Radio Białystok | Wiadomości | Podlaskie samorządy i przedsiębiorcy szukają sposobów na rozwój turystyki w regionie

Podlaskie samorządy i przedsiębiorcy szukają sposobów na rozwój turystyki w regionie

20.09.2016, 14:28, akt. 14:28

Fot. Katarzyna Cichoń
Fot. Katarzyna Cichoń


0:00
0:00
Konferencja o zarządzaniu turystyką w Polsce - relacja Anety Gałaburdy | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Zbyt mała współpraca i słaba reklama - to problemy, które jak najszybciej trzeba rozwiązać, by podlaskie odwiedzało więcej turystów.

O tym i wielu innych problemach rozmawiają w Białymstoku uczestnicy konferencji "Wiedza, produkt i współpraca kluczem do sukcesu w turystyce". To przede wszystkim przedstawiciele samorządów, stowarzyszeń oraz przedsiębiorcy z branży turystycznej. Ich zdaniem dla coraz większej liczby osób turystyka może być już źródłem dochodu, ale to wciąż za mało, żeby zarobki były zadowalające.

Najlepiej sobie radzą region Puszczy Białowieskiej i Augustowszczyzna, gorzej Biebrza czy Narew, gdzie nie ma masowej turystyki, więc i infrastruktury - mówi prezes Podlaskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Michał Podbielski. Dlatego w takich miejscach, by zarabiać na turystyce, właściciele kwater, organizatorzy imprez, przewodnicy powinni ze sobą współpracować. Wspólna promocja i reklama jest też istotna w wielu innych dziedzinach, ponieważ wbrew obiegowej opinii nie jesteśmy województwem z dużym potencjałem turystycznym.

- Wśród województw nasze zasoby wodne nie są imponujące, nie mamy też wielu zabytków - mówi członek zarządu województwa podlaskiego Bogdan Dyjuk. - Musimy dobrze więc sprzedać to, co jest naszym potencjałem. Pomysłem na zachęcenie turysty do odwiedzania naszego województwa mogą być pakiety turystyczne - dodaje. Chodzi o to, by turyście zaproponować kompleksowy pobyt w regionie, np. dwudniowy spływ kajakowy, jazdę na koniu czy możliwość przygotowania i spróbowania regionalnych potraw. A tu potrzebna jest współpraca wielu podmiotów zajmujących się turystyką.

Do wspólnej promocji i współpracy takich osób w regionie ma zachęcać i pomagać PROT - organizator pierwszej tego typu konferencji w Podlaskiem. Podczas spotkania punktom informacji turystycznej z województwa podlaskiego będą wręczone certyfikaty. (ag/mak, zmj)


PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP - KONCERT PRAWYKONAŃ

REKLAMA
Maraton Bluesa 2023

REKLAMA
OiFP SCHÖNBERG | BRAHMS | CHOPIN | BEETHOVEN | RECITAL FORTEPIANOWY

REKLAMA
OiFP TIDES AND TIMES

REKLAMA
OiFP Gala sylwestrowa


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok