Radio Białystok | Wiadomości | Szpital psychiatryczny w Choroszczy nadal przyjmuje wyłącznie pacjentów z zagrożeniem życia

Szpital psychiatryczny w Choroszczy nadal przyjmuje wyłącznie pacjentów z zagrożeniem życia

autor: Renata Reda

29.06.2018, 14:28, akt. 19:57

Część pielęgniarek ze szpitala psychiatrycznego w Choroszczy wciąż jest na zwolnieniach lekarskich. Taka sytuacja jest od kilkunastu dni. Z tego powodu placówka ograniczyła przyjmowanie pacjentów.

Szpital psychiatryczny w Choroszczy, fot. Renata Reda
Szpital psychiatryczny w Choroszczy, fot. Renata Reda

Do szpitala w Choroszczy trafiają tylko osoby, które ze względu na zagrożenie życia - bezwzględnie wymagają hospitalizacji. Przyjmowani są również tzw. "pacjenci sądowi", czyli osoby skierowane przez sąd na badania.

Na zwolnieniach jest teraz prawie 40 pielęgniarek. Od dawna negocjują z dyrekcją warunki pracy oraz wynagrodzeń. Na razie bez efektu - mówi Tomasz Bezubik z Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w Szpitalu w Choroszczy.

Jesteśmy 2 lipca umówieni z dyrekcją szpitala na podpisanie protokołu rozbieżności. Z części postulatów możemy zejść, ale z niektórych nie możemy, będziemy twardo się trzymać. Czekamy na dobrą wolę ze strony szpitala - mówi Tomasz Bezubik.

Jak informuje dyrektor szpitala Tomasz Goździkiewicz - z powodu nieobecności części pielęgniarek odmówiono przyjęcia już ponad tysiącu pacjentom. To wiąże się też z dużymi stratami finansowymi dla placówki.

Przedstawiciele związków zawodowych działających w szpitalu zapewniają, że nieobecność pielęgniarek nie ma związku z trwającymi od dawna rozmowami w sprawie wynagrodzeń.

| red: wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Pielęgniarki w szpitalu wojewódzkim w Białymstoku zarobią więcej

27.06.2018, 14:15

Pielęgniarki i położne ze szpitala wojewódzkiego w Białymstoku będą zarabiały więcej. Od lipca do ich pensji zasadniczej zostanie włączone 500 złotych brutto z puli jaką do tej pory dostawały w formie tak zwanego dodatku Zembali.


W trzech podlaskich szpitalach pielęgniarki nie przychodzą do pracy - walczą o podwyżki

20.06.2018, 09:43

Na początku tygodnia przedstawiały zwolnienia lekarskie pielęgniarki w szpitalach - psychiatrycznym w Choroszczy i wojewódzkim w Suwałkach. Potem też pielęgniarki z placówki w Augustowie zaczęły dostarczać do kadr zwolnienia.


Protest pielęgniarek w dwóch podlaskich szpitalach

19.06.2018, 15:22

Część personelu szpitala wojewódzkiego w Suwałkach i psychiatrycznego w Choroszczy nie przyszła w poniedziałek (18.06) do pracy.


Jest porozumienie z dyrekcją - pielęgniarki ze szpitala dziecięcego w Białymstoku kończą protest

6.06.2018, 15:56

Pielęgniarki z Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku przerwały protest. Udało się osiągnąć porozumienie z dyrekcją dotyczące podwyżek.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NieTeatr ADHD i inne cudowne zjawiska - spektakl Joanny Szczepkowskiej

REKLAMA
OiFP DYPTYK


Widzew Łódź - Jagiellonia Białystok, 3.02.2023, fot. Joanna Szubzda
JAGIELLONIA
3.02.2023, 23:30, akt. 4.02.2023, 00:01

Bartosz Bida: Ten punkt trzeba szanować [wideo]


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok