Radio Białystok | Sport | Piotr Morko

Piotr Morko

autor: Robert Bońkowski

8.09.2019, 19:50, akt. 20:44

Juniorzy Lowlanders Białystok rozpoczęli swoje rozgrywki. Prezes drużyny wicemistrzów Polski w futbolu amerykańskim poinformował, że chętni rodzice mogą zapisywać swoje dzieci na zajęcia drużyny juniorskiej.

Piotr Morko, fot. Monika Kalicka
Piotr Morko, fot. Monika Kalicka

Z prezesem Lowlanders Białystok Piotrem Morko rozmawia Robert Bońkowski

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


O ubiegłym sezonie, trenerach, kadrze i juniorach

Lowlanders Białystok tegoroczne rozgrywki zakończyli na drugim miejscu w Polsce. W finale Ligi Futbolu Amerykańskiego ulegli drużynie Panthers Wrocław. Piotr Morko powiedział w rozmowie, że zespół czuje pewien niedosyt.

Potwierdziliśmy, że ubiegłoroczny sukces, czyli mistrzostwo to nie był przypadek. Byliśmy blisko obrony tytułu, Panthers postawili wszystko na jedną kartę i udało im się

- powiedział prezes Lowlandersów. Drużyna futbolistów jest w chwili obecnej bez pierwszego trenera. Alex Burdette po finale rozwiązał umowę z białostoczanami i przeniósł się do głownego boiskowego rywala - Panthers Wrocław. Piotr Morko mówi, że informacja o odejściu trenera była czymś nowym dla drużyny, która wyniosła z niej cenne doświadczenie.

Kiedy dowiedzieliśmy się o rezygnacji z prowadzenia naszej drużyny byliśmy lekko w szoku. Było to jak wbicie nam noża w plecy. Z całej sytuacji wynieśliśmy jednak nowe doświadczenie. Nowi trenerzy? Szukamy za granicą, ale wzmocnimy nasz sztab także nazwiskami z Polski. Będą niespodzianki

- dodał Piotr Morko, który w dalszej części rozmowy poinformował, że kadra seniorska pozostanie bez większych zmian, ale wzbogacona o kolejne nazwiska. 

Na antenie Radia Białystok prezes wicemistrzów Polski dodał również, że rozpoczęła się rekrutacja do drużyny juniorów, która potrwa do końca września. Więcej informacji wkrótce pojawi się na Facebook'u Lowlanders Białystok


| red: rbon, mak

ZOBACZ TEŻ:


Alex Burdette i Bob Conroy nie są już trenerami Lowlanders Białystok

13.08.2019, 18:24

Odpowiadali za przygotowanie formacji ofensywnej i defensywnej, zdobyli także wicemistrzostwo Ligi Futbolu Amerykańskiego.


Sukces był blisko - podsumowanie sezonu Lowlanders Białystok

1.07.2019, 14:15

Rozpoczęli fatalnie od porażki z Panthers Wrocław. Niespodziewanie ulegli tyskim Sokołom, ale i tak dotarli do finału Polish Bowl. Mimo to ligę zakończyli tak jak i zainaugurowali - porażką.


Lowlanders Białystok bez pucharu - przegrali finał Polish Bowl z wrocławskimi Panterami

30.06.2019, 01:23

Futboliści amerykańscy z Białegostoku po zaciętym pojedynku ulegli drużynie Panthers Wrocław w finale Ligi Futbolu Amerykańskiego. Białostoczanie przegrali 14:28.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Gwiazdka z Książką

"Drogi Święty Mikołaju" Nataszy Sochy i Magdy Mazur

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok