Radio Białystok | Wiadomości | Jacek Piorunek kandydatem PO na przewodniczącego sejmiku

Jacek Piorunek kandydatem PO na przewodniczącego sejmiku

autor: Edyta Wołosik

22.03.2018, 15:49, akt. 17:20

Tego punktu nie ma jeszcze w porządku obrad, ale radni Platformy Obywatelskiej liczą, że uda się go wprowadzić i wybrać przewodniczącego sejmiku województwa podlaskiego.

fot. Edyta Wołosik
fot. Edyta Wołosik


Jarosław Dworzański rezygnuje z członkostwa w PO


Od prawie miesiąca jest wakat na tym stanowisku, po odejściu z Platformy Obywatelskiej Jarosława Dworzańskiego. Kandydatem PO jest Jacek Piorunek.

W prezydium sejmiku funkcjonuje 3 wiceprzewodniczących, funkcję przewodniczącego pełni najstarszy wiekiem, a więc Mieczysław Bagiński z PSL-u. My się nie emocjonujemy tą sprawą specjalnie i sejmik funkcjonuje normalnie. Wierzymy, że w poniedziałek (26.03) zostanie dokonany wybór przewodniczącego

- mówi Jacek Piorunek. 

Jacek Piorunek jest obecnie jednym z trzech wiceprzewodniczących sejmiku. Gdyby został przewodniczącym, a do tego potrzebne są też głosy koalicjanta, czyli PSL-u, to fotel "wice" powinien zająć inny radny PO. 

Jednak - jak mówi Karol Pilecki - działacze tej partii są gotowi oddać to miejsce.

Gdyby Jacek Piorunek został przewodniczącym, to zwalnia się stanowisko wiceprzewodniczącego sejmiku i tutaj w ramach porozumienia koalicyjnego na to stanowisko PSL powinno rekomendować swojego kandydata

- dodaje Karol Pilecki. 

Gdyby do wyboru przewodniczącego doszło w najbliższy poniedziałek (26.03), to przewodniczący byłby z PO, PSL miałby dwóch wiceprzewodniczących, a PiS jednego.

ZOBACZ TEŻ:


Nie będzie ponownych wyborów w podlaskiej PO

22.12.2017, 10:03

Regionalna komisja wyborcza odrzuciła protest, jaki złożył jeden z kandydatów na delegatów, Jarosław Dworzański. Nie będzie ponownych wyborów w podlaskiej Platformie Obywatelskiej.


Jerzy Leszczyński komentuje sprawę rezygnacji Jarosława Dworzańskiego z członkostwa w PO

5.12.2017, 11:59

Jeśli będzie wniosek o odwołanie, to najprawdopodobniej go poprzemy. Tak marszałek województwa podlaskiego Jerzy Leszczyński komentuje sprawę rezygnacji Jarosława Dworzańskiego z członkostwa w Platformie Obywatelskiej i jego przyszłości jako przewodniczącego sejmiku.


Przewodniczący sejmiku województwa podlaskiego Jarosław Dworzański rezygnuje z członkostwa w PO

4.12.2017, 15:38

Przez 17 lat był członkiem Platformy Obywatelskiej, ale po ostatnich wyborach wewnętrznych oddał legitymację. Przewodniczący sejmiku województwa podlaskiego Jarosław Dworzański rezygnuje z członkostwa w PO. Jak mówi to gest protestu wobec nieuczciwych metod wyborczych.


Jarosław Dworzański upublicznia mail o wyborach władz podlaskich PO

30.11.2017, 19:26

"Wolne wybory, czy kpina?" - takie pytanie zadaje na Twitterze Jarosław Dworzański z Platformy Obywatelskiej.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


RadioRower


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok