Radio Białystok | Wiadomości | Pięciu chętnych do budowy kolejnego odcinka Via Baltica

Pięciu chętnych do budowy kolejnego odcinka Via Baltica

18.05.2017, 06:03, akt. 07:36

Pięć konsorcjów i firm chce zaprojektować i zbudować 18-km odcinek trasy S61 Via Baltica od węzła Stawiski do początku obwodnicy Szczuczyna. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad otworzyła w środę (17.05) przetargowe oferty.

Fotolia.com
Fotolia.com

Najtańsza oferta - 333,2 mln zł

Najtańszą ofertę - 333,2 mln zł złożyło Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Intercor sp. z o.o. z Zawiercia - poinformował rzecznik GDDKiA w Białymstoku Rafał Malinowski. Najdroższą - firma PORR S.A. - 415,57 mln. zł. 

Na to zadanie drogowcy planowali przeznaczyć ponad 415,5 mln zł. Malinowski poinformował, że oferenci przedstawili różne propozycje w innych kryteriach przetargowych, niż cena i będzie to po raz pierwszy brane pod uwagę przy wyborze najkorzystniejszej oferty. Cena stanowi 60 proc. kryteriów oceny. 

Budowa dwóch odcinków drogi S61

Rzecznik GDDKiA w Białymstoku Rafał Malinowski przypomniał, że w trakcie wyboru wykonawców są dwa odcinki S61: Kolno – Stawiski (przetargowe oferty otwarto 15 maja) oraz Stawiski – Szczuczyn, na który oferty otwarto w środę. "W najbliższych tygodniach planowane jest podpisanie umowy na projekt i budowę drugiej nitki obwodnicy Szczuczyna" - poinformował Rafał Malinowski. 

Droga S61 ma stanowić jedną z polskich części trasy Via Baltica, czyli połączenia krajów nadbałtyckich z południową Europą. W Ostrowi Mazowieckiej ma odbijać na północ w stronę Łomży, Szczuczyna, Ełku i Suwałk, do granicy Polski z Litwą w Budzisku. Tam będzie się łączyć z litewską drogą A5 w stronę Kowna, a stamtąd będzie wiodła do Rygi na Łotwie. Cała polska część Via Baltica ma mieć nawierzchnię z betonu cementowego.

źródło: PAP | red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


8 firm i konsorcjów chce wybudować ponad 16 km drogi Via Baltica w Podlaskiem

15.05.2017, 17:03

Osiem firm i konsorcjów chce wybudować w Podlaskiem ponad 16-kilometrowy odcinek drogi na trasie S61 Via Baltica. Firmy zaproponowały ceny od 288 mln zł do 467 mln zł.


Ogłoszono przetarg na budowę drogi ekspresowej z Łomży do Ostrowi Mazowieckiej - to ostatni odcinek Via Baltiki

27.04.2017, 16:59

To już ostatnie procedury związane z budową Via Baltiki. Wiceminister infrastruktury Jerzy Szmit ogłosił przetarg na budowę odcinka trasy z Łomży do obwodnicy Ostrowi Mazowieckiej.


Latem ma być podpisana umowa na budowę S61 Via Baltica Suwałki-Budzisko

24.03.2017, 16:14

Latem GDDKiA w Białymstoku chce podpisać umowę z wykonawcą budowy odcinka S61 Via Baltica od Suwałk do granicy z Litwą w Budzisku. Najtańszą ofertę w przetargu - ok. 605 mln zł - złożyło włosko-szwajcarskie konsorcjum z liderem - Impresa Pizzarotti.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr Historia Jakuba – spektakl

REKLAMA
OiFP BRZYDKI KACZOREK

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

REKLAMA
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO OIFP

REKLAMA
CARMINA BURANA KONCERT ORATORYJNY OIFP

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok