Radio Białystok | Wiadomości | Do Puszczy Knyszyńskiej pociągiem - wraca letnie połączenie Białystok - Waliły

Do Puszczy Knyszyńskiej pociągiem - wraca letnie połączenie Białystok - Waliły

17.06.2017, 00:25, akt. 22:09

Po prawie rocznej przerwie wraca letnie połączenie kolejowe po malowniczej Puszczy Knyszyńskiej. Od soboty (17.06) do połowy października będzie jeździł weekendowy pociąg z Białegostoku do Walił.

Do Puszczy Knyszyńskiej pociągiem - wraca letnie połączenie Białystok - Waliły, źródło: wrotapodlasia.pl
Do Puszczy Knyszyńskiej pociągiem - wraca letnie połączenie Białystok - Waliły, źródło: wrotapodlasia.pl

Do Puszczy Knyszyńskiej pociągiem - wraca letnie połączenie Białystok - Waliły - relacja Wojciecha Szubzdy

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


W sobotę (17.06) pociągiem pojechali m.in. marszałek województwa podlaskiego Jerzy Leszczyński, przedstawiciele Przewozów Regionalnych, sympatycy kolei.

Szynobus do Walił będzie jeździł w soboty i niedziele


Szynobus do Walił będzie jeździł w soboty i niedziele (po dwie pary pociągów przed południem i po południu), będą też dodatkowe kursy na największe w tym rejonie letnie imprezy kulturalne: 14 lipca - Festiwal Muzyki Młodej Białorusi "Basowiszcza", festiwal "Siabrouskaja Biasieda" - 29 lipca oraz Święto Grzyba - 2 września - poinformowały w komunikacie prasowym Przewozy Regionalne.

By przyciągnąć odpoczywających do Gródka i nad zalew w Zarzeczanach, władze gminy Gródek zorganizowały dojazd autobusem z Walił. 

Dzięki dogodnym przesiadkom w Białymstoku, z tegorocznej oferty będą mogli skorzystać także mieszkańcy innych regionów Polski - zachęcają Przewozy Regionalne.

Łączny koszt letniego, turystycznego pociągu to ok. 90 tys. zł. Przedsięwzięcie sfinansowały wspólnie samorząd województwa podlaskiego (w połowie) oraz pięć gmin, przez które jedzie pociąg (Białystok, Gródek, Michałowo, Supraśl, Zabłudów). Szynobus należy do województwa podlaskiego.

36 km przez malownicze rejony Puszczy Knyszyńskiej

Trasa liczy 36 km. Wiedzie przez malownicze rejony Puszczy Knyszyńskiej. Puszcza Knyszyńska jest miejscem do uprawiania turystyki aktywnej, np. rowerowej, pieszej czy biegania. Chętnie korzystają z niej mieszkańcy Białegostoku, ale też turyści z innych regionów. Szynobusem można przewozić rowery.

Ruch turystyczny na trasie kolejowej Białystok-Waliły przywrócono w 2016 r. po szesnastoletniej przerwie. W ubiegłym sezonie skorzystało z tej możliwości ok. 2,5 tys. osób. Urząd marszałkowski oceniał wcześniej, że w związku z tym, że w 2017 r. pociąg zaczyna kursować od połowy czerwca, skorzysta z niego więcej osób.

źródło: PAP | red: wsz, sk

ZOBACZ TEŻ:


Samorządy sfinansują "turystyczny" pociąg Białystok-Waliły

16.05.2017, 17:14

Szynobus samorządu województwa podlaskiego będzie jeździł z Białegostoku do stacji Waliły od 17 czerwca do 15 października w weekendy.


Na przejeździe kolejowym w ciągu ul. Baranowickiej w Białymstoku znów stoją znaki STOP

4.05.2017, 16:32

Zmieniła się organizacja ruchu na granicy Białegostoku i Zaścianek. Na przejeździe kolejowym w ciągu ul. Baranowickiej znów stoją znaki STOP.


W sezonie letnim znów będzie jeździł pociąg na trasie Białystok - Waliły

28.04.2017, 09:16

Podobnie jak w poprzednim sezonie letnim będzie jeździł pociąg na trasie: Białystok - Waliły. Koszt - około stu tysięcy złotych pokryje w połowie samorząd województwa i 5 gmin, które złożą się na pozostałą część.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


"Pokój z widokiem. Lato 1939" Marcina Wilka


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok