Radio Białystok | Wiadomości | Prokuratura chce postawić zarzuty w związku z działalnością Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich

Prokuratura chce postawić zarzuty w związku z działalnością Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich

18.01.2018, 14:23, akt. 15:20

Zarzuty m.in. za niedopełnienie obowiązków i przekroczenie uprawnień, a także poświadczenia nieprawdy w dokumentach zamierza postawić Prokuratura Regionalna w Białymstoku w związku z działalnością Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Fotolia.com
Fotolia.com

Zarzuty mogą być postawione 5 osobom

Jak poinformował Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej Centralnego Biura Antykorupcyjnego, sprawa dotyczy pięciu osób, w tym m.in. dyrektora Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich (PZDW) w Białymstoku i b. zastępcę dyrektora ds. projektów unijnych tej instytucji.

Zastępca szefa Prokuratury Regionalnej w Białymstoku Paweł Sawoń powiedział, że osoby, którym mają być stawiane zarzuty, nie były zatrzymywane, a zostały na czwartek (18.01) wezwane do stawiennictwa. 

Z uwagi na to, że te czynności trwają, nie udzielamy informacji ani co do treści stawianych zarzutów, ani co do kwalifikacji prawnej - dodał Paweł Sawoń.

Według informacji z CBA, zarzuty dotyczą m.in. niedopełnienia obowiązków i przekroczenia uprawnień, a także poświadczenia nieprawdy w dokumentach. Ma chodzić o trzech urzędników oraz dwóch lokalnych przedsiębiorców współpracujących z PZDW w Białymstoku.

Zarzuty dotyczą m.in. poświadczenia nieprawdy 

Jak powiedział Piotr Kaczorek, sprawa związana jest z ubieganiem się przez PZDW o dofinansowanie unijne w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia, na realizację inwestycji drogowych w regionie.

Według ustaleń śledztwa prowadzonego przez białostocką delegaturę CBA, w okresie od 21 grudnia 2015 r. do 31 marca 2016 r. - w ramach ubiegania się o wsparcie z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia II Oś Priorytetowa Nowoczesna Infrastruktura Transportowa - pracownicy PZDW złożyli do Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości nierzetelne wnioski o dofinansowanie inwestycji drogowych, jakie mają być zrealizowane w Podlaskiem.

Łączna kwota dofinansowania unijnego, jaką w ten sposób usiłował wyłudzić Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Białymstoku w konkursie ogłoszonym przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości, wynosiła ponad 510 mln zł - zaznaczył Piotr Kaczorek.

źródło: PAP | red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Czy opóźni się budowa obwodnicy Łomży? - GDDKiA jeszcze raz musi ocenić oferty w przetargu

16.01.2018, 07:24

Krajowa Izba Odwoławcza nakazała GDDKiA w Białymstoku przeprowadzić ponowną ocenę ofert w przetargu na projekt i budowę 13-km odcinka drogi S61 Via Baltica od węzła Łomża Zachód do węzła Kolno.


Władze Białegostoku unieważniły przetarg na ważną inwestycję drogową

22.12.2017, 17:26

Władze Białegostoku unieważniły przetarg na ważną inwestycję drogową na wjeździe do Białegostoku od strony Warszawy. Cena zaproponowana przez jedynego oferenta była bowiem dwa razy wyższa od założeń. To trzeci unieważniony przetarg na tę rozbudowę; ma być kolejny.


160 mln zł na drogi, ścieżki rowerowe i autobusy w aglomeracji białostockiej

23.11.2017, 12:41

160 mln zł będzie kosztował projekt, w ramach którego w Białymstoku i ośmiu ościennych gminach powstaną nowe drogi, 50 km ścieżek rowerowych i przybędzie 12 nowych autobusów komunikacji miejskiej.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Prokurator Alicja Horn" Tadeusz Dołęga-Mostowiczstock.adobe.com
WYBORY
4.06.2020, 00:01, akt. 10:42

Wybory prezydenckie 28 czerwca

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok