Radio Białystok | Wiadomości | Pracownicy szpitali w Łomży i Choroszczy zorganizowali Czarny Piątek - domagają się większych pieniędzy na służbę zdrowia

Pracownicy szpitali w Łomży i Choroszczy zorganizowali Czarny Piątek - domagają się większych pieniędzy na służbę zdrowia

autor: Renata Reda

29.06.2018, 15:58, akt. 16:07

W kilkuset szpitalach w Polsce pracownicy medyczni zorganizowali Czarny Piątek. Przyszli do pracy w czarnych koszulkach. W budynkach rozwiesili plakaty ze swoimi postulatami i rozdają ulotki.

Fot. Renata Reda
Fot. Renata Reda


0:00
0:00
Czarny Piątek w szpitalu w Choroszczy - relacja Renaty Redy | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

W Podlaskiem - Porozumienie Zawodów Medycznych zorganizowało akcję w szpitalu wojewódzkim w Łomży i psychiatrycznym w Choroszczy. Skupieni w nim związkowcy mówią, że ma to być ostrzeżenie dla rządu. We wrześniu zapowiadają kolejne kroki.

Pracownicy medyczni domagają się przede wszystkim zwiększenia nakładów na służbę zdrowia do 6,8 proc. PKB, ale nie do 2025 roku jak proponuje rząd, ale w ciągu najbliższych trzech lat - mówi przewodnicząca podlaskiego oddziału Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Psychologów Aneta Ignaciuk. 

Aneta Ignaciuk dodaje, że wciąż brak jest ustawy o zawodzie psychologa.

Terapeuta uzależnień Marta Kiluk mówi, że protestujący czują się oszukani, bo - jak mówi - nakłady na służbę zdrowia rosną zbyt wolno.

Organizator czarnego protestu - Porozumienie Zawodów Medycznych skupia 12 związków zawodowych, m.in. diagnostów laboratoryjnych, fizjoterapeutów, psychologów, techników radioterapii, czy ratowników  medycznych.

| red: wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Szpital psychiatryczny w Choroszczy nadal przyjmuje wyłącznie pacjentów z zagrożeniem życia

29.06.2018, 14:28

Część pielęgniarek ze szpitala psychiatrycznego w Choroszczy wciąż jest na zwolnieniach lekarskich. Taka sytuacja jest od kilkunastu dni. Z tego powodu placówka ograniczyła przyjmowanie pacjentów.


Pielęgniarki w szpitalu wojewódzkim w Białymstoku zarobią więcej

27.06.2018, 14:15

Pielęgniarki i położne ze szpitala wojewódzkiego w Białymstoku będą zarabiały więcej. Od lipca do ich pensji zasadniczej zostanie włączone 500 złotych brutto z puli jaką do tej pory dostawały w formie tak zwanego dodatku Zembali.


W szpitalach w Suwałkach i Augustowie wstrzymano część przyjęć i zaplanowanych zabiegów

22.06.2018, 09:41

W suwalskim szpitalu wstrzymano przyjęcia na oddział pediatryczny. Natomiast w Augustowie nie odbywają się planowe zabiegi.


W trzech podlaskich szpitalach pielęgniarki nie przychodzą do pracy - walczą o podwyżki

20.06.2018, 09:43

Na początku tygodnia przedstawiały zwolnienia lekarskie pielęgniarki w szpitalach - psychiatrycznym w Choroszczy i wojewódzkim w Suwałkach. Potem też pielęgniarki z placówki w Augustowie zaczęły dostarczać do kadr zwolnienia.


Protest pielęgniarek w dwóch podlaskich szpitalach

19.06.2018, 15:22

Część personelu szpitala wojewódzkiego w Suwałkach i psychiatrycznego w Choroszczy nie przyszła w poniedziałek (18.06) do pracy.


Jest porozumienie z dyrekcją - pielęgniarki ze szpitala dziecięcego w Białymstoku kończą protest

6.06.2018, 15:56

Pielęgniarki z Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku przerwały protest. Udało się osiągnąć porozumienie z dyrekcją dotyczące podwyżek.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok