Radio Białystok | Wiadomości | Jagiellonia nie wykorzystuje karnego i przegrywa z Wisłą Kraków [zdjęcia, wideo]

29.04.2018, 08:42, akt. 30.04.2018, 19:31

Piłkarze Jagiellonii Białystok przegrali przed własną publicznością z Wisłą Kraków 0:1 (0:0). Po tej porażce Jagiellonia zajmuje trzecie miejsce w lidze.

Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków, 29.04.2018, fot. Joanna Szubzda

0:00
0:00
Spotkanie Jagiellonii Białystok z Wisłą Kraków podsumowuje Jerzy Kułakowski | Pobierz plik.

Jagiellonia nie wykorzystuje swojej szansy

Jagiellonia nie wykorzystała w niedzielę szansy na objęcie prowadzenia w piłkarskiej ekstraklasie. Jej porażka z Wisłą Kraków, to trzecia z rzędu przegrana na własnym boisku. Do tego na mecz z Legią w następnej kolejce straciła dwóch kluczowych piłkarzy - Tarasa Romanczuka  i Ivana Runje, którzy będą pauzować za żółte kartki.

Pierwsza połowa meczu była wyrównana, ale niezbyt ciekawa. Jagiellonia została zmuszona do gry pozycyjnym atakiem i nie szło jej to najlepiej. Gospodarze notowali dużo niecelnych podań i dośrodkowań, również niewiele pożytku dawały próby indywidualnych akcji skrzydłowych Litwina Arvydasa Novikovasa i Przemysława Frankowskiego.

W 27. minucie Jagiellonia przeprowadziła jedną ze składniejszych akcji w tej części gry, ostatecznie strzał sprzed pola karnego Czecha Martina Pospisila zablokował Marcin Wasilewski.

Wisła uważnie grała w obronie

Wisła grała bardzo uważnie w obronie i skutecznie rozbijała akcje białostoczan. Kiedy tylko mogła, próbowała kontrować, ale w kluczowym momencie jej ataki były przerywane przez obu stoperów białostockiej  drużyny. Ona także nie stworzyła sobie żadnej klarownej sytuacji. W 30. minucie ładnie przewrotką uderzył Rafał Boguski, ale słowacki bramkarz Jagiellonii Marian Kelemen nie miał problemu z obroną.

W drugiej połowie emocji nie brakowało

Jagiellonia zaatakowała, w ciągu kilku minut strzelali kolejno: Novikovas, słoweński napastnik Roman Bezjak i znowu Novikovas - wszyscy niecelnie.

W 60. minucie sędzia Daniel Stefański - w oparciu o wideoweryfikację -  zdecydował, że w walce o piłkę w polu karnym Marcin Wasilewski uderzył w twarz Bejzaka i wskazał na rzut karny. Strzelał sam poszkodowany, ale jego uderzenie hiszpański bramkarz Wisły Julian Cuesta obronił.

Gospodarze nadal atakowali, dopingowani coraz głośniej przez kibiców, ale gola nie potrafili zdobyć. W 83. minucie zrobili to goście.

Po dośrodkowaniu Carlitosa najpierw uderzył głową Wasilewski i jego strzał Kelemen zdołał odbić, ale dobitka Zorana Arsenica już trafiła do siatki. W końcówce (plus doliczone 10 minut m.in. za czas potrzebny do weryfikacji VAR) Jagiellonia miała przynajmniej trzy znakomite sytuacje, ale interwencje Cuesty i nieskuteczność białostoczan pozwoliły Wiśle wywieźć z Białegostoku trzy punkty.

Po meczu Jagiellonia - Wisła Kraków (0:1) powiedzieli:

Ireneusz Mamrot (trener Jagiellonii):

Znów zagraliśmy dwie różne połowy. Na pewno z tej pierwszej byliśmy bardzo niezadowoleni, natomiast jeśli chodzi o drugą, to mogę mieć pretensje jedynie o wynik. Stwarzając tyle sytuacji trzeba przynajmniej nie jedną, ale dwie z nich wykorzystać. Myślę, że była duża szansa, żeby wynik meczu otworzyć, a potem szansa, by wynik odwrócić, bo to nie były okazje dobre, ale bardzo dobre.

W kluczowych momentach zawiodła nas skuteczność, do tego świetnie zagrał bramkarz Wisły. Na pewno nie spuszczamy głów, ale wiem, że bardzo sobie skomplikowaliśmy sytuację. Dodatkowo jesteśmy mocno +wykartkowani+ przed meczem z Legią. Myślę, że Wisła za wiele sytuacji nie stworzyła, ale była dziś od nas skuteczniejsza, dlatego wygrała.

Joan Carrillo (trener Wisły):

Spotkanie było bardzo intensywne, a  zmierzyliśmy się z drużyną, która ma wielki potencjał i bardzo dobrze gra skrzydłami. Myślę, że dobrze zagraliśmy w pierwszej połowie, choć brakowało nam wykończenia akcji. Mogło być też lepiej jeśli chodzi o posiadanie piłki. W drugiej cofnęliśmy się, była sytuacja związana z rzutem karnym, ale koniec końców udało nam się wygrać. Chciałem podziękować zawodnikom, bo myślę, że zasłużyli sobie na szacunek postawą w dzisiejszym meczu i podziękować kibicom, którzy za nami przyjechali. Jestem dumny ze swoich zawodników, bo w jakiś sposób rozwiali te wątpliwości, które się wokół nich pojawiały.

Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków 0:1 (0:0)

Bramka: 0:1 Zoran Arsenic (83)

Żółta kartka - Jagiellonia: Taras Romanczuk, Ivan Runje. Wisła Kraków: Zoran Arsenic, Marcin Wasilewski, Julian Cuesta.

W 61. min. Jagiellonia nie wykorzystała rzutu karnego - strzał Romana Bezjaka obronił Julian Cuesta.

Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz). Widzów: 15 534.

Jagiellonia Białystok: Marian Kelemen - Łukasz Burliga, Ivan Runje,  Nemanja Mitrovic, Guilherme Sitya - Taras Romanczuk - Przemysław Frankowski, Bartosz Kwiecień (46. Karol Świderski), Martin Pospisil,  Arvydas Novikovas (75. Dejan Lazarevic) - Roman Bezjak (76. Cillian Sheridan).

Wisła Kraków: Julian Cuesta - Zoran Arsenic, Fran Velez, Marcin  Wasilewski, Jakub Bartkowski - Nikola Mitrovic, Tomasz Cywka, Pol Llonch  - Rafał Boguski (84. Kamil Wojtkowski), Jesus Imaz (67. Tibor  Halilovic) - Carlitos (90+4 Marko Kolar).

źródło: PAP | red: wsz, mag, zmj

Rozpoczęła się budowa piłkarskiego ośrodka treningowego Jagiellonii Białystok. Docelowo będą tam trzy boiska, w tym jedno pod specjalnym zadaszeniem, oraz zaplecze z szatniami i administracją. Ośrodek będzie służył przede wszystkim młodzieżowym zespołom klubu.

Jagiellonia przełamała złą passę - pokonała Koronę Kielce 3:0

21.04.2018, 21:15

Korona Kielce w sobotnim (21.04) meczu piłkarskiej ekstraklasy przegrała na własnym stadionie z Jagiellonią Białystok 0:3. Tym wynikiem goście przełamali passę trzech porażek z rzędu.

Cezary Kulesza

20.04.2018, 17:03

Jagiellonia ostatnio osiąga słabsze wyniki. Podobnie - jak Legia Warszawa i Lech Poznań.

Ivan Runje zostaje na dłużej w Jagiellonii Białystok

19.04.2018, 07:57

Ivan Runje przedłużył kontrakt z Jagiellonią Białystok do końca czerwca 2021 roku. 27-letni chorwacki obrońca występuje w klubie z Białegostoku od połowy 2016 roku.

Jagiellonia przegrała trzeci mecz z rzędu - tym razem z Górnikiem Zabrze [zdjęcia]

15.04.2018, 13:01

Piłkarze Jagiellonii Białystok nie wykorzystali szansy na objęcie prowadzenia w piłkarskiej ekstraklasie. W sobotnim (14.04) meczu żółto-czerwoni przegrali z Górnikiem Zabrze 1:2 (0:1).