Radio Białystok | Wiadomości | Martyna Dąbrowska - zawodniczka Bojar Białystok złotą medalistką Uniwersjady w Tajpej

autor: Jerzy Kułakowski, Wojciech Szubzda

28.08.2017, 17:49, akt. 18:00

Martyna Dąbrowska z Bojar Białystok złotą medalistką Letniej Uniwersjady w Tajpej w sztafecie 4x400 metrów.

Martyna Dąbrowska, MP w Lekkoatletyce w Białymstoku 2017, fot. Joanna Żemojda

W niedzielę (27.08) startowała w półfinale, dziś co prawda nie biegła w finale, ale jej koleżanki były pierwsze na mecie i Martyna też dostanie złoty krążek. Wcześniej - 3. miejsce w kobiecej sztafecie 4x100 m wywalczyła polska reprezentacja. Jednak po dyskwalifikacji Kazachstanu, Polki zdobyły ostatecznie srebrny medal.

To 25. krążek polskiej ekipy wywalczony w Tajwanie, która ma w dorobku 7 złotych, 9 srebrnych i 9 brązowych krążków.

Porażki badmintonistów z podlaskich klubów

Z Uniwersjadą pożegnali się już badmintoniści z podlaskich klubów. 3 pary z zawodnikami z naszego regionu odpadły w 1/8 finału.

W kobiecym deblu Magdalena Witek z SKB Suwałki i Kornelia Marczak z Plesbadu Pszczyna przegrały z parą z Tajlandii.

W mikście Krzysztof Jakowszuk z Hubala Białystok i Kornelia Marczak ulegli rywalom z Tajwanu, a Magdalena Witek i Przemysław Szydłowski z Technika Głubczyce musieli uznać wyższość pary z Indonezji.

Polacy już nie startują

Uniwersjada w Tajwanie zakończy się w środę, ale Polacy już nie startują.

| red: maj

Prezydent Białegostoku wystąpił o nagrody dla białostockich lekkoatletów, którzy zdobyli w Londynie medale 16. Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce. Premie dostaną również ich trenerzy. Tadeusz Truskolaski podziękował im za promocję miasta i wielkie sportowe emocje.

Martyna Dąbrowska z UKS 19 Bojary Białystok wywalczyła brąz w biegu na 400 m [zdjęcia]

22.07.2017, 19:11

Zawodniczka UKS 19 Bojary Białystok Martyna Dąbrowska wywalczyła brąz w finale biegu na 400 m kobiet na Mistrzostwach Polski w Lekkoatletyce.

Polscy lekkoatleci zajęli 2. miejsce w drużynowych ME - spory w tym udział sportowców z Podlaskiego

25.06.2017, 19:47

Polscy lekkoatleci zajęli drugie miejsce w drużynowych mistrzostwach Europy w Lille. Jeszcze nigdy w historii tej imprezy nie byli tak wysoko. W klasyfikacji generalnej przegrali tylko z Niemcami.

Podlascy sportowcy z sukcesami w memoriale Janusza Kusocińskiego - Damian Czykier wygrał bieg przez płotki

10.06.2017, 18:56

W 63. memoriale Janusza Kusocińskiego brali udział Damian Czykier, Wojciech Nowicki i Martyna Dąbrowska z Podlaskiego.