Radio Białystok | Wiadomości | Łyżwiarze Juvenii Białystok wystąpią na Mistrzostwach Świata w Rotterdamie

Łyżwiarze Juvenii Białystok wystąpią na Mistrzostwach Świata w Rotterdamie

28.02.2017, 14:02, akt. 17:35

Łyżwiarze - Natalia Maliszewska i Rafał Anikiej (Juvenia Białystok/OTTO Speed Skating Team) - wystąpią na Mistrzostwach Świata w short tracku w Rotterdamie (10-12.03).

Startować będzie też Magdalena Warakomska (AZS Politechnika Opole).

Liczę na miejsca w pierwszej 12. przynajmniej na jednym dystansie - powiedziała trenerka reprezentacji Anna Lukanova-Jakubowska.

Podlasianie z medalami na Mistrzostwach Polski w Opolu

W miniony weekend (25-26.02) kadrowicze startowali w MP w short tracku na krótkim torze w Opolu. W klasyfikacji wieloboju zwyciężyli Magdalena Warakomska i Rafał Anikiej, a srebrne medale zdobyli Natalia Maliszewska i Bartosz Konopko.

W tym sezonie Maliszewska plasowała się na trzecich pozycjach na 500 m w Pucharze Świata w Szanghaju i Gangneung. Inni Polacy też zajmowali lokaty w czołowej dziesiątce.

MŚ w 2016 roku odbyły się w Seulu. Rafał  Anikiej zajął wówczas 45. miejsce.

źródło: PAP | red: zmj, ary

W Opolu w niedzielę (26.02) zakończyły się mistrzostwa Polski w short tracku. Bartosz Konopko z Juvenii Białystok zdobył złoty medal w biegach na tysiąc metrów. Na dystansie 3 tysięcy metrów triumfowali Natalia Maliszewska i Rafał Anikiej z białostockiego klubu.

Dobry występ łyżwiarzy Juvenii Białystok w short trackowym PŚ

5.02.2017, 19:08

Rafał Anikiej wystąpił w finale B i zajął 7 miejsce, Natalia Maliszewska w półfinale 8, zaś Bartosz Konopko w ćwierćfinale 13.