Radio Białystok | Wiadomości | Podlaska służba celno-skarbowa otrzymała 15 samochodów do zwalczania przemytu

Podlaska służba celno-skarbowa otrzymała 15 samochodów do zwalczania przemytu

17.01.2018, 13:32, akt. 17:35

Podlaska służba celno-skarbowa dostała 15 nowych samochodów, by jeszcze skuteczniej wykrywać np. przemyt papierosów. W środę (17.01) w Białymstoku przekazano je do użytku.

15 aut do zwalczania przemytu dostały służby celno-skarbowe, źródło: www.podlaskie.kas.gov.pl
15 aut do zwalczania przemytu dostały służby celno-skarbowe, źródło: www.podlaskie.kas.gov.pl

Służba celno-skarbowa otrzymała auta osobowe i busy

To auta osobowe, w tym jedno nieoznakowane, ale też busy. Kosztowały ok. 2 mln zł. Pieniądze na ich zakup pochodziły z budżetu Ministerstwa Finansów.

Busy mają być w najbliższym czasie wyposażone m.in. w sprzęt elektroniczny, komputery, bezpieczne łącza do systemów celno-skarbowych, by można było z ich wykorzystaniem monitorować bezpieczny przewóz towarów i np. sprawdzić, czy dany pojazd jest w stosownej ewidencji.

Chodzi tutaj też o nieprawidłowości związane z obrotem paliwami, również suszem tytoniowym, tytoniem, a także wyłudzaniem podatku VAT

- powiedział naczelnik Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego Maciej Fiłończuk. 

Dodał, że nieprawidłowość przewozu będzie można stwierdzić już w trakcie kontroli prowadzonej na drodze i podjąć szybko odpowiednie działania.

Nowe pojazdy będą używane przez służby celno-skarbowe nie tylko w tym regionie, ale także w innych, bo nie obowiązuje regionalizacja w pracy tych służb.

Funkcjonariusze KAS "muszą być mobilni"

Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku Wojciech Orłowski powiedział, że zadania wykonywane przez Podlaski Urząd Celno-Skarbowy służą głównie "zwalczaniu przestępczości ekonomicznej". Dodał, że funkcjonariusze tej służby "muszą być mobilni".

- Mobilność jest jednym z tych elementów, który gwarantuje nam sukces w postaci zwiększających się wpływów budżetowych - powiedział Orłowski. Dodał, że w 2017 r. wpływy te "wzrosły znacząco". Szczegóły podsumowania roku w tej służbie w Podlaskiem mają być podane w lutym.

Podlaskie służby celno-skarbowe mają obecnie do dyspozycji, głównie do prowadzenia kontroli - łącznie z nowymi pojazdami - 175 różnych typów aut.

źródło: PAP | red: mag

ZOBACZ TEŻ:


Papierosy były pochowane m.in. w stodołach, chlewie i ciągniku rolniczym - funkcjonariusze białostockiej KAS przechwycili kontrabandę

16.01.2018, 08:32

Blisko 100 tys. sztuk nielegalnych papierosów przechwycili podczas ostatnich akcji funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Białegostoku.


Skonfiskowali na Suwalszczyźnie m.in. 40 milionów sztuk papierosów – celnicy podsumowali ubiegły rok

8.01.2018, 16:41

Mieli przewozić damskie torebki, kartony czy części do drzwi, a przemycali papierosy. Na Suwalszczyźnie celnicy skonfiskowali ich 40 milionów sztuk.


Krajowa Administracja Skarbowa szuka chętnych do pracy na podlaskich przejściach granicznych

3.01.2018, 14:37

Są etaty w służbie celnej w Podlaskiem. Krajowa Administracja Skarbowa szuka 20 chętnych do pracy na przejściach granicznych w Kuźnicy, Bobrownikach i Połowcach.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok