Radio Białystok | Wiadomości | KAS i CBŚP zlikwidowały nielegalną fabrykę papierosów

KAS i CBŚP zlikwidowały nielegalną fabrykę papierosów

1.12.2017, 07:51, akt. 07:58

Kompletną linię produkcyjną, 2,8 mln sztuk papierosów i komponenty do ich produkcji zabezpieczyli w miejscowości nieopodal Płocka funkcjonariusze celno-skarbowi i policjanci z CBŚP, w czasie likwidacji nielegalnej fabryki papierosów. Zatrzymano dwie osoby.

źródło: KAS
źródło: KAS

Akcję przeprowadzili wspólnie funkcjonariusze z Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białymstoku oraz policjanci z warszawskiego CBŚP.

Gdyby zabezpieczone w tych działaniach wyroby tytoniowe trafiły na "czarny rynek", Skarb Państwa straciłby co najmniej 3 mln zł - podały w piątek (1.12) we wspólnym komunikacie te służby.

Produkcja prowadzona była w hali na jednej z prywatnych posesji. Funkcjonariusze KAS i CBŚP odkryli i zabezpieczyli profesjonalne maszyny, za pomocą których produkowane były papierosy oznaczone logo znanej tytoniowej marki. Zabezpieczono 2,8 mln sztuk gotowych papierosów oraz komponenty do ich produkcji, m.in. krajankę tytoniową, filtry, kleje, gilzy oraz bibułę papierosową.

"W skontrolowanej hali zabezpieczono również agregaty prądotwórcze, odkurzacze przemysłowe, wózki widłowe oraz kompresory wykorzystywane w procesie wytwarzania nielegalnego towaru" - podały służby.

Wartość rynkową samej linii produkcyjnej oszacowano na ok. 1,5 mln zł, a jej możliwości - nawet na 1 mln sztuk papierosów na dobę. 

Zatrzymanym osobom postawiono zarzuty m.in. paserstwa akcyzowego; grozi za to do 6 lat więzienia. Śledztwo prowadzi Prokuratura Rejonowa w Gostyninie.

źródło: PAP | red: mak

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nowy tytulTadeusz Grabowski kończy 100 lat, fot. Adam Dąbrowski
REGION
1.08.2021, 20:06, akt. 2.08.2021, 11:49

Tadeusz Grabowski kończy 100 lat

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok