Radio Białystok | Wiadomości | Skupowali trudno dostępne leki z aptek, by nielegalnie sprzedawać je za granicą - usłyszeli zarzuty

Skupowali trudno dostępne leki z aptek, by nielegalnie sprzedawać je za granicą - usłyszeli zarzuty

autor: Ryszard Minko

23.05.2018, 11:32, akt. 11:57

Prokuratura Okręgowa w Białymstoku postawiła zarzuty 7 osobom działającym w zorganizowanej grupie przestępczej działającej w branży farmaceutycznej. Skupowali trudno dostępne leki z aptek, by nielegalnie sprzedawać je za granicą.

fot. Marcin Mazewski
fot. Marcin Mazewski

Działalność grupy mogła prowadzić do niedoboru niektórych leków w aptekach. Chodziło o to, że na podstawie druków zapotrzebowań wystawianych przez jednego z lekarzy, hurtownie farmaceutyczne skupowały specyficzne leki z aptek i poprzez inne firmy wywoziły je za granicę - mówi rzecznik Prokuratury Okręgowej w Białymstoku prokurator Łukasz Janyst.

Podejrzani działali na terenie całej Polski. Są to między innymi lekarz, dyrektor hurtowni leków oraz właściciel sieci aptek. Prokuratura postawiła im kilka zarzutów. Szacowana wartość w ten sposób skupowanych leków wynosi 100 milionów złotych.

Podejrzanym postawiono zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej, naruszenie zakazu zbywania leków przez apteki hurtowniom farmaceutycznym, poświadczanie nieprawdy w drukach zapotrzebowań oraz tak zwane pranie brudnych pieniędzy – mówi Łukasz Janyst.

Podejrzani nie przyznali się do winy. Po złożeniu wyjaśnień zostali zwolnieni do domu. Prokuratura zastosowała wobec nich dozór policji oraz poręczenia majątkowe w kwotach od 15 do 100 tysięcy złotych. Grozi im do 10 lat więzienia.

| red: maj

ZOBACZ TEŻ:


Apelacja od wyroku ws. ataku na policjantów w Noc Kupały

22.05.2018, 18:46

Trzy osoby skazane w związku z zamieszkami podczas Nocy Kupały w Białowieży chcą łagodniejszej kary lub uchylenia wyroku. We wtorek (22.05) białostocki sąd rozpatrywał ich apelacje.


15 lat więzienia za wypadek, w którym zginęło dwoje pieszych

22.05.2018, 15:33

15 lat więzienia, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, kilkaset tysięcy złotych do zapłaty, w formie zadośćuczynienia, bliskim zmarłych.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


Podlaskie Podróże


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok