Radio Białystok | Wiadomości | Na tę inwestycje mieszkańcy czekali od lat – wkrótce rozpocznie się remont ulicy Wilczej

Na tę inwestycje mieszkańcy czekali od lat – wkrótce rozpocznie się remont ulicy Wilczej

autor: Marta Sołtys

17.03.2018, 08:33, akt. 14:34

Już za parę miesięcy rozpocznie się długo wyczekiwany remont ulicy Wilczej w Augustowie.

Fotolia.com
Fotolia.com

Jeszcze kilka dni temu - inwestycja stała pod znakiem zapytania. Przyczyną było nieporozumienie między Urzędem Miasta a starostwem powiatowym. Ulica Wilcza krzyżuje się bowiem z drogą powiatową. Jak mówi członek Zarządu Społecznego Komitetu Budowy tej ulicy Wojciech Sobolewski - na remont mieszkańcy czekają od wielu lat.

"Uchwała rady miasta poprzedniej kadencji określiła harmonogram wykonania budowy ulic i myśmy już w tamtej kadencji byli na 1 miejscu. Obecna rada też uchwaliła uchwałę, ale my jesteśmy również na 1 miejscu. Inwestycje na drogach były realizowane, ale na drogach nie w kolejności określonej w uchwale. Ta droga była najdłuższą w mieście, problematyczną w związku z własnością terenu i z tej to przyczyny były trudności" - tłumaczy Wojciech Sobolewski.

Na spotkaniu z mieszkańcami ulicy, władze przedstawiły mieszkańcom 3 warianty budowy, które miasto jest w stanie wykonać. Burmistrz Augustowa Wojciech Walulik zapewnia, że nieporozumienie ze starostwem uda się szybko wyjaśnić.

Po dyskusji stwierdziliśmy, że będziemy ogłaszać przetarg na całą długości ulicy Wilczej. W międzyczasie będziemy starać się nakłonić starostwo do wykonania zadań, które należą akurat do tego organu przy wykonaniu ulicy Wilczej. Chciałbym całą ulicę Wilczą wykonać w tym roku, natomiast na początku kwietnia ogłosić przetarg, a gdyby wszystko zakończyło się sukcesem, to w maju by można było zacząć już prace budowlane - mówi Wojciech Walulik.

Według szacunków Urzędu Miasta, w Augustowie jest jeszcze ponad 100 ulic, które wymagają remontu.

| red: zmj, sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Droga Suwałki-Białystok ma być zmodernizowana do 2025 roku

16.03.2018, 18:06

Samorządowcy z Suwałk i Augustowa opowiadają się za jak najszybszą budową ekspresowej trasy Suwałki-Białystok. Przypomnieli o tym podczas zakończonego w piątek (16.03) II Wschodniego Forum Drogowego, poświęconego m.in. planowanym w najbliższych latach inwestycjom.


Za rok początek budowy gazociągu w Augustowie

14.02.2018, 19:16

Już w przyszłym roku Augustów ma szansę na podłączenie do sieci gazowniczej. Będą z niej mogły korzystać przedsiębiorstwa i odbiorcy indywidualni.


Miejskie przedszkola w Augustowie będą od marca bezpłatne

18.01.2018, 14:13

Miejskie przedszkola w Augustowie będą od marca bezpłatne. Radni, na przekór burmistrzowi, zdecydowali o likwidacji dopłaty za dodatkowe godziny pobytu dziecka w publicznych placówkach.


Ulice, cmentarz, baza dla kajakarzy - to inwestycje zaplanowane w budżecie Augustowa na 2018 rok

29.12.2017, 06:56

Augustowscy radni uchwalili budżet na 2018 rok - dochody wyniosą 122 mln zł, a wydatki 141 mln zł. Z tego 35 mln zł będzie przeznaczonych na inwestycje. Tuż przed głosowaniem samorządowcy znacznie okroili wydatki na promocję.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP LIFE IS A CABARET, SHOW TANECZNO-WOKALNE

REKLAMA
OiFP JESUS CHRIST SUPERSTAR

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego
fot. Paweł Wądołowski
GRAJEWO
2.03.2024, 20:13, akt. 3.03.2024, 07:19

Klub sportowy Warmia Grajewo istnieje już 100 lat
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok