:17

Ekstraklasa opublikowała szczegółowe terminy meczów 7. kolejki, które zostaną rozegrane w dniach 30.08-1.09.


Mamrot po remisie z Zagłębiem Lubin: mamy duży niedosty

2.08.2019, 23:14

Jagiellonia zremisowała 2:2 z Zagłębiem Lubin w 3. kolejce ekstraklasy.


Jagiellonia Białystok prowadziła już 2:0, ale zremisowała mecz w Lubinie

2.08.2019, 07:11

Piłkarze Jagiellonii Białystok zdobyli jeden punkt w meczu wyjazdowym z Zagłębiem Lubin. W piątkowy wieczór (2.08) zremisowali 2:2 (0:1) z Zagłębiem. Bramki dla Jagiellonii zdobyli: Patryk Klimala i Jesus Imaz.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Prokurator Alicja Horn" Tadeusz Dołęga-Mostowicz


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok