Radio Białystok | Wiadomości | Z 9 do 12 wzrośnie liczba połączeń między Białymstokiem a Warszawą - nowy rozkład PKP Intercity

Z 9 do 12 wzrośnie liczba połączeń między Białymstokiem a Warszawą - nowy rozkład PKP Intercity

autor: Wojciech Szubzda

9.12.2017, 08:02, akt. 08:36

Więcej pociągów z Białegostoku do stolicy, nowe połączenia na Podkarpacie i Dolny Śląsk oraz dodatkowy skład do Jeleniej Góry - tak w skrócie można przedstawić nowy rozkład jazdy PKP Intercity 2017/2018 dla woj. podlaskiego. Korekta rozkładu w niedzielę, 10 grudnia.

Foto: Monika Kalicka
Foto: Monika Kalicka

Z 9 do 12 wzrośnie liczba połączeń między Białymstokiem a Warszawą

Duże zmiany czekają na pasażerów korzystających z pociągów z Białegostoku do Warszawy. Liczba połączeń między tymi miastami wzrośnie z 9 do 12 na dobę. Jak informuje PKP Intercity - w godzinach szczytu pociągi pojadą nawet co godzinę.

Od grudnia z Białegostoku będzie można również pojechać nocnym składem w Karkonosze. Pociąg pojedzie przez Warszawę, Łódź i Wrocław, aż do Jeleniej Góry.

Kolejną nowością będzie zwiększenie z 3 do 4 liczby par pociągów do Wrocławia. Od grudnia w trasę wyruszy dodatkowo skład IC Dąbrowska. Wszystkie pociągi do stolicy Dolnego Śląska obsługuje sład PesaDART.

Nowością jest również bezpośrednie połączenie z Białegostoku do Rzeszowa przez Warszawę i Kraków. Więcej informacji na temat rozkładu można znaleźć na stronie intercity.pl oraz dzwoniąc pod numer infolinii 703 200 200.

Zmiana również w Przewozach Regionalnych

Z Białegostoku do Czeremchy znów będzie można dojechać bezpośrednim pociągiem. Zakończyły się główne prace remontowe na tej linii. Powrót bezpośrednich pociągów to największa zmiana w nowym rozkładzie jazdy Przewozów Regionalnych w województwie podlaskim.

Przerwa w kursowaniu składów trwała ok. 9 miesięcy. W tym czasie pasażerowie musieli przesiadać się w połowie drogi - w Bielsku Podlaskim - do zastępczej komunikacji autobusowej. Od niedzieli (10.12) znów na trasę wyruszają bezpośrednie pociągi.

Krótszy czas podróży z Białegostoku do Czeremchy czy Bielska Podlaskiego

Po modernizacji trasy z Białegostoku do Czeremchy skróci się czas przejazdy pociągów. Od niedzieli będzie jechał 1:25 h, czyli prawie 10 minut krócej. Szybciej dojedziemy też z Białegostoku do Bielska Podlaskiego, który jest w połowie tej drogi. Podróż ze stolicy regionu do Bielska zajmie 46 min., a nie 56 min. jak wcześniej.

W weekendy nadal będą funkcjonowały po dwa połączenia z Białegostoku do Kowna i z Kowna do Białegostoku. Pociągi będą kursowały w takich samych terminach i w podobnych godzinach jak dotychczas.

Połączenia są doskonałym uzupełnieniem oferty krajowej POLREGIO na trasie Białystok - Suwałki w soboty i niedziele - mówi dyrektor oddziału podlaskiego Przewozów Regionalnych Jarosław Glazer.

Rozkład jazdy Przewozów Regionalnych można znaleźć na stronach: polregio.pl i portalpasazera.pl. Jest też w kasach biletowych i pod numerem telefonu infolinii Przewozów Regionalnych 703 20 20 20 (czynnej całą dobę).

źródło: na podst. PKP Intercity | red: maj, sk

ZOBACZ TEŻ:


Podróż koleją z Warszawy do Białegostoku krótsza niż dwie godziny - w 2021 r.

6.12.2017, 13:31

Mniej niż dwie godziny zajmie w 2021 r. podróż koleją z Warszawy do Białegostoku - zapowiada PKP PLK SA. Trwa modernizacja kolejnych odcinków tej trasy w ramach Rail Baltica.


Prawie mld zł na modernizacje linii kolejowych i dworców w Polsce Wschodniej

22.11.2017, 15:31

Ponad 965 mln zł dofinansowania z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia przeznaczono na modernizację pięciu linii kolejowych w województwach: warmińsko-mazurskim, podlaskim i świętokrzyskim. Umowę w tej sprawie podpisano w środę (22.11) w Olsztynie.


"Bezpieczny przejazd – szlaban na ryzyko" – PKP PLK uczy kierowców przejeżdżania przez tory

9.11.2017, 14:22

Edukacja młodych kierowców o tym, jak bezpiecznie zachować się na przejeździe kolejowo-drogowym - to główny cel kampanii społecznej PKP PLK "Bezpieczny przejazd - szlaban na ryzyko". PLK uczą instruktorów jazdy, by ci lepiej edukowali przyszłych kierowców.


Pociągiem z Bielska Podlaskiego do Hajnówki w niespełna pół godziny - rozstrzygnięto przetarg na remont nieczynnej trasy

27.06.2017, 07:55

Dzięki tej inwestycji będzie można pociągiem bezpośrednio dojechać z Bielska Podlaskiego do Hajnówki w niespełna pół godziny. Teraz podróż okrężną drogą - z jedną przesiadką w Czeremsze - zajmuje nawet 1,5 godziny.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


Pływanie na Byle Czym


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok