Radio Białystok | Wiadomości | Tomasz Janczyło z PO rezygnuje z mandatu radnego Białegostoku

Tomasz Janczyło z PO rezygnuje z mandatu radnego Białegostoku

30.04.2018, 16:02, akt. 16:33

Z powodów osobistych z mandatu miejskiego radnego zrezygnował Tomasz Janczyło, na jego miejsce wejdzie przedstawiciel Forum Mniejszości Podlasia - Adam Musiuk.

fot. Marcin Mazewski
fot. Marcin Mazewski

W Radzie Miasta Białystok jest 28 radnych, większość ma klub PiS, który liczy 15 radnych, klub PO ma 6 radnych.

Inne plany zawodowe

Tomasz Janczyło o swojej rezygnacji z mandatu radnego z dniem 1 maja poinformował w poniedziałek (30.04) na konferencji prasowej w Białymstoku. Jako powód podał swoje plany polityczne i zawodowe, które - jak dodał - nie wiążą się z Białymstokiem. 

Wybory samorządowe się zbliżają, podjąłem decyzję polityczną, że nie będę związany wyborczo z miastem Białystok i nie będę ubiegał się o mandat radnego miasta Białystok, w związku z tym z dniem 1 maja złożyłem rezygnację z mandatu radnego 

- mówił Tomasz Janczyło.

Nie chciał jednak zdradzić, jakie ma plany polityczne. Powiedział tylko, że jego plany wiążą się z "terenem gmin i powiatów" i - jak dodał - poinformuje o nich, gdy ruszy kampania przed wyborami samorządowymi.

Adam Musiuk zastąpi Tomasza Janczyło

Kolejnym z listy w okręgu wyborczym, z którego startował Tomasz Janczyło, jest Adam Musiuk, który już wcześniej zasiadał w radzie miasta. Adam Musiuk reprezentuje Forum Mniejszości Podlasia (FMP), które dzięki porozumieniu z PO, w ostatnich, ale też wcześniejszych wyborach samorządowych startowało na wspólnych listach do rady miasta w Białymstoku.

Reprezentant mniejszości prawosławnej 

Adam Musiuk mówił na konferencji, że chce pracować na rzecz mieszkańców Białegostoku i reprezentować środowisko mniejszości prawosławnej, z którego - jak powiedział - "się wywodzi, i z którego otrzymał wiele głosów".

W radzie miasta będzie należał do klubu radnych PO. 

To są sprawy oczywiste, że będę dalej współpracował, a będzie nas o jednego więcej - czyli trzech 

- powiedział Adam Musiuk. 

Oprócz Adama Musiuka, z Forum Mniejszości Podlasia w radzie miasta zasiada także Sławomir Nazaruk oraz Stefan Nikiciuk.

PO i Forum będą wspólnie startować na wybory samorządowe? 

Adam Musiuk pytany przez dziennikarzy, czy Forum Mniejszości Podlasia będzie startowało w jesiennych wyborach samorządowych razem z Platformą, powiedział, że nie potrafi na to w tej chwili odpowiedzieć. Dodał, że będzie można to ogłosić, jak będzie podpisana umowa między Forum i Platformą.

Obecny na konferencji prasowej szef struktur PO w powiecie białostockim, wiceprezydent Białegostoku Zbigniew Nikitorowicz mówił, że obecnie obowiązuje poprzednia umowa między PO a Forum. 

Ta współpraca między nami układa się bardzo dobrze. Jestem przekonany, że będzie kontynuowana w najbliższych wyborach samorządowych 

- zaznaczył Zbigniew Nikitorowicz.

W ostatnich miesiącach w Radzie Miasta Białystok zaszły też zmiany w klubie PiS, po śmierci wieloletniego radnego Zbigniewa Brożka, mandat radnego otrzymał Zbigniew Klimaszewski znany w mieści działacz na rzecz jednej z najstarszych dzielnic - Bojar.

źródło: PAP

ZOBACZ TEŻ:


Prezydent Białegostoku odwołał swego wieloletniego zastępcę

30.04.2018, 15:38

Adam Poliński sam o to poprosił, podając powody osobiste. Z jego wypowiedzi wynika, że przeszkadzał mu coraz większy wpływ polityki partyjnej na samorząd.


Sprawa białostockiego radnego znów wraca do Podlaskiego Kuratorium Oświaty

26.04.2018, 16:24

Ta sprawa ma wiele wątków i pewnie jeszcze długo będzie wyjaśniana. Chodzi o uzyskanie awansu zawodowego przez białostockiego radnego Tomasza Janczyłę. Wyjaśnia to policja pod nadzorem prokuratury, Urząd Miejski i Podlaskie Kuratorium Oświaty.


Tomasz Janczyło zamierza złożyć zawiadomienia do prokuratury na Eugeniusza Muszyca

16.03.2018, 16:13

Uważa, że to utrudnianie działalności związkowej, a do tego czuje się zniesławiony i pomówiony. Prezes Obywatelskiego Związku Zawodowego Pracowników Oświaty i jednocześnie białostocki radny - Tomasz Janczyło zamierza złożyć zawiadomienia do prokuratury.


Nie żyje Zbigniew Brożek - radny Białegostoku

12.03.2018, 10:04

Zmarł Zbigniew Brożek. Miał 64 lata.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


"Pokój z widokiem. Lato 1939" Marcina Wilka


fot. Marek Romanowski
MÓWI SIĘ
19.08.2019, 16:48, akt. 17:14

Wysyp grzybów w podlaskich lasach


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok