Radio Białystok | Wiadomości | Akt oskarżenia ws. śmiertelnego potrącenia dwójki pieszych

Akt oskarżenia ws. śmiertelnego potrącenia dwójki pieszych

6.02.2018, 14:59, akt. 18:32

Prokuratura Rejonowa Białystok-Północ skierowała do sądu akt oskarżenia w sprawie wypadku, w którym pół roku temu zginęło dwoje pieszych potrąconych na chodniku.

Fotolia.com
Fotolia.com

Akt oskarżenia w związku ze śmiertelnym potrąceniem dwójki pieszych - relacja Ryszarda Minko

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Kierowca był pod wpływem amfetaminy

29-letni kierowca był pod wpływem amfetaminy, uciekł z miejsca wypadku nie udzielając ofiarom pomocy.

- Przed sądem wraz z nim staną też cztery inne osoby, które również takiej pomocy nie udzieliły - poinformował we wtorek (06.02) szef Prokuratury Rejonowej Białystok-Północ Maciej Płoński. Akt oskarżenia trafił do miejscowego sądu rejonowego.

Wypadek przy przystanku autobusowym

Wypadek miał miejsce w sierpniu 2017 roku, w pobliżu przystanku przy skrzyżowaniu ulic Antoniukowskiej ze Świętokrzyską. Kierowca volkswagena jechał od centrum Białegostoku i - wskutek nadmiernej prędkości - po przejechaniu przez skrzyżowanie stracił panowanie nad samochodem i śmiertelnie potrącił dwie osoby: 23-letnią kobietę i 38-letniego mężczyznę.

Kierowca uciekł z miejsca wypadku. Kilkaset metrów dalej zatrzymał go taksówkarz. W śledztwie okazało się, że sprawca był pod wpływem narkotyków i taki zarzut również mu postawiono, oskarżony jest też o posiadanie amfetaminy. Od zatrzymania jest aresztowany.

Zarzuty postawiono też innym osobom

Przed sądem stanie również kobieta, która była w aucie w momencie wypadku. Jest oskarżona o nieudzielenie poszkodowanym pomocy. Podobne zarzuty prokuratura postawiła też trzem innym osobom. Z zebranych dowodów wynika bowiem, że na miejscu wypadku był też drugi samochód, ze znajomymi pary, która jechała volkswagenem.

Przed skrzyżowaniem kierowca volkswagena wyprzedził to auto, potem doszło do uderzenia w pieszych. Trzy osoby jadące tym drugim samochodem nie zatrzymały się i odjechały, po czym telefonicznie skontaktowały się z pasażerką volkswagena i zabrały ją ze sobą.

Potrąceni szli chodnikiem

Prokurator Płoński powiedział, że z zebranych w sprawie dowodów - w tym specjalistycznych ekspertyz - wynika, iż piesi zostali potrąceni (uderzeni z tyłu) w pobliżu przystanku autobusowego, gdy szli chodnikiem. - Osoby te poruszały się prawidłowo, w żaden sposób nie przyczyniły się do wypadku - dodał prokurator.

W oparciu m.in. o dane z monitoringu ulicznego i opinie specjalistyczne w śledztwie przyjęto, że przed skrzyżowaniem kierowca volkswagena jechał z prędkością 95 km/h, zaś w momencie potrącenia pieszych - z prędkością ok. 115 km/h.

Prokuratura nie ma wątpliwości, że to oskarżony prowadził to auto; świadczą też o tym badania materiału biologicznego. W śledztwie mężczyzna początkowo nie przyznał się, potem jednak przyznał się zarówno do spowodowania wypadku, jak i tego, iż był pod wpływem środków odurzających.

źródło: PAP | red: mag

ZOBACZ TEŻ:


Sprawca śmiertelnego wypadku na Antoniukowskiej w Białymstoku był pod wpływem narkotyków

16.11.2017, 11:52

Mężczyzna, który pod koniec sierpnia śmiertelnie potrącił dwoje pieszych w pobliżu przystanku na Antoniukowskiej w Białymstoku był pod wpływem narkotyków.


Zarzuty za śmiertelne potrącenie dwojga pieszych w Białymstoku. Podejrzany się przyznał

21.08.2017, 15:13

Zarzuty spowodowania wypadku, nieudzielenia pomocy poszkodowanym i ucieczki z miejsca zdarzenia postawiła prokuratura mężczyźnie zatrzymanemu po wypadku w Białymstoku, w którym nad ranem w niedzielę (20.08) zginęło dwoje pieszych.


Tragedia w Białymstoku - w wypadku zginęły dwie osoby

20.08.2017, 06:52

W niedzielę (20.08) na ulicy Antoniukowskiej w Białymstoku nad ranem w wypadku zginęły dwie osoby.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


RadioRower


fot. Marek Romanowski
MÓWI SIĘ
19.08.2019, 16:48, akt. 17:14

Wysyp grzybów w podlaskich lasach


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok