Radio Białystok | Wiadomości | Na Stadionie Miejskim w Białymstoku produkowane będą roboty

Na Stadionie Miejskim w Białymstoku produkowane będą roboty

autor: Adam Janczewski

16.08.2017, 17:07, akt. 18:49

To nowatorskie rozwiązanie na skalę światową. Białostocka firma Photon Entertainment będzie produkować interaktywne roboty na Stadionie Miejskim.

Przedstawiciele Photon Entertaintment i spółki Stadion Miejski podpisali umowę, fot. Adam Janczewski
Przedstawiciele Photon Entertaintment i spółki Stadion Miejski podpisali umowę, fot. Adam Janczewski

Jeszcze nigdy na tego typu obiekcie nie powstawały nowe technologie. W środę (16.08) przedstawiciele Photon Entertainment i spółki Stadion Miejski podpisali umowę. 

- To białostoczanie, którzy się tutaj rozwijali i mają bardzo dobry pomysł - tak decyzję o wynajęciu powierzchni uzasadnia prezes spółki Stadion Miejski Adam Popławski. Zaznacza również, że produkcja nowych technologii wpisuje się w nowoczesny obiekt, jakim jest białostocka arena sportowa.

Dlaczego młodzi przedsiębiorcy nie zdecydowali się produkować Photona w Azji np. w Chinach, tylko zostali w Białymstoku? Współtwórca robota Michał Grześ przekonuje, że trzeba "pchać" lokalną gospodarkę. - Jeżeli wszystko wyoutsourcujemy do Azji, to będziemy tutaj klepać biedę - zauważa młody przedsiębiorca i dodaje, że lokalizacja produkcji na Stadionie Miejskim w Białymstoku to strzał w dziesiątkę.

Na 170 metrach będą: montaż podzespołów, kontrola jakości i dystrybucja. Photon będzie można kupić przez internet od września. W sklepach robot będzie dostępny w grudniu. Kosztować ma około 800 złotych. Wynalazek absolwentów Politechniki Białostockiej trafi także do szkół. Najwięcej zamówiła jedna z warszawskich placówek - 25 robotów.

| red: mag

ZOBACZ TEŻ:


Sieć biznesmenów zainwestowała w spółkę absolwentów PB, która stworzyła Photona

4.07.2017, 16:59

To szansa na dalszy rozwój młodej, podlaskiej firmy i wprowadzenie jej na zagraniczne rynki. W spółkę absolwentów Politechniki Białostockiej, która stworzyła interaktywnego robota - Photona, zainwestowała sieć biznesmenów CobinAngels.


Białostoccy twórcy robota edukacyjnego Photon zdobyli nagrodę AULERY 2017

9.06.2017, 10:22

Ta nagroda to szanse na dalszy rozwój i zwrócenie uwagi inwestorów. Białostoccy twórcy robota edukacyjnego Photon zdobyli nagrodę AULERY 2017.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok

"Zaraz będzie po wszystkim" Grzegorza Uzdańskiego
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok