Radio Białystok | Wiadomości | Król strzelców 1. ligi Mateusz Machaj w Jagiellonii Białystok

Król strzelców 1. ligi Mateusz Machaj w Jagiellonii Białystok

18.06.2018, 15:11, akt. 15:11

Król strzelców 1. ligi Mateusz Machaj został zawodnikiem Jagiellonii Białystok. Ofensywny pomocnik, występujący w poprzednim sezonie w Chrobrym Głogów, podpisał w poniedziałek (18.06) z zespołem piłkarskiego wicemistrza Polski dwuletni kontrakt, z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Mateusz Machaj, źródło fot. Biuro Prasowe Jagiellonii Białystok
Mateusz Machaj, źródło fot. Biuro Prasowe Jagiellonii Białystok

Król strzelców w Jagiellonii

28-letni Mateusz Machaj w zespole z Głogowa spędził ostatnie 2,5 roku, do Jagiellonii przechodzi na zasadzie transferu definitywnego poinformował  białostocki klub. W zakończonym sezonie 1. ligi piłkarz zdobył 16 bramek i został królem strzelców w tej klasie rozgrywkowej.

Do Chrobrego Głogów Machaj trafił w 2010 roku, gdy zespół ten występował jeszcze w 3. lidze. Stamtąd przeszedł do Lechii Gdańsk, a potem do Śląska Wrocław. W przerwie zimowej sezonu 2015/16 ponownie zdecydował się na powrót do Chrobrego, grającego wtedy już w 1. lidze. To z tego zespołu zna go obecny trener Jagiellonii Ireneusz Mamrot.

Wszyscy wypowiadali się w samych superlatywach na temat miasta, klubu i infrastruktury. Jest tu też trener, którego znam doskonale, a on potrafi ze mnie wyciągnąć to, co najlepsze. Wierzę, że tym razem będzie podobnie, bo przyszedłem tutaj, aby się rozwijać. Mimo mojego wieku, chcę robić kolejne postępy, zrobić kolejny krok do przodu i pomóc Jagiellonii na tyle, na ile będę potrafił - powiedział Machaj po podpisaniu kontraktu.

Jest on drugim nowym zawodnikiem pozyskanym przez Jagiellonię w wakacyjnej przerwie w rozgrywkach ekstraklasy. Wcześniej umowę z białostockim klubem podpisał bramkarz Grzegorz Sandomierski, który po rozwiązaniu umowy z Cracovią był wolnym zawodnikiem.

Jaga będzie miała dwa obozy przygotowawcze

20 czerwca Jagiellonia rozpocznie pierwszy obóz przygotowawczy; odbywać się on będzie w Kępie (Mazowieckie) i potrwa jedenaście dni.

Zaplanowano tam trzy sparingi, m.in. z rumuńskim Viitorulem Constanca, z którym białostoczanie mierzyli się też (przegrali 0:2) w trakcie zimowego zgrupowania w Turcji.

Przed wyjazdem na kilkudniowe przygotowania do Gniewina (Pomorskie) białostoczanie zagrają jeszcze dwa mecze kontrolne; jednym z przeciwników będzie kolejny rumuński zespół CFR Cluj. W Gniewinie Jagiellonia będzie trenowała od 8 do 11 lipca, kontrolnie zagra tam z Chojniczanką Chojnice i - znowu z rumuńskim przeciwnikiem - Dinamem Bukareszt.

Nowy sezon piłkarskiej ekstraklasy zespół z Białegostoku zainauguruje 20 lipca, meczem na własnym stadionie z Lechią Gdańsk. Eliminacje do Ligi Europejskiej wicemistrzowie Polski rozpoczną od drugiej rundy pod koniec lipca (rewanż na początku sierpnia).

źródło: PAP | red: wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Radni Białegostoku są za nazwaniem ronda przy wjeździe do miasta im. Jagiellonii Białystok

18.06.2018, 09:06

Radni Białegostoku przyjęli w poniedziałek stanowisko, w którym zobowiązali się do nadania w przyszłości rondu, które powstanie na wjeździe do miasta od strony Warszawy, imienia klubu sportowego Jagiellonia. To odpowiedź na propozycję białostockich kibiców piłkarskich.


"Pożegnanie murawy" - akcja charytatywna na Stadionie Miejskim w Białymstoku

17.06.2018, 07:46

Po 11 latach użytkowania będzie wymieniona murawa na Stadionie Miejskim w Białymstoku, gdzie swoje mecze rozgrywają piłkarze Jagiellonii. W związku z tym można było zabrać kawałek historii do domu, a przy okazji wspomóc akcję charytatywną.


Bramkarz Grzegorz Sandomierski wraca do Jagiellonii

12.06.2018, 15:13

Dwuletni kontrakt z Jagiellonią Białystok podpisał we wtorek (12.06) bramkarz Grzegorz Sandomierski, do marca piłkarz Cracovii Kraków. To dla 28-letniego zawodnika powrót do klubu, w którym występy otworzyły mu drogę do zagranicznego transferu i reprezentacji kraju.


Jagiellonia na dłuższych urlopach, w planie siedem sparingów

12.06.2018, 07:51

Trzy dni wolnego więcej dostali od sztabu szkoleniowego piłkarze Jagiellonii Białystok - przygotowania do nowego sezonu wicemistrzowie Polski mieli zacząć w poniedziałek (11.06), ale rozpoczną w czwartek. W planie są dwa zgrupowania w kraju i siedem gier kontrolnych.


Kibice Jagiellonii chcą, by nowe rondo nosiło nazwę ich klubu

30.05.2018, 15:13

Tego ronda jeszcze nie ma, ale jest już pomysł jak je nazwać. Grupa kibiców chce, by nazwa związana była z Jagiellonią Białystok. 
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

The Boars on-line w Polskim Radiu Białystok

"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo

Pływanie na Byle Czym - Pływające co nieco

W 9 tygodni po Podlasiu
fot. Paweł Wądołowski
ŁOMŻA
14.07.2020, 15:38, akt. 16:15

Brutalne zabójstwo w Czerwonym Borze

fot. Wojciech Szubzda
AUGUSTÓW
12.07.2020, 17:04, akt. 17:09

W Augustowie utonął mężczyzna

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok