Radio Białystok | Wiadomości | Działacze partii Wolność nie chcą zakazu handlu w niedzielę

Działacze partii Wolność nie chcą zakazu handlu w niedzielę

autor: Grzegorz Pilat

12.03.2018, 19:16, akt. 19:38

Zamiast zamykania sklepów w niedzielę, proponują m.in. zwolnienie z płacenia podatku dochodowego. Podlascy działacze partii Wolność kolejny raz protestują przeciwko, ich zdaniem, szkodliwym przepisom zakazującym handlu w niedzielę.

Konferencja partii Wolność, fot. Marcin Sawicki
Konferencja partii Wolność, fot. Marcin Sawicki

Jak tłumaczą działacze partii Wolność, jest to ustawa szkodliwa dla handlowców, a władza zamiast usprawniać przepisy, chce ograniczać sprzedaż i zamykać sklepy, szczególnie wielkopowierzchniowe. Ma to być ułatwienie dla drobnych sklepikarzy.

Jak mówi wiceprezes partii Wolność w regionie Marcin Sawicki, zamiast krzywdzić konsumentów, trzeba wprowadzić ułatwienia dla wszystkich handlowców.

- Trzeba wyrównać szanse w zakresie prawa. Jeżeli wiemy dobrze, że galerie handlowe nie płacą podatku dochodowego, to po prostu trzeba to usprawnić. I drobnych przedsiębiorców i handlowców też zwolnić z podatku dochodowego. To będzie skutkować tym, że będą mogli obniżyć ceny. Jak obniżą ceny, będą równie konkurencyjni i wtedy konsument sam będzie miał wybór, czy chce zrobić zakupy w swoim sklepiku osiedlowym, czy chce jechać do galerii - mówił Marcin Sawicki.

- Ci, którzy i tak robili zakupy w tygodniu, bo są np. emerytami i mogą, to mówią, że dobrze, że będzie niedziela zamknięta. Ale już np. matki z dziećmi albo rodziny pracujące, mają różne zdania. I te zdania są podzielone. Wystarczy dać ludziom wolność, niech sami wybiorą - dodaje wiceprezes.

Zgodnie z nowym prawem, w każdym miesiącu tego roku handlowe będą dwie niedziele - pierwsza i ostatnia. W tym roku Polacy będą mogli zrobić zakupy w 21 niedziel.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Działacze partii Wolność protestują przeciwko modernizacji prawa pracy

16.02.2018, 15:58

Uważają, że planowane zmiany odbiorą możliwość dorabiania osobom młodym. Podlascy działacze partii Wolność protestują przeciwko modernizacji prawa pracy.


Politycy partii Wolność nie zgadzają się na likwidację hodowli zwierząt na futra

24.01.2018, 16:43

Podlascy politycy partii Wolność nie zgadzają się na likwidację hodowli zwierząt na futra.


Janusz Korwin-Mikke przyjechał do województwa podlaskiego na spotkania ze swoimi sympatykami

15.12.2017, 19:58

W Polsce każdego roku tworzy się za dużo nowego prawa - tak uważa prezes partii Wolność Janusz Korwin-Mikke. Według niego powoduje to niepotrzebny wzrost biurokracji. Mówił o tym w piątek (15.12) na konferencji prasowej w Białymstoku.

ZNAJDŹ NAS

Koncert live - Żurkowski

REKLAMA
Plum Ekiden

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok