Radio Białystok | Wiadomości | 18 krów padło z głodu - ich właścicielka złożyła wyjaśnienia w prokuraturze

18 krów padło z głodu - ich właścicielka złożyła wyjaśnienia w prokuraturze

autor: Paweł Wądołowski

15.02.2018, 16:15, akt. 16:34

18 krów padło z głodu - ich ciała leżały prawie 2 tygodnie w jednym z gospodarstw na terenie gminy Rutki w powiecie zambrowskim.

Kadmy - Fotolia.com
Kadmy - Fotolia.com

18 krów padło z głodu - ich właścicielka złożyła wyjaśnienia w prokuraturze - relacja Pawła Wądołowskiego

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Jedną krowę trzeba było poddać ubojowi

Jedno zwierzę trzeba było poddać ubojowi. Policję o takiej sytuacji poinformował Powiatowy Lekarz Weterynarii w Zambrowie. Mundurowi zatrzymali właścicielkę gospodarstwa, 24-letnią kobietę. Jak powiedział Polskiemu Radiu Białystok Prokurator Rejonowy w Zambrowie, Marek Mioduszewski, kobieta dzisiejszą noc spędziła w areszcie. Przed 5:00 usłyszała też zarzuty:

"Że od grudnia ze szczególnym okrucieństwem znęcała się nad posiadanymi zwierzętami. Utrzymywała je w niewłaściwych warunkach, bez pokarmu i wody. Doprowadziło to do padnięcia 18 krów 5 lutego. Jedna była w stanie agonalnym i trzeba ją było poddać ubojowi".

Kobieta przyznała się do winy podczas rozmowy z policją. W czasie przesłuchania w prokuraturze odwołała przyznanie się do winy, ale złożyła obszerne wyjaśnienia. Tłumaczyła, że ma trudną sytuacją życiową.

Mówiła, że przerosła ją sytuacja. Zmarli jej rodzicie i sama musiała zajmować się gospodarstwem, młodszym rodzeństwem i swoimi dziećmi

 - dodaje Marek Mioduszewski.

Kobieta została zwolniona z aresztu. Prokuratura zastosowała wobec niej poręczenie majątkowe w wysokości tysiąca złotych i zabezpieczenia majątku na kwotę czterech tysięcy. Grozi jej kara do trzech lat więzienia.

| red: mag

ZOBACZ TEŻ:


Prawomocny wyrok za okrucieństwo myśliwego wobec dzikich zwierząt

7.02.2018, 13:46

Sąd Okręgowy w Białymstoku prawomocnie skazał myśliwego za usiłowanie uśmiercenia dzikich zwierząt. Podobnie jak sąd I instancji uznał, że to ten mężczyzna zawiesił w lesie mięso naszpikowane haczykami wędkarskimi. Kara to m.in. pół roku więzienia w zawieszeniu.


Mięso okazało się zdrowe - dalszy ciąg sprawy ubojni k. Brańska

24.01.2018, 14:22

Mięso, które miało być nafaszerowane antybiotykami, okazało się zdrowe. Jest ciąg dalszy sprawy ubojni z Brzeźnicy koło Brańska.


Blisko 200 psów i kotów na posesji w Drohiczynie - TOZ zawiadomił prokuraturę

17.11.2017, 14:19

Prokuratura w Siemiatyczach sprawdza, czy są podstawy do wszczęcia śledztwa wobec małżeństwa z Drohiczyna, które na swojej posesji ma blisko 200 psów i kotów. W ocenie obrońców praw zwierząt, warunki bytowania tych psów i kotów są bardzo złe.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


RadioRower


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok