Radio Białystok | Wiadomości | Rolnik z gminy Wiżajny próbuje zarejestrować auto - jest to niemożliwe przez błędy w systemie CEPiK

Rolnik z gminy Wiżajny próbuje zarejestrować auto - jest to niemożliwe przez błędy w systemie CEPiK

3.01.2018, 16:18, akt. 17:52

Rolnik ze wsi w gminie Wiżajny od kilku tygodniu w suwalskim starostwie próbuje zarejestrować zakupione za granicą auto. Urzędnicy wydziału komunikacji tłumaczą, że nie mogą tego zrobić przez błędy w systemie CEPiK.

Fot. Katarzyna Cichoń
Fot. Katarzyna Cichoń

Rolnik z gminy Wiżajny próbuje zarejestrować auto - jest to niemożliwe przez błędy w systemie CEPiK - relacja Marcina Kapuścińskiego

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Waldemar Rudziewicz z przygranicznej wsi Stankuny zastanawia się, jak długo swoim citroenem będzie musiał jeździć na tymczasowych dokumentach. 

- Kupiłem samochód w październiku. Mam wszystkie potrzebne dokumenty, ale urzędnicy nic nie mogą zrobić. Co dwa tygodnie muszę przyjeżdżać do Suwałk i prosić o przedłużenie tymczasowego dowodu - mówi rolnik.

Naczelnik powiatowego wydziału komunikacji Jolanta Sawicka przyznaje, że podobne problemy dotyczą ponad 20 właścicieli pojazdów z powiatu suwalskiego. 

W tym przypadku problemem jest przejście z tablic tymczasowych na tablice zwykłe. Mimo wielu prób nie możemy tego zrobić, bo system komputerowy na to nie pozwala. Zgłaszamy każde takie zdarzenie do firmy obsługującej CEPiK, ale za każdym razem trwa to bardzo długo

- mówi Jolanta Sawicka. 

Urzędniczka przyznaje, że kłopoty są również przy wycofywaniu aut z użytku. Liczy też, że sytuacja poprawi się po zapowiadanej na koniec stycznia modernizacji systemu komputerowego.

| red: magStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


Choinka na niebiesko


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok