Radio Białystok | Wiadomości | Pracownicy Urzędu Komunikacji Elektronicznej w Białymstoku będą edukować seniorów i dzieci

Pracownicy Urzędu Komunikacji Elektronicznej w Białymstoku będą edukować seniorów i dzieci

autor: Edyta Wołosik

28.10.2017, 05:53, akt. 09:23

To działania, które mają chronić dzieci i seniorów. Pracownicy Urzędu Komunikacji Elektronicznej w Białymstoku włączyli się w dwie ogólnopolskie akcje.

Foto: Monika Kalicka
Foto: Monika Kalicka

Jedną z akcji - "Wiem, co podpisuję!" kierujemy do osób starszych (...) edukujemy seniorów w zakresie praw i obowiązków przysługującym abonentom przy zawieraniu umów poza lokalem przedsiębiorcy; podkreślamy przede wszystkim, że każdy ma prawo do zmiany dostawcy usług telekomunikacyjnych, jednak ważne jest, aby była to zmiana świadoma - mówi Piotr Miałchowski z UKE.

Drugim działaniem jest kampania "Mój smartfon, mój mały świat - klikam z głową". Są to spotkania z uczniami szkół podstawowych, ich rodzicami i nauczycielami. Podczas luźnych lekcji pracownicy UKE przybliżają dzieciom i ich opiekunom cyfrowy świat, wymieniają się doświadczeniami w korzystaniu z urządzeń mobilnych i komputerów, uczą, jak rozpoznać koszt SMS-a o podwyższonej opłacie.

Spotkania z seniorami w ramach akcji "Wiem, co podpisuję!" odbywają się m.in. w klubach osiedlowych. Natomiast szkoły zainteresowane kampanią "Mój smartfon, mój mały świat - klikam z głową" mogą zgłaszać się do Urzędu Komunikacji Elektronicznej w Białymstoku.

A szczegóły obu akcji są na www.cik.uke.gov.pl.

| red: majStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


Maraton Śmiechu


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok