Radio Białystok | Wiadomości | Zmiany w organizacji ruchu na podlaskich drogach w związku z uroczystością Wszystkich Świętych

Zmiany w organizacji ruchu na podlaskich drogach w związku z uroczystością Wszystkich Świętych

autor: Iza Kosakowska, Paweł Wądołowski

1.11.2017, 13:21, akt. 13:29

Podczas uroczystości Wszystkich Świętych, w środę (01.11) w województwie podlaskim są zmiany w organizacji ruchu na drogach. Obowiązują do 2 listopada.

fot. Grzegorz Pilat
fot. Grzegorz Pilat

Zmiany na drogach w Łomży

- Przywrócony jest ruch na ulicy Polowej, na odcinku między Aleją Legionów a rondami Hanki Bielickiej. Jest to jednak plac budowy, dlatego trzeba uważać na wystające studzienki kanalizacyjne. Nie działa też sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulicy Polowej i Alei Legionów, przez co mogą tworzyć się korki. Cały czas zamknięty jest odcinek ulicy Polowej, od Alei Legionów do ulicy Wojska Polskiego.

- Wyłączony z ruchu jest jeden pas lewoskrętu (prawy) z ul. Zawadzkiej w ul. Sikorskiego.

- Na prawym pasie ulicy Sikorskiego, na wysokości cmentarza, mamy możliwość parkowania samochodów.

- Na ulicy Kopernika przywrócony jest czasowo ruch jednokierunkowy na odcinku od Alei. Legionów do wjazdu na osiedle Bohaterów Monte Cassino, tak jak było przed remontem ulicy Polowej

Zmiany w organizacji ruchu obowiązują do 2 listopada do godzin popołudniowych.Organizacja ruchu w Kolnie 

- Na ulicy Sobieskiego jest zakaz zatrzymywania się po lewej stronie od skrzyżowania z ulicą Senatorską do skrzyżowania z ulicą Polną.

- Na ulicy Konopnickiej  jest zakaz zatrzymywania się po prawej stronie od skrzyżowania z ulicy Senatorską do parkingu przy SP nr 2.

- Na ulicy Konstytucji 3 Maja od skrzyżowania z ulicą Krupki jest zakaz zatrzymywania się po obu stronach drogi, do drogi wjazdowej na cmentarz.

- Ograniczenie prędkości do 40 km/h na odcinku drogi do skrzyżowania z ulicą Krupki oraz do skrzyżowania z ulicą Konstytucji 3 Maja z ulicą Krupki do znaku – „koniec obszaru zabudowanego”.

Zmiany w organizacji ruchu obowiązują do 2 listopada.

Ruch w Grajewie 

- Po obu stronach ulicy Szkolnej - od skrzyżowania z ulicą Pułaskiego do końca parkanu cmentarza parafialnego ulicy Przemysłowej jest zakaz zatrzymywania. 

- Na ulicy Pułaskiego – od ulicy Szkolnej do skrzyżowania ulicy Pułaskiego i Bema -jest ruch jednokierunkowy z możliwością wjazdu na ulicę Pułaskiego od ulicy Szkolnej.

- Od skrzyżowania ulic Bema z ulicą Pułaskiego jest zakaz wjazdu na ulicę Pułaskiego w kierunku ulicy Szkolnej.

Zmiany w organizacji ruchu obowiązują 1 i 2 listopada w godzinach od 6:00 do 18:00.

Zmiana organizacji ruchu w Suwałkach

Do 2 listopada obowiązywać będą zmiany w organizacji ruchu przy dwóch suwalskich nekropoliach. Największe zmiany dotyczą suwalskiego cmentarza przy ulicy Bakałarzewskiej. Na tej ulicy obowiązuje zakaz zatrzymywania się od mostu na Czarnej Hańczy aż do ulicy Grunwaldzkiej. Nie można zatrzymywać się po obu stronach na całej długości cmentarza przy ulicy Grunwaldzkiej z wyjątkiem zatok parkingowych.

Tradycyjnie także kierowcy napotkają zakaz skrętu w lewo z ulicy Bakałarzewskiej w ulicę Zarzecze i ulicę Staszica, a cały ruch będzie przekierowany na  rondo. Obowiązuje także obustronny zakaz zatrzymywania się na ul. Traktorzystów, na ul. 24 Sierpnia i ul. Staszica. Nie wolno także zatrzymać się na całej długości ulicy Zarzecze. Kierowcy muszą się także stosować do nakazów skrętu w prawo z ul. Zarzecze w kierunku miasta oraz z ulicy Staszica w kierunku ronda.

W tym rejonie, parkować można na parkingach w pobliżu stadionu Wigry przy ulicy Zarzecze, także wzdłuż cmentarza na ulicy Bakałarzewskiej oraz na parkingach przy ulicy Grunwaldzkiej, na terenie placu bazaru miejskiego oraz terenie giełdy samochodowej.

Zmiany w organizacji ruchu obowiązywać będą także przy drugiej suwalskiej nekropolii, przy ulicy Reja. Od ronda Ofiar Obławy Augustowskiej przy skrzyżowaniu z ulicą Armii Krajowej do skrętu do żwirowni obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się po obu stronach jezdni.

Parking wyznaczono w sąsiedztwie cmentarza. W związku z ograniczoną liczbą miejsc, tradycyjnie w tych dniach kierowcy mogą także parkować na terenach zielonych wokół cmentarza. 

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w dniach od 31 października aż do 2 listopada uruchomiło dodatkowe, specjalne linie komunikacji miejskiej, obsługujące oba miejskie cmentarze.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Prawosławni odwiedzają cmentarze i świętują pamięć św. Jana Rylskiego

1.11.2017, 08:05

Odwiedzają groby swoich bliskich, stawiają znicze i kwiaty, modlą się za zmarłych. Wszystkich Świętych prawosławni świętują w zupełnie innym terminie - tydzień po zesłaniu Ducha Św. na Apostołów. Mimo to już od wielu lat również 1 listopada na prawosławnych cmentarzach jest dość tłoczno. Prawosławni świętują w tym czasie również pamięć św. Jana Rylskiego.


Uroczystość Wszystkich Świętych w Kościele katolickim

1.11.2017, 08:00

W Kościele katolickim w środę (01.11) uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to dzień, w którym Kościół modli się za wszystkich świętych, zarówno tych wyniesionych na ołtarze, jak i tych anonimowych.


Blisko 800 policjantów bierze udział w akcji "Znicz" w Podlaskiem

31.10.2017, 14:10

Blisko 800 podlaskich policjantów dba o bezpieczeństwo na drogach i w okolicach cmentarzy. Od piątku (27.10) trwa policyjna akcja "Znicz".

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Plum Ekiden

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


Konkurs "Zagraj z nami"
14.06.2024, 07:01, akt. 15.06.2024, 07:04

Zagraj z nami! Trwa piłkarski konkurs na naszej antenie


"Auta na Bruku" w Białymstoku, fot. Michał Romańczuk
BIAŁYSTOK
14.06.2024, 14:59, akt. 15:01

"Auta na Bruku" w Białymstoku


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok