Radio Białystok | Wiadomości | Wójt gminy Hajnówka chce przeprosin za ataki w internecie spowodowane publikacją schroniska dla zwierząt

Wójt gminy Hajnówka chce przeprosin za ataki w internecie spowodowane publikacją schroniska dla zwierząt

autor: Ryszard Minko

13.01.2018, 07:22, akt. 07:48

Wójt gminy Hajnówka domaga się przeprosin za ataki w internecie spowodowane publikacją hajnowskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt.

Fot. Ryszard Minko
Fot. Ryszard Minko

Informacja wywołała falę negatywnych komentarzy

Kilka dni temu na portalu społecznościowym przedstawiciele schroniska poinformowali, że władze gminy chcą podpisać umowę na odławianie bezdomnych zwierząt z owianym złą sławą schroniskiem w Radysach.

Informacja, że bezdomne psy z 24 sołectw miał by być przewożone prawie 200 kilometrów do gigantycznego schroniska wywołała falę negatywnych komentarzy. Krytykowano władze gminy za podjętą decyzję i nakłaniano do jej zmiany. Urzędnicy gminy skarżą się, że odbierali dziesiątki telefonów w tej sprawie. Ostatecznie do podpisania umowy jeszcze nie doszło, ale trwa procedura wyłaniania wykonawcy usługi . - Poprosiliśmy schronisko w Radysach o ustosunkowanie się do zarzutów o złe traktowanie zwierząt - mówi wójt gminy Hajnówka Lucyna Smoktunowicz.

Dodaje, że jej zdaniem schronisko w Radysach spełnia niezbędne wymogi opieki nad zwierzętami, co potwierdzają wyniki raportu Najwyżej Izby Kontroli z 2016 roku.

Wójt wyjaśnia, ze oferta schroniska k. Białej Piskiej została wybrana na podstawie ceny w trybie zapytania ofertowego. Z kolei hajnowskie schronisko najpierw nie przystąpiło do procedury, potem zaoferowało znacznie mniej korzystne warunki cenowe.

Ostatecznie na razie nie wiadomo kiedy i z kim gmina podpisze umowę na opiekę nad bezdomnymi psami.

| red: mag

ZOBACZ TEŻ:


Bezdomne psy zamiast do schroniska w Hajnówce będą trafiać do Radys

9.01.2018, 07:48

Bezdomne psy z gminy Hajnówka zamiast do pozytywnie ocenianego schroniska na miejscu, będą jechały prawie 200 kilometrów, do miejsca owianego wyjątkowo złą sławą. Chodzi o prywatne schronisko w Radysach pod Białą Piską.


"PSIEbiegi" w Białymstoku - mnóstwo chętnych na bieganie z psami ze schroniska

15.10.2017, 13:07

PSIEBiegi - czyli przebieżki ze schroniskowymi psami - to nowy pomysł wolontariuszy Schroniska dla Zwierząt w Białymstoku.


Wolontariusze z Białegostoku wspomogli schronisko w Hajnówce

8.10.2017, 05:46

Sami są w dobrej sytuacji i chcą się tym szczęściem podzielić. Wolontariusze ze Schroniska dla Zwierząt w Białymstoku pojechali do Hajnówki, by wspomóc tamtejszą placówkę.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


Choinka na niebiesko


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok