Radio Białystok | Wiadomości | Przedszkolanki po raz kolejny domagają się pieniędzy za nadgodziny

Przedszkolanki po raz kolejny domagają się pieniędzy za nadgodziny

autor: Marcin Kapuściński

24.02.2018, 09:06, akt. 11:20

Wypłaty wynagrodzeń za ponadwymiarowe godziny chcą nauczycielki wychowania przedszkolnego z Augustowa. Domagają się one zapłaty za poranne i popołudniowe dyżury, które wypracowują poza nauczycielskim pensum.

Fotolia.com
Fotolia.com


Przedszkolanki z Augustowa domagają się pieniędzy za dodatkowe dyżury


Urzędnicy Ratusza uważają jednak, że pełnią je w ramach opłaconych już obowiązków. Nauczycielki złożyły kolejną skargę na takie działania i miejscy radni po raz drugi przyznali im rację. Teraz wychowawczynie chcą wypłaty należnych wynagrodzeń.

Kierownik miejskiego wydziału edukacji Dariusz Szkiłądź tłumaczy, że kwestie płacowe leżą po stronie dyrekcji placówek.

Burmistrz nie jest pracodawcą dla nauczycielek, takim pracodawcą jest dyrektor przedszkola. Jeśli dyrektor posiada w swoim budżecie środki, które może wydatkować na wypłatę godzin ponadwymiarowych, to niech to zrobi

- dodaje Dariusz Szkiłądź. 

Potrzebna jest zgoda burmistrza - uważają nauczycielki

Z urzędnikiem nie zgadzają się nauczycielki. Podkreślają, że mają za sobą nie tylko uchwałę rady miejskiej, ale też opinie kuratorium oświaty i wojewody podlaskiego. Ich zdaniem, to od burmistrza zależy czy dostaną pieniądze.

Dyrektor nie zarządza placówką prywatną, więc jasnym było, że złoży na ręce burmistrza wniosek o wypłacenie i zabezpieczenie budżetu, żeby to było zgodne z prawem. Nie może tego zrobić z własnej kieszeni, musi poprosić o zgodę burmistrza

- tłumaczy jedna z nauczycielek. 

Burmistrz Wojciech Walulik tłumaczy, że czeka na ekspertyzę prawną, która ma mu pomóc w podjęciu decyzji. Zapowiada jednak, że zapadnie ona w najbliższych tygodniach.

ZOBACZ TEŻ:


O trudnej sytuacji chorych w szpitalu w Choroszczy mówi Rzecznik Praw Pacjenta

31.01.2018, 15:57

Sytuacja pacjentów szpitala psychiatrycznego w Choroszczy jest trudna, ale ich życie i zdrowie nie jest zagrożone - tak sytuację w związku z protestem lekarzy ocenia Rzecznik Praw Pacjentów.


Przedszkolanki z Augustowa domagają się pieniędzy za dodatkowe dyżury

29.12.2017, 15:28

Augustowskim przedszkolankom należą się dodatkowe pieniądze - uważają tamtejsi radni. Przyznali rację przedszkolankom, które zgłosiły skargę w związku z organizacją czasu pracy w swoich placówkach.


Pracownik pilnie poszukiwany, ale coraz trudniej go znaleźć

21.11.2017, 16:05

Podnoszą płace, kuszą lepszymi warunkami pracy, ale to wciąż za mało. Podlascy pracodawcy mają problem ze znalezieniem pracowników. Trudno też zatrzymać tych odpowiednich i chętnych do pracy.


Studenci zawodów medycznych PWSZ w Suwałkach będą mogli zarabiać na praktykach

25.10.2017, 07:59

Studenci zawodów medycznych suwalskiej uczelni będą zarabiać na praktykach. Uczestnicy mogą liczyć na ponad 2 tysiące złotych miesięcznie.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


Maraton Śmiechu


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok